plasma-desktop - en to ka translation catalogue (10 entries)

[ctx: @title page]
en: Appearance
ka: გარეგნობა

[ctx: @title:group prefix for radiobutton group]
en: Icon:
ka: ხატულა:

[ctx: @option:radio]
en: Show the current activity icon
ka: მიმდინარე აქტივობის ხატულას ჩვენება

[ctx: @option:radio]
en: Show the generic activity icon
ka: ზოგადი აქტივობის ხატულას ჩვენება

[ctx: @label prefix for checkbox]
en: Title:
ka: სათაური:

[ctx: @option:check title]
en: Show the current activity name
ka: მიმდინარე აქტივობის სახელის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Current activity is %1
ka: მიმდინარე აქტივობაა: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Activity Manager
ka: აქტივობების მმართველის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip subtext]
en: Click to show the activity manager
ka: დააწკაპუნეთ აქტივობების მმართველის საჩვენებლად

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: &Configure Activities…
ka: &აქტივობების მორგება…
