plasma-desktop - en to ka translation catalogue (72 entries)

[ctx: @title:group Launch app]
en: Launch
ka: გაშვება

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
ka: შეცდომა მალსახმობის (%1) შენახვისას: %2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
ka: შეცდომა %1-ის დამატებისას. როგორც ჩანს, მას ქმედება არ გააჩნია.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
ka: გლობალური მალსახმობის სერვისთან ურთიერთობის შეცდომა

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
ka: გლობალური მალსახმობის სერვისთან დაკავშირების შეცდომა

[ctx: @info %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to the common %2 action <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Re-assign it to %4?
ka: მალსახმობი <shortcut>%1</shortcut> უკვე მინიჭებულია ჩვეულებრივ %2 ქმედებაზე <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>გნებავთ მისი თავიდან მინიჭება %4-ზე?

[ctx: @info]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to action <interface>%2</interface> of <application>%3</application>.<nl/><nl/>Reassign it to action <interface>%4</interface> of <application>%5</application>?
ka: მალსახმობი <shortcut>%1</shortcut> უკვე მინიჭებულია ქმედებაზე <interface>%2</interface> აპლიკაციისთვის <application>%3</application>.<nl/><nl/>მოვხსნა და მივანიჭო ის ქმედებას <interface>%4</interface> აპლიკაციისთვის <application>%5</application>?

[ctx: @title:window]
en: Resolve Shortcut Conflict
ka: მალსახმობის კონფლიქტის გადაჭრა

[ctx: @action:button]
en: Reassign
ka: თავიდან მინიჭება

en: File
ka: ფაილი

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: View
ka: ხედი

en: Settings
ka: მორგება

en: Help
ka: დახმარება

en: Applications
ka: აპლიკაციები

en: Commands
ka: ბრძანებები

en: System Services
ka: სისტემური სერვისები

en: Common Actions
ka: ჩვეულებრივი ქმედებები

[ctx: @action:button Import shortcut scheme]
en: Import…
ka: შემოტანა…

[ctx: @action:button]
en: Cancel Export
ka: გატანის გაუქმება

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
ka: გატანა…

en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
ka: სქემის გატანა მაშინ, როცა არსებობს ცვლილებები, რომლებიც არ შენახულა, შეუძლებელია

en: Select the components below that should be included in the exported scheme
ka: აირჩიეთ კომპონენტები, რომლებიც გატანილ სქემაში იქნება ჩასმული

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export
ka: გატანა

[ctx: @action:button Add new shortcut]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
ka: აპლიკაცია…

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new application
ka: ახალი აპლიკაციის დამატება

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
ka: ბრძანება ან სკრიპტი…

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new command or script
ka: ახალი ბრძანების ან სკრიპტის დამატება

[ctx: @option:check accessible export shortcuts %1 is application/group name]
en: Export %1
ka: %1-ის გატანა

[ctx: @action:button accessible %1 is the name of a custom command]
en: Edit command for %1
ka: ბრძანების ჩასწორება %1-სთვის

[ctx: @info:tooltip %1 is the text of a custom command]
en: Edit command for %1
ka: ბრძანების ჩასწორება %1-სთვის

[ctx: @action:button accessible %1 is the name of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
ka: %1-ის ყველა მალსახმობის წაშლა

[ctx: @info:tooltip %1 is the text of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
ka: %1-ის ყველა მალსახმობის წაშლა

[ctx: @action:button accessible]
en: Undo deletion
ka: წაშლის გაუქმება

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo deletion
ka: წაშლის გაუქმება

en: No items matched the search terms
ka: თქვენს ძებნას პასუხები არ აქვს

en: Select an item from the list to view its shortcuts here
ka: აირჩიეთ სიის ჩანაწერები, რომლის მალსახმობების ნახვაც აქ გსურთ

en: Export Shortcut Scheme
ka: მალსახმობების სქემის გატანა

en: Import Shortcut Scheme
ka: მალსახმობების სქემის შემოტანა

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
ka: მალსახმობების სქემა(*.kksrc)

en: Edit Command
ka: ბრძანების ჩასწორება

en: Add Command
ka: ბრძანების დამატება

en: Save
ka: შენახვა

en: Add
ka: დამატება

en: Enter a command or choose a script file:
ka: შეიყვანეთ ბრძანება ან აირჩიეთ სკრიპტის ფაილი:

[ctx: @label:textbox A shell command]
en: Command:
ka: ბრძანება:

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Command
ka: ბრძანება

[ctx: @action:button]
en: Choose…
ka: არჩევა…

[ctx: @action:button accessible]
en: Choose script file
ka: აირჩიეთ სკრიპტის ფაილი

[ctx: @label:textfield Human-readable name given to a shell command]
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter name here
ka: შეიყვანეთ აქ სახელი

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
ka: აირჩიეთ სკრიპტის ფაილი

[ctx: Filename filters for file dialog. Do not translate any of the filename extensions]
en: Script files (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)
ka: სკრიპტის ფაილები (.sh, .bash, .zsh და ა.შ.) (*.*sh)

en: Select the scheme to import:
ka: არჩიეთ შემოსატანი სქემა:

en: Custom Scheme
ka: ხელით მითითებული სქემა

en: Select File…
ka: აირჩიეთ ფაილი…

en: Import
ka: შემოტანა

en: Editing shortcut: %1
ka: სწორდება მალსახმობი: %1

en: No active shortcuts
ka: აქტიური მალსახმობების გარეშე

[ctx: %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
ka[0]: ნაგულისხმები მალსახმობი
ka[1]: ნაგულისხმები მალსახმობები

en: No default shortcuts
ka: ნაგულისხმები მალსახმობების გარეშე

en: Default shortcut %1 is enabled.
ka: ნაგულისხმები მალსახმობი %1 ჩართულია.

en: Default shortcut %1 is disabled.
ka: ნაგულისხმები მალსახმობი %1 გამორთულია.

en: Custom shortcuts
ka: საკუთარი მალსახმობები

[ctx: @action:button accessible]
en: Delete shortcut
ka: მალსახმობის წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this shortcut
ka: ამ მალსახმობის წაშლა

[ctx: @action:button Add custom shortcut]
en: Add…
ka: დამატება…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add custom shortcut
ka: მორგებული მალსახმობის დამატება

[ctx: @action:button accessible]
en: Cancel capturing shortcut
ka: მალსახმობის ჩაჭერის გაუქმება

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel capturing of new shortcut
ka: ახალი მალსახმობის ჩაჭერის გაუქმება
