plasma-desktop - en to ka translation catalogue (57 entries)

en: Critical error on reading fundamental device infos for touchpad %1.
ka: კრიტიკული შეცდომა მოწყობილობის ფუნდამენტალური ინფორმაციის წაკითხვისას თაჩპედისთვის %1.

en: Cannot connect to X server
ka: X სერვერთან დაკავშირების შეცდომა

en: No touchpad found
ka: თაჩპედის ვერ ვიპოვე

en: Cannot apply touchpad configuration
ka: თაჩპედის კონფიგურაციის გადატარება შეუძლებელია

en: Cannot read touchpad configuration
ka: თაჩპედის კონფიგურაციის წაკითხვის შეცდომა

en: Cannot read default touchpad configuration
ka: ნაგულისხმევი თაჩპედის კონფიგურაციის წაკითხვის შეცდომა

en: Not able to select appropriate backend
ka: შესაბამისი უკანაბოლოს არჩევა შეუძლებელია

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
ka: მნიშვნელობების ჩატვირთვის შეცდომა. მეტი ინფორმაციის მისაღებად იხილეთ ჟურნალი. საჭიროა ამ კონფიგურაციის მოდულის გადატვირთვა.

en: No pointer device found. Connect now.
ka: მაჩვენებელი მოწყობილობა აღმოჩენილი არაა. შეაერთეთ ის ახლა.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
ka: ყველა ცვლილების შენახვა შეუძლებელია. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ ჟურნალი. გადატვირთეთ ეს მოდული და თავიდან სცადეთ.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობების ჩატვირთვის შეცდომა. ზოგიერთი პარამეტრის მათ ნაგულისხმევ მნიშვნელობებზე დაყენების შეცდომა.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
ka: შეცდომა ახლად შეერთებული მოწყობილობის დამატებისას. თავიდან მიაერთეთ ის და ეს მოდული თავიდან გაუშვით.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
ka: მაჩვენებელი მოწყობილობა გაითიშა. მისი პარამეტრების ფანჯარა დაიხურა.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
ka: მაჩვენებელი მოწყობილობა გაითიშა. სხვა მოწყობილობები აღმოჩენილი არაა.

[ctx: @info:status placeholdermessage text]
en: No touchpad found
ka: თაჩპედი ვერ ვიპოვე

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage explanation]
en: Connect an external touchpad
ka: გარე თაჩპედის მიერთება

[ctx: @label:listbox device selection]
en: Device:
ka: მოწყობილობა:

[ctx: @title:group prefix for checkbox group]
en: General:
ka: ზოგადი:

[ctx: @option:check]
en: Enable device
ka: მოწყობილობის ჩართვა

[ctx: @option:check]
en: Disable while mouse is connected
ka: გამორთვა, როცა თაგუნა შეერთებულია

[ctx: option:check]
en: Disable while typing
ka: კრეფისას გამორთვა

[ctx: @label 'this' refers to the 'disable touchpad while typing' feature]
en: This can interfere with video games.
ka: ამას ვიდეოთამაშებში ჩარევა შეუძლია.

[ctx: @title:group]
en: Left and right buttons:
ka: მარჯვენა და მარცხენა ღილაკები:

[ctx: @option:check]
en: Swap (left-handed mode)
ka: მიმოცვლა (ცაციის რეჟიმი)

[ctx: @option:check 'both' refers to the left and right buttons']
en: Press both simultaneously to middle-click
ka: შუა წკაპისთვის ორივე ღილაკს ერთდროულად დააწექით

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Activating this setting increases click latency by 50ms. The extra delay is needed to correctly detect simultaneous left and right button presses.
ka: ამ პარამეტრის გააქტიურება თაგუნას წკაპის დაყოვნებას 50მწმ-ით ზრდის. დამატებითი დაყოვნება საჭიროა, რომ თაგუნას მარჯვენა და მარცხენა ღილაკების ერთდროული დაწკაპუნება სწორად ამოვიცნო.

[ctx: @label:slider and @label:spinbox]
en: Pointer speed:
ka: კურსორის სიჩქარე:

[ctx: @option:check]
en: Enable pointer acceleration
ka: კურსორის აჩქარების ჩართვა

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: When enabled, pointer travel distance increases with faster movement speed.
ka: როცა ჩართულია, კურსორის გადაადგილების მანძილი იზრდება კურსორის სიჩქარესთან ერთად.

[ctx: @label:slider]
en: Scrolling speed:
ka: გადახვევის სიჩქარე:

[ctx: @item:inrange Slower Scroll]
en: Slower
ka: უფრო ნელა

[ctx: @item:inrange Faster Scroll Speed]
en: Faster
ka: უფრო სწრაფად

[ctx: @title group begins the sentence 'Scroll by moving two fingers anywhere/moving one finger on edge']
en: Scroll by:
ka: გადახვევა რით:

[ctx: @option:radio completes the sentence 'Scroll by moving two fingers anywhere']
en: Moving two fingers anywhere
ka: ორი თითის მოძრაობა სადმე

[ctx: @option:radio completes the sentence 'Scroll by moving one finger on edge']
en: Moving one finger on edge
ka: წიბოზე ერთი თითის მოძრაობა

[ctx: @option:check]
en: Invert scroll direction (Natural scrolling)
ka: გადახვევის მიმართულების ინვერსია (ჩვეულებრივი გადახვევა)

[ctx: @option:check]
en: Disable horizontal scrolling
ka: ჰორიზონტალური გადახვევის გამორთვა

[ctx: @title:group for radiobutton group, begins the sentence 'right-click by pressing bottom-right corner/pressing with two fingers']
en: Right-click by:
ka: მარჯვენა წკაპი რით:

[ctx: @option:radio Completes the sentence 'right-click by pressing bottom-right corner']
en: Pressing bottom-right corner
ka: დაჭერა ქვედა-მარჯვენა კუთხეში

[ctx: @info:usagetip shown below radio button]
en: Middle-click by pressing both bottom corners.
ka: შუა წკაპი ორივე ქვედა კუთხეში დაჭერით.

[ctx: @info:usagetip shown below radio button]
en: Middle-click by pressing bottom center.
ka: შუა წკაპი ქვედა ცენტრში დაჭერით.

[ctx: @option:radio Completes the sentence 'right-click by pressing with two fingers']
en: Pressing anywhere with two fingers
ka: ნებისმიერ ადგილას დაწოლა ორი თითით

[ctx: @info shown below radio button]
en: Middle-click by pressing anywhere with three fingers.
ka: შუა წკაპი სამი თითით დაწოლით ნებისმიერ ადგილას.

[ctx: @label for radiobutton group, begins the sentence 'middle-click by pressing bottom-middle edge/by pressing anywhere with three fingers']
en: Middle-click by:
ka: შუა წკაპი:

[ctx: @option:radio completes the sentence 'middle-click by pressing bottom-middle edge']
en: Pressing bottom-middle edge
ka: ქვედა-შუა წიბოს დაჭერა

[ctx: @option:radio completes the sentence 'middle-click by pressing bottom-left and bottom-right corners']
en: Pressing bottom-left and bottom-right corners
ka: ერთდროულად დააწექით ქვედა მარცხენა და ქვედა მარჯვენა კუთხეებს

[ctx: @option:check completes the sentence 'middle-click by pressing anywhere with three fingers']
en: Pressing anywhere with three fingers
ka: ნებისმიერ ადგილას სამი ორი თითით

[ctx: @label for checkbox, tap-to-click]
en: Tapping:
ka: დატყაპუნება:

[ctx: @option:check]
en: Tap to click
ka: დატყაპუნება დასაწკაპუნებლად

[ctx: @option:check]
en: Allow dragging after tapping
ka: დატყაპუნების შემდეგ გადათრევის დაშვება

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Tap, then tap and immediately slide finger over the touchpad to drag. Lift finger to drop.
ka: გადასათრევად დაატყაპუნეთ, შემდეგ კი დაატყაპუნეთ და თითი დაუყოვნებლივ გაასრიალეთ თაჩპედზე. დასაგდებად აუშვით თითი.

[ctx: @option:check]
en: Allow briefly lifting finger during tap-and-drag
ka: დატყაპუნება-გადათრევისას თითის ცოტა ხნით აწევის დაშვება

[ctx: @title:group]
en: Two-finger tap:
ka: ორი თითით დატყაპუნება:

[ctx: @option:radio]
en: Right-click (three-finger tap to middle-click)
ka: მარჯვენა წკაპი (შუა წკაპისთვის სამი თითით დაატყაპუნეთ)

[ctx: @option:radio]
en: Right-click
ka: მარჯვენა წკაპი

[ctx: @option:radio]
en: Middle-click (three-finger tap to right-click)
ka: შუა წკაპი (მარჯვენა წკაპისთვის სამი თითით დაატყაპუნეთ)

[ctx: @option:radio]
en: Middle-click
ka: შუა წკაპი
