plasma-desktop - en to ka translation catalogue (165 entries)

[ctx: @info:status currently active activity]
en: Currently being used
ka: ამჟამად გამოიყენება

[ctx: @action shows when dragging file over item]
en: Move to
    this activity
ka: გადმოტანა
    ამ აქტივობასთან

[ctx: @action shows when dragging file over item]
en: Show also
    in this activity
ka: ჩვენება
    ამ აქტივობაშიც

[ctx: @action:button tooltip only, opens kcm]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @action:button opens Activity kcm]
en: Create activity…
ka: აქტივობის შექმნა…

[ctx: @title:window]
en: Activities
ka: აქტივობები

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

[ctx: @action:button opens dialog]
en: View Error Details…
ka: შეცდომის დეტალები ნახვა…

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for panel widget %1]
en: Open %1
ka: %1-ის გახსნა

[ctx: @title:window About this widget]
en: About
ka: შესახებ

[ctx: plasma_shell_org.kde.plasma.desktop]
en: Send an email to %1
ka: ელფოსტის გაგზავნა %1-ისთვის

[ctx: @action:button icononly for tooltip & accessible %1 is url]
en: Open website %1
ka: ვებგვერდის გახსნა: %1

[ctx: @title:group]
en: Website
ka: ვებგვერდი

[ctx: @title:group]
en: Get Help
ka: დახმარების მიღება

[ctx: @action:button urlbutton]
en: Report an issue
ka: პრობლემის ანგარიში

[ctx: @title license information]
en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

[ctx: @label %1 is the short SPDX text for the license]
en: License: %1
ka: ლიცენზია: %1

[ctx: @action:button]
en: Read License
ka: ლიცენზიის წაკითხვა

[ctx: @title:group]
en: Authors
ka: ავტორები

[ctx: @title:group]
en: Credits
ka: კრედიტები

[ctx: @title:group]
en: Translators
ka: მთარგმნელები

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: @title:group for About dialog page]
en: About
ka: შესახებ

[ctx: @title:window dialog title]
en: Apply Settings
ka: პარამეტრების გადატარება

[ctx: @label dialog body]
en: The current page has unsaved changes. Apply the changes or discard them?
ka: მიმდინარე გვერდზე არსებობს შეუნახავი ცვლილებები. გნებავთ, გადაატაროთ ეს ცვლილებები თუ მოვაშოროთ ისინი?

[ctx: @action:button]
en: OK
ka: დიახ

[ctx: @action:button]
en: Apply
ka: გადატარება

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for sidebar entries opening configuration page]
en: Open configuration page
ka: მორგების გვერდის გახსნა

[ctx: @label for shortcuts]
en: Left-Button
ka: მარცხენა ღილაკი

[ctx: @label for shortcuts]
en: Right-Button
ka: მარჯვენა ღილაკი

[ctx: @label for shortcuts]
en: Middle-Button
ka: შუა ღილაკი

[ctx: @label for shortcuts]
en: Back-Button
ka: ღილაკი უკან

[ctx: @label for shortcuts]
en: Forward-Button
ka: ღილაკი წინ

[ctx: @label for shortcuts]
en: Vertical-Scroll
ka: ვერტიკალური გადახვევა

[ctx: @label for shortcuts]
en: Horizontal-Scroll
ka: ჰორიზონტალური ჩოჩია

[ctx: @action:button]
en: Add Action
ka: ქმედების დამატება

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Layout changes have been restricted by the system administrator
ka: განლაგების ცვლილება შეზღუდულია სისტემური ადმინისტრატორის მიერ

[ctx: @label:listbox]
en: Layout:
ka: განლაგება:

[ctx: @label:listbox]
en: Wallpaper type:
ka: ფონის სურათის ტიპი:

[ctx: @action:button]
en: Get New Plugins…
ka: ახალი დამატებების მიღება…

[ctx: @info]
en: Layout changes must be applied before other changes can be made
ka: სხვა ცვლილებების განხორციელებამდე საჭიროა განლაგების ცვლილებების გადატარება

[ctx: @action:button]
en: Apply Now
ka: ახლა გადატარება

[ctx: @title:window for configuration page]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

[ctx: @action:button set keyboard shortcut for]
en: Activate widget as if clicked:
ka: ვიჯეტის გააქტიურება, თითქოს ზედ დააწკაპუნეს:

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Wallpaper
ka: ფონის სურათი

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Mouse Actions
ka: თაგუნას ქმედებები

[ctx: @action:button inactive state for button recording mouse input]
en: Add Action
ka: ქმედების დამატება

[ctx: @action:button active state for button recording mouse input]
en: Input Here
ka: აქ შეიყვანეთ

[ctx: @title:window]
en: Panel Settings
ka: პანელის მორგება

[ctx: @action:button label of button to open a menu that lets you add widgets or spacers]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: @action:menu add a spacer]
en: Spacer
ka: დაშორება

[ctx: @action:menu add a margins separator]
en: Margins Separator
ka: ზღვრების გამყოფი

[ctx: @action:menu add a widget]
en: Widgets…
ka: ვიჯეტები…

[ctx: @title:group]
en: Position
ka: პოზიცია

[ctx: @label panel screen edge]
en: Top
ka: ზედა

[ctx: @label panel screen edge]
en: Right
ka: მარჯვენა

[ctx: @label panel screen edge]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: @label panel screen edge]
en: Bottom
ka: ქვემოთ

[ctx: action:button]
en: Set Position…
ka: მდებარეობის დაყენება…

[ctx: @title:group]
en: Alignment
ka: სწორება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Top
ka: ზედა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Center
ka: ცენტრი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Bottom
ka: ქვემოთ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Right
ka: მარჯვენა

[ctx: @title:group panel height]
en: Height
ka: სიმაღლე

[ctx: @title:group panel width]
en: Width
ka: სიგანე

[ctx: @item:inlistbox panel fills the full height of the display]
en: Fill height
ka: სიმაღლის შევსება

[ctx: @item:inlistbox panel fills the full width of the display]
en: Fill width
ka: სიგანის შევსება

[ctx: @item:inlistbox panel is just big enough to fit its content]
en: Fit content
ka: შემცველობის ჩატევა

[ctx: @item:inlistbox panel size]
en: Custom
ka: ხელით

[ctx: @title:group]
en: Visibility
ka: ხილვადობა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Always visible
ka: ყოველთვის ხილული

[ctx: @item:inlistbox]
en: Auto hide
ka: ავტოდამალვა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Dodge windows
ka: ფანჯრების აცილება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Windows go below
ka: ფანჯრები ქვეშ ძვრებიან

[ctx: @title:group]
en: Opacity
ka: გაუმჭვირვალობა

[ctx: @info:tooltip]
en: The current Plasma style does not support opacity options.
ka: Plasma-ის მიმდინარე სტილს გაუმჭვირვალობის პარამეტრების მხარდაჭერა არ აქვს.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Adaptive
ka: შეგუებადი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Opaque
ka: გაუმჭვირვალე

[ctx: @item:inlistbox]
en: Translucent
ka: ნახევრადგამჭვირვალე

[ctx: @title:group Degree of floatingness of panel and applets]
en: Floating
ka: მცურავი

[ctx: @item:inlistbox Option to disable floating panels or applets]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: @item:inlistbox Option to make only panel applets always float]
en: Applets only
ka: მხოლოდ აპლეტები

[ctx: @item:inlistbox Option to make panel and applets floating]
en: Panel and applets
ka: პანელი და აპლეტები

[ctx: @action:button Revert an unsupported configuration back to the defaults]
en: Fix it
ka: გაასწორეთ

[ctx: @label:spinbox]
en: Panel Width:
ka: პანელის სიგანე:

[ctx: @label:spinbox]
en: Panel Height:
ka: პანელის სიმაღლე:

[ctx: @title:group shortcut that moves focus to the panel]
en: Focus shortcut:
ka: ფოკუსის მალსახმობი:

[ctx: @info:tooltip]
en: Press this keyboard shortcut to move focus to the Panel
ka: ფოკუსის პანელზე გადასატანად ეს კლავიატურის მალსახმობი შეგიძლიათ, გამოიყენოთ

[ctx: @action:button accessible name]
en: Focus Shortcut Setter
ka: ფოკუსის მალსახმობის დამყენებელი

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for button]
en: Button to set the shortcut for the panel to gain focus
ka: ღილაკი მალსახმობის დასაყენებლად პანელზე ფოკუსის გადატანისთვის

[ctx: @action:button Delete the panel]
en: Delete Panel
ka: პანელის წაშლა

[ctx: @info:tooltip for button]
en: Remove this panel; this action can be undone
ka: ამ პანელის წაშლა. ეს ქმედება დაბრუნებადია

[ctx: @action:button Clone the panel]
en: Clone Panel
ka: პანელის დაკლონვა

[ctx: @info:tooltip for button]
en: Create a new panel with the same settings and applets
ka: ახალი პანელის შექმნა იგივე პარამეტრებითა და აპლეტებით

[ctx: @action:button Close the panel configuration window]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @action:button Close the panel configuration window and exit edit mode]
en: Exit Edit Mode
ka: ჩასწორების რეჟიმიდან გასვლა

[ctx: @info:tooltip for button]
en: Close Panel Settings window and exit Edit Mode
ka: პანელის მორგების ფანჯრის დახურვა და ჩასწორების რეჟიმიდან გასვლა

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum height.
ka: მაქსიმალური სიმაღლის შესაცვლელად გადაათრიეთ.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum width.
ka: მაქსიმალური სიგანის შესაცვლელად გადაათრიეთ.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Double-click to reset.
ka: ორმაგი-წკაპი ჩამოსაყრელად.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum height.
ka: მინიმალური სიმაღლის შესაცვლელად გადაათრიეთ.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum width.
ka: მინიმალური სიგანის შესაცვლელად გადაათრიეთ.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change position on this screen edge.
    Double-click to reset.
ka: გადაათრიეთ ეკრანის კუთხის პოზიციის შესაცვლელად.
    ორმაგი წკაპი ჩამოსაყრელად.

[ctx: @title:window]
en: Manage Panels and Desktops
ka: სამუშაო მაგიდებისა და პანელების მართვა

[ctx: @info:usagetip]
en: You can drag Panels and Desktops around to move them to different screens.
ka: პანელები და სამუშაო მაგიდები სხვადასხვა ეკრანებზე შეგიძლიათ, გადაათრიოთ.

[ctx: @action:button Close window]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Swap with Desktop on Screen %1
ka: სამუშაო მაგიდასთან (ეკრანზე %1) ადგილის გაცვლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Screen %1
ka: გადატანა ეკრანზე %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Desktop
ka: სამუშაო მაგიდის წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Panel
ka: პანელის წაშლა

[ctx: @info % is screen name]
en: %1 (primary)
ka: %1 (ძირითადი)

[ctx: @title:window for widget alternatives explorer]
en: Alternative Widgets
ka: ალტერნატიული ვიჯეტები

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Add %1
ka: %1-ის დამატება

[ctx: @info:tooltip]
en: Unsupported Widget
ka: მხარდაუჭერელი ვიჯეტი

[ctx: Text displayed on top of newly-installed widgets]
en: New!
ka: ახალი!

[ctx: @info:other accessible for badge showing applet count]
en: %1 widget active | %1 widgets active
ka[0]: %1 ვიჯეტი აქტიურია
ka[1]: %1 ვიჯეტი აქტიურია

[ctx: @info:other accessible for badge indicating new widget]
en: Recently installed
ka: ახლახან დაყენებული

[ctx: @action:button tooltip and accessible cancel uninstall widget]
en: Cancel Uninstallation
ka: წაშლის გაუქმება

[ctx: @action:button tooltip and accessible uninstall widget]
en: Mark for Uninstallation
ka: წასაშლელად მონიშვნა

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Cancel pending uninstallation for widget %1
ka: წაშლის რიგიდან მოცილება ვიჯეტისთვის %1

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Mark widget %1 for uninstallation. Requires confirmation
ka: ვიჯეტის %1 მონიშვნა წასაშლელად. საჭიროებს დადასტურებას

[ctx: @action:button]
en: Remove all instances
ka: ყველა გაშვებული ასლის წაშლა

[ctx: @action:button accessible description, %1 number of instances %2 is widget name]
en: Remove running instance of widget %2 | Remove all %1 running instances of widget %2
ka[0]: ვიჯეტის %2 გაშლილი ასლის მოცილება
ka[1]: ვიჯეტის %2 ყველა %1 გაშვებული ასლის მოცილება

[ctx: @action:button like listbox, switches category to all widgets]
en: All Widgets
ka: ყველა ვიჯეტი

[ctx: @title:group for widget grid]
en: Widgets
ka: ვიჯეტები

[ctx: @action:button The word 'new' refers to widgets]
en: Get New…
ka: ახლის მიღება…

[ctx: @action:button]
en: Get New Widgets…
ka: ახალი ვიჯეტების მიღება…

[ctx: @action:button accessible for close button]
en: Close Widget Explorer
ka: ვიჯეტების დამთვალიერებლის დახურვა

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Search through widgets
ka: ძებნა ვიჯეტებში

[ctx: @action:button tooltip only]
en: Categories
ka: კატეგორიები

[ctx: @action:button uninstall widgets in widget explorer]
en: Uninstall (%1 Widget) | Uninstall (%1 Widgets)
ka[0]: წაშლა (%1 ვიჯეტი)
ka[1]: წაშლა (%1 ვიჯეტი)

[ctx: @info placeholdermessage]
en: No widgets matched the search terms
ka: ვიჯეტების თქვენს ძებნას პასუხები არ აქვს

[ctx: @info placeholdermessage]
en: No widgets available
ka: ვიჯეტების გარეშე

[ctx: @title: group]
en: Show clock:
ka: საათის ჩვენება:

[ctx: @option:radio Clock always shown]
en: Always
ka: ყოველთვის

[ctx: @option:radio]
en: Always show clock
ka: საათის ყოველთვის ჩვენება

[ctx: @option:radio Clock shown only while unlock prompt is visible]
en: On unlocking prompt
ka: განბლოკვის მოთხოვნისას

[ctx: @option:radio]
en: Show clock only on unlocking prompt
ka: საათის ჩვენება, მხოლოდ განბლოკვის მოთხოვნისას

[ctx: @option:radio Clock never shown]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @option:radio]
en: Never show clock
ka: საათის არასდროს ჩვენება

[ctx: @title: group UI controls for playback of multimedia content]
en: Media controls:
ka: მედიის კონტროლი:

[ctx: @option:check]
en: Show under unlocking prompt
ka: განბლოკვის შეტყობინების ქვეშ ჩვენება

[ctx: @info:status]
en: Unlocking failed
ka: განბლოკვის შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Caps Lock is on
ka: CapsLock ჩართულია

[ctx: @action:button]
en: Slee&p
ka: ძი&ლი

[ctx: @action:button]
en: &Hibernate
ka: პ&როგრამული ძილი

[ctx: @action:button]
en: Switch &User
ka: მ&ომხმარებლის გადართვა

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
ka: ვირტუალური კლავიატურა

[ctx: Button to change keyboard layout]
en: Switch layout
ka: განლაგების გადართვა

[ctx: @info:placeholder in text field]
en: Password
ka: პაროლი

[ctx: @action:button accessible only]
en: Unlock
ka: განბლოკვა

[ctx: @info:usagetip]
en: (or scan your fingerprint on the reader)
ka: (aნ დაადეთ თქვენი თითი ანაბეჭდის წამკითხველს)

[ctx: @info:usagetip]
en: (or scan your smartcard)
ka: (ან დაასკანირეთ თქვენი სმარტ ბარათი)

[ctx: @info:status]
en: No title
ka: სათაურის გარეშე

[ctx: @info:status]
en: No media playing
ka: არაფერს ვუკრავ

[ctx: @action:button Accessible only]
en: Previous track
ka: წინა აუდიობილიკი

[ctx: @action:button Accessible only]
en: Play or Pause media
ka: მედიის დაკვრა ან გაჩერება

[ctx: @action:button Accessible only]
en: Next track
ka: შემდეგი აუდიობილიკი

[ctx: @action:button no-password unlock]
en: Unlock
ka: განბლოკვა

[ctx: @action:button]
en: More
ka: მეტი

[ctx: @action:button]
en: Exit Edit Mode
ka: ჩასწორების რეჟიმიდან გასვლა

[ctx: @info:whatsthis Accessible name]
en: Panel Focus Indicator
ka: პანელის ფოკუსის მაჩვენებელი
