plasma-desktop - en to ka translation catalogue (81 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
ka: კლავიატურის განლაგების გადამრთველი

en: Switch to Next Keyboard Layout
ka: კლავიატურის შემდეგ განლაგებაზე გადართვა

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
ka: ბოლოს გამოყენებულ კლავიატურის განლაგებაზე გადართვა

en: Switch keyboard layout to %1
ka: კლავიატურის განლაგების %1-ზე გადართვა

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
ka: კლავიატურის გადახედვა

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
ka: კლავიატურის განლაგების ვიზუალიზაცია

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
ka: კლავიატურის გეომეტრია ვერ ჩაიტვირთა. ეს ხშირად მიუთითებს იმაზე, რომ შერჩეული მოდელი არ უჭერს მხარს კონკრეტულ განლაგებას ან განლაგების ვარიანტს. ეს პრობლემა სავარაუდოდ ასევე გამოჩნდება, როდესაც თქვენ ცდილობთ გამოიყენოთ მოდელის, განლაგებისა და ვარიანტის ეს კომბინაცია.
    იმ განლაგებების მინიატურა, რომელიც თქვენი სისტემის xkb საქაღალდის გარეთაა აღწერილი, მხარდაჭერილი არაა და  ამ შეტყობინებას მიიღებთ. ამათ შეიძლება, ჯერ კიდევ იმუშაონ, თუ გამოიყენებთ

[ctx: @title]
en: Configure Key Bindings…
ka: ღილაკების მიბმის მორგება…

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
ka: კლავიატურის პარამეტრების მორგება

[ctx: @action:button]
en: Reset
ka: ჩამოყრა

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
ka: მონიშნული პარამეტრების ჩამოყრა ამ ჯგუფისთვის

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
ka: მონიშნული პარამეტრების ჩამოყრა ამ ჯგუფისთვის

[ctx: @title:window]
en: Set Layout
ka: განლაგების დაყენება

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
ka: განლაგების დამატება

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
ka: მოკლე განლაგების სახელი

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
ka: მონიშნული განლაგების შემოკლებული სახელი, რომელიც სისტემურ საათთან გამოჩნდება. ამ პარამეტრის შეცვლა, თვითონ შეგიძლიათ.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
ka: მალსახმობი:

[ctx: @action:button]
en: Preview
ka: მინიატურა

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
ka: გადართვის მორგება…

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
ka: გადართვის მორგება

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
ka: ღილაკების ასახვა

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
ka: ღილაკების ასახვა

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
ka: დამატება…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
ka: განლაგების დამატება

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
ka: განლაგებების მორგება

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
ka: მოდელი:

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
ka: NumLock გაშვებისას:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
ka: ჩართვა

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
ka: გამორთვა

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
ka: უცვლელად დატოვება

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
ka: ღილაკის გამეორება:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
ka: ღილაკის გამეორება

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
ka: დაყოვნება:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
ka: ღილაკის გამეორების დაყოვნება %1

[ctx: @spinbox:value Repeat delay interval]
en: %1 ms
ka: %1 მწმ

[ctx: @spinbox:value Repeat delay interval]
en: ms
ka: მწმ

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
ka: სიხშირე:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
ka: ღილაკის გამეორების სიხშირე %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
ka: %1 გამეორება/წმ

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
ka: გამეორება/წმ

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
ka: სატესტო ადგილი:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
ka: პარამეტრების შესამოწმებლად აკრიფეთ აქ

[ctx: @title:view]
en: Layouts
ka: განლაგებები

[ctx: @action:button]
en: Move Up
ka: აწევა

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
ka: %1 განლაგების აწევა

[ctx: @action:button]
en: Move Down
ka: ჩამოწევა

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
ka: %1 განლაგების ჩამოწევა

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
ka: მინიატურა

[ctx: @action:button]
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
ka: %1 განლაგების წაშლა

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
ka: ზედმეტი განლაგებები:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
ka: ზედმეტი მთავარი განლაგებების რაოდენობა

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
ka: მთავარი განლაგებები

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
ka: შეგიძლიათ, გქონდეთ 4-მდე მთავარი განლაგება. ყველა დანარჩენი განლაგება დამატებითია. დამატებითი განლაგებები არ გამოიყენება, როცა მათ გადართავთ. მათთან წვდომა კლავიატურის მაჩვენებლის აპლეტით ან მორგებული მალსახმობით შეგიძლიათ.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
ka: განლაგების შეცვლის მალსახმობი:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
ka: ან

[ctx: @title form header]
en: Model & Layout
ka: მოდელი & განლაგება

[ctx: @label:listbox]
en: Keyboard Model
ka: კლავიატურის მოდელი

[ctx: @option:check]
en: Custom Layout
ka: ხელით განლაგება

[ctx: @action:button]
en: Change Layout...
ka: განლაგების შეცვლა...

[ctx: @title:group]
en: Key Repeat
ka: ღილაკის გამეორება

[ctx: @option:check]
en: Customize Repeat
ka: გამეორების მორგება

[ctx: @title]
en: Configure Switching
ka: გადართვის მორგება

[ctx: @title:group]
en: Behavior
ka: ქცევა

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
ka: განლაგების გადართვა ეხება:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
ka: ყველა ფანჯარა

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
ka: ყველა ფანჯარა მიმდინარე სამუშაო მაგიდაზე

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
ka: მიმდინარე აპლიკაციის ყველა ფანჯარა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
ka: მხოლოდ, მიმდინარე ფანჯარა

[ctx: @label:checkbox]
en: Show OSD popup on layout change
ka: OSD მხტუნარას ჩვენება განლაგების ცვლილებისას

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობი

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
ka: განლაგების შეცვლა:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
ka: ბოლოს გამოყენებულ განლაგებაზე გადართვა:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
ka: მოძველებული მალსახმობები

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
ka: მოძველებული X11 მალსახმობები მხოლოდ-მოდიფიკატორების მქონე მალსახმობების უფრო დაწვრილებით მართვას გთავაზობთ და X11-ზე უკეთესი მხარდაჭერა გააჩნია. ისინი ასევე შეგიძლიათ, Wayland-ზეც გამოიყენოთ.<nl/><nl/>ამ მალსახმობების დაყენება ღილაკების ასახვის გვერდზე გადაგიყვანთ.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
ka: ალტერნატიული სიმბოლოები:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
ka: დამატებითი სიმბოლოები და დიაკრიტიკული ნიშნების ჩასასმელად მოდიფიკატორი ღილაკების გამოყენება შეგიძლიათ.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
ka[0]: %1 მალსახმობი
ka[1]: %1 მალსახმობი

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
ka: არაფერი
