kcminput - en to kk translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
kk: <h1>Тышқан</h1> Бұл модульде Сіздің меңзеу құрлығыңызды баптауға арналған түрлі параметрлерді орната аласыз. Меңзеу құрлығыңыз деген тышқан, трекбол не ұқсас қызметті атқаратын басқа бір құрлығы болуы мүмкін.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
kk: &Жалпы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
kk: Егер Сіз солақай болсаңыз, мүмкін, тышқанның не трекболдың оң жақ мен сол жақ батырманың қызметтерін, 'Сол қолы үшін' деген параметрлерін таңдап, ауыстырып алғаны ыңғайлы болар. Егер құрлығыңызда екіден артық батырма болса, онда бұл параметр тек қана оң мен сол жақтағыларға әсер етеді. Мысалы, үш батырмалы тышқанның ортаңғы батырмасына тиіспейді.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
kk: Батырмалар ыңғайы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
kk: &Оң қолы үшін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
kk: &Сол қолы үшін

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
kk: Тышқаның тегершігі немесe 4-ші және 5-ші батырмалар үшін олардың көмегімен жүгірту бағытын өзгерту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
kk: Жүгірту бағыты &кері болсын

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
kk: Қосымша

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
kk: Меңзерді үдету:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
kk: Үдету табалдырығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
kk: Қос шертпе аралығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
kk: Сүйреуді бастау уақыты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
kk: Сүйреуді бастау қашықтығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
kk: Тышқан тегіршігі ақтаратыны:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
kk: <p>Бұл параметр меңзеу құрылғының (тышқан, трекбол, т.б.) қимылы мен экрандағы меңзердің жылжуы арасындағы сәйкестігін өзгертуге арналған.</p><p> Үдету неғұрлым жоғары, соғұрлым экрандағы меңзер тез жылжиды. Тым жоғарлатып жіберсеңіз, құрылғыны сәл қимылдатқанда экрандағы меңзер, меңгеруін қиындатып, секіріп кетеді.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
kk: <p>Үдету табалдырығы деген тышқан меңзерінің үдетуі қосылар алдындағы жылжитын қашықтығы. Меңзер табалдырық деңгейіне жетпей қозғалғанда 1,0x үдетуімен жылжиды;</p><p> сонымен, физикалық құрлығыны шамалы қимылдар, меңзерді басқаруды жеңілдетіп үдетусіз атқартылады. Ал табалдырықтан асқан қимылдар экрандағы қашықтағыларға тез жетуін ыңғайлы қылады.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
kk: Қос шертпе аралығы деген қос шертпе мен екі жалғыз шертулерді айыратын аралық (милисекунд) уақыты . Аралығы бұдан қысқа болса - қос шертпе деп саналады, әйтпесе - екі ілеспе жалғыз шертімдер деп саналады.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
kk:  мс

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
kk: Егер тышқан батырмасын басып (мысалы мәтін редакторында) оны жылжыта бастасаңыз, осында таңдалған уақыттан кейін сүйреу әрекеті басталады.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
kk: Егер тышқан батырмасын басып оны жылжыта бастасаңыз, осында таңдалған қашықтықтан сүйреу әрекеті басталады.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
kk: Тышқанның тегершігін бұрағанда, неше жол ақтарылатының көрсетеді. Бұл сан бірден көрінетін жол санынан асып кетсе, тегершік сол көрінетін жолдарын ғана ақтарып отырады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
kk: Меңзерді перне арқылы жылжыту (қосымша цифрлық пернелерімен)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
kk: &Үдетудің кідіруі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
kk: Қайталау а&ралығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
kk: Үде&ту уақыты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
kk: Жылдамдығының шегі:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
kk:  пиксел/сек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
kk: Үдету '&профилі:

en: Mouse
kk: Тышқан

en:  pixel |  pixels
kk[0]:  пиксел

en:  line |  lines
kk[0]:  жол
