plasma-desktop - en to ka translation catalogue (16 entries)

[ctx: @action:button opens layout chooser %1 is current]
en: Keyboard Layout: %1
ka: კლავიატურის განლაგება: %1

[ctx: @info:placeholder in textfield]
en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

[ctx: @info:placeholder in textfield]
en: Password
ka: პაროლი

[ctx: @action:button Accessible name]
en: Log in
ka: შესვლა

[ctx: @action:button]
en: Log In
ka: შესვლა

[ctx: @info:status]
en: Caps Lock is on
ka: CapsLock ჩართულია

[ctx: Suspend to disk]
en: Hibernate
ka: პროგრამული ძილი

[ctx: @action:button Suspend to RAM]
en: Sleep
ka: ძილი

[ctx: @action:button]
en: Restart
ka: გადატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: Shut Down
ka: გამორთვა

[ctx: @action:button For switching to a username and password prompt]
en: Other…
ka: სხვა…

[ctx: @info:usagetip]
en: Type in Username and Password
ka: შეიყვანეთ მომხმარებელი და პაროლი

[ctx: @action:button]
en: List Users
ka: მომხმარებლების სია

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
ka: ვირტუალური კლავიატურა

[ctx: @info:status]
en: Login Failed
ka: შესვლა ჩავარდა

[ctx: @action:button opens sessions menu %1 is current]
en: Desktop Session: %1
ka: სამუშაო მაგიდის სესია: %1
