plasma-desktop - en to ka translation catalogue (66 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
ka: კლავიატურის განლაგების გადამრთველი

en: Switch to Next Keyboard Layout
ka: კლავიატურის შემდეგ განლაგებაზე გადართვა

en: Switch keyboard layout to %1
ka: კლავიატურის განლაგების %1-ზე გადართვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
ka: განლაგების დამატება

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
ka: ძებნა…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
ka: მალსახმობი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
ka: ჭდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
ka: მინიატურა

en: KDE Keyboard Control Module
ka: KDE-ის კლავიატურის კონტროლის მოდული

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
ka: <h1>კლავიატურა</h1> ეს მოდული შეგიძლიათ კლავიატურის პარამეტრებისა და განლაგებების მორგებისთვის გამოიყენოთ.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
ka: აპარატურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
ka: კლავიატურის &მოდელი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
ka: აქ შეგიძლიათ კლავიატურის მოდელი აირჩიოთ. ეს პარამეტრი დამოუკიდებელია თქვენი კლავიატურის განლაგებისგან და მიმართავს "აპარატურულ" მოდელს, ანუ გზას, რომლითაც თქვენი კლავიატურაა დამზადებული. თანამედროვე კლავიატურებს, რომლებიც კომპიუტერს მოჰყვება, ჩვეულებრივ ორი დამატებითი ღილაკი გააჩნია, რომელსაც "104-ე ღილაკს" ეძახიან, რომელიც ალბათ ზუსტად ისაა, რაც გნებავთ, აირჩიოთ, თუ არ იცით, რომელიც მოდელის კლავიატურა გაგაჩნიათ.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
ka: განლაგებები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
ka: თუ აირჩევთ "აპლიკაციის" ან "ფანჯრის" გადართვის პოლიტიკას, კლავიატურის განლაგების ცვლილება მხოლოდ მიმდინარე აპლიკაციას ან ფანჯარას შეეხება.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
ka: გადართვის პოლიტიკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
ka: &გლობალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
ka: &სამუშაო მაგიდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
ka: &აპლიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
ka: &ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
ka: განლაგების გადართვის მალსახმობები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
ka: მთავარი მალსახმობები:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
ka: ეს არის მალსახმობი იმ განლაგებაზე გადასართავად, რომელიც X.org-ის მიერ იმართება. მას მხოლოდ-მოდიფიკატორის ტიპის მალსახმობების მხარდაჭერა გააჩნია.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
ka: მესამე დონის მალსახმობები:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
ka: ეს არის მალსახმობი აქტიური განლაგების მესამე დონეზე გადასვლისთვის (თუ მას აქვს), რომელსაც ამუშავებს X.org. ის იძლევა მხოლოდ-მოდიფიკატორის მალსახმობების მხარდაჭერასაც.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
ka: ალტერნატიული მალსახმობი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
ka: განლაგებების გადასართავი მალსახმობი. მას არ აქვს მხოლოდ-მოდიფიკატორის ღილაკების მხარდაჭერა და შეიძლება ყველა სიტუაციაში არ იმუშაოს (მაგ: ეკრანის დაცვიდან ან მხტუნავ ფანჯარაზე).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
ka: განლაგებების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
ka: აწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
ka: ჩამოწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
ka: ზედმეტი განლაგებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
ka: მთავარი განლაგების რიცხვი:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
ka: დამატებითი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
ka: კლავიატურის მალსახმობების &კონფიგურაცია

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
ka: არაფერი

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
ka[0]: %1 მალსახმობი
ka[1]: %1 მალსახმობი

[ctx: layout map name]
en: Map
ka: რუკა

en: Layout
ka: განლაგება

en: Variant
ka: ვარიანტი

en: Label
ka: ჭდე

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

[ctx: variant]
en: Default
ka: ნაგულისხმები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
ka: როცა ღილაკი დაჭერილია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
ka: &აქცენტირებული და მსგავსი სიმბოლოების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
ka: &ღილაკის გამეორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
ka: &არაფრის გაკეთება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
ka: სატესტო ადგილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
ka: საშუალებას გაძლევთ დატესტოთ კლავიატურის გამეორებისა და წკაპის ხმები (არ დაგავიწყდეთ ჯერ გადაატაროთ თქვენი ცვლილებები).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
ka: თუ მხარდაჭერილია, ეს პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ დააყენოთ NumLock-ის მდგომარეობა Plasma-ის გაშვებისას .<p> შეგიძლიათ ჩართოთ ის, ან გამორთოთ, ან ხელი არ ახლოთ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
ka: NumLock Plasma-ის გაშვებისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
ka: &ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
ka: &გამორთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
ka: &უცვლელად დატოვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
ka: &სიხშირე:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
ka: თუ მხარდაჭერილია, ეს პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ დააყენოთ დაყოვნება, რომლის შემდეგაც დაწოლილი ღილაკი კოდების გენერაციას დაიწყებს. პარამეტრი "გამეორების სიჩქარე" ამ კოდების სიხშირეს აკონტროლებს.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
ka: თუ მხარდაჭერილია, ეს პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ ღილაკის დაჭერისას მისი კოდების გენერირების სიჩქარე დააყენოთ.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
ka:  გამეორება/წმ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en:  ms
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
ka: &დაყოვნება:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
ka: კლავიატურის გადახედვა

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
ka: კლავიატურის განლაგების ვიზუალიზაცია

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
ka: კლავიატურის გეომეტრია ვერ ჩაიტვირთა. ეს ხშირად მიუთითებს იმაზე, რომ შერჩეული მოდელი არ უჭერს მხარს კონკრეტულ განლაგებას ან განლაგების ვარიანტს. ეს პრობლემა სავარაუდოდ ასევე გამოჩნდება, როდესაც თქვენ ცდილობთ გამოიყენოთ მოდელის, განლაგებისა და ვარიანტის ეს კომბინაცია.
