kcmkeyboard - en to km translation catalogue (45 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
km: បន្ថែម​ប្លង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
km: ផ្លូវកាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
km: ស្លាក ៖

en: KDE Keyboard Control Module
km: ម៉ូឌុល​វត្ថុ​បញ្ជា​ក្ដារចុច KDE

en: (c) 2010 Andriy Rysin
km: រក្សា​សិទ្ធ​ឆ្នាំ ២០១០ ដោយ Andriy Rysin

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
km: <h1>ក្ដារចុច</h1> ម៉ូឌុល​វត្ថុបញ្ជា​នេះ​អាច​ត្រូ​វបាន​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ និង​ប្លង់​ក្ដារចុច ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
km: ផ្នែក​រឹង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
km: ម៉ូដែល​ក្ដារចុច ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
km: នៅទីនេះ អ្នកអាច​ជ្រើស​ម៉ូដែល​ក្ដារចុច ។ ការ​កំណត់​ឯករាជ្យ​នៃ​ប្លង់​ក្ដារចុច​របស់​អ្នក ហើយ​យោង​ទៅ​លើ​ម៉ូដែល "ផ្នែក​រឹង" ឧ. វិធី​ដែល​ក្ដារចុច​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។ ក្ដារចុច​ទំនើប​ដែល​មាន​មកជា​មួយ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក តាមធម្មតា​មាន​គ្រាប់ចុច​បន្ថែម​ពីរ​ ហើយ​ត្រូវ​បានយោង​ទៅ​ម៉ូដែល "104-key" ដែល​ប្រហែល​ជា​អ្វីដែល​អ្នក​ចង់​បាន ប្រសិនបើ​​អ្នក​មិន​ដឹង​ប្រភេ​ទ​ក្ដារចុច​អ្វី​ដែល​អ្នក​មាន ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
km: ប្លង់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ជ្រើស "កម្មវិធី" ឬ "បង្អួច" គោលនយោបាយ​ប្ដូរ ដោយ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្លង់​ក្ដារចុច​នឹង​ប៉ះពាល់​តែ​កម្មវិធី ឬ​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន​ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
km: គោលនយោបាយ​ប្ដូរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
km: សកល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
km: ផ្ទៃតុ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
km: កម្មវិធី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
km: បង្អួច

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
km: ផ្លូវកាត់​ដើម្បី​ប្ដូរ​ប្លង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
km: ផ្លូវកាត់​មេ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
km: នេះ​ជា​ផ្លូវកាត់​ដើម្បីប្ដូរ​ប្លង់​ដេល​ត្រូវបានគ្រប់គ្រង​ដោយ X.org ។ វា​អនុញ្ញាត​តែ​ផ្លូវកាត់ modifier-only ។

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
km: ផ្លូវកាត់​កម្រិត​ទីបី ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
km: នេះ​ជា​ផ្លូវកាត់​ដើម្បី​ប្ដូរ​ទៅ​កម្រិត​ទីបី​របស់​ប្លង់​សកម្ម (ប្រសិន​បើ​វា​មាន​មួយ) ដែល​ត្រូ​វបាន​គ្រប់គ្រ​ងដោយ X.org ។ វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ផ្លូវកាត់ modifier-only ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
km: ផ្លូវ​កាត់​ជម្រើស ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្លង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
km: បន្ថែម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
km: យកចេញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
km: ផ្លាស់​ទី​ឡើងលើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
km: ផ្លាស់ទី​ចុះ​ក្រោម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
km: ប្លង់​បម្រុង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
km: ចំនួន​ប្លង់​​ចម្បង ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ជម្រើស​ក្ដារចុច

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

[ctx: layout map name]
en: Map
km: ផែនទី

[ctx: variant]
en: Default
km: លំនាំ​ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
km: ផ្ទៃ​សាកល្បង ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​សាកល្បង​ប្លង់​ក្ដារ​ចុច​ម្ដងទៀត និង​ចុច​កម្រិត​សំឡេង​ (កុំ​ភ្លេច​​អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
km: បើក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
km: ទុក​ឲ្យ​នៅ​ដដែល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
km: អត្រា ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
km: ប្រសិនបើ​បាន​គាំទ្រ ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​ការ​ពន្យារ បន្ទាប់​ពី​គ្រាប់ចុច​ដែល​បាន​ចុច នឹង​ចាប់​ផ្ដើម​បង្កើត​កូដ​គ្រាប់​ចុច ។ ជម្រើស 'អត្រា​ធ្វើ​ម្ដង​ទៀត' បញ្ជា​ប្រេកង់របស់​កូដ​គ្រាប់​ចុច​ទាំង​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
km: ប្រសិនបើ​បាន​គាំទ្រ ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​អត្រាដែល​កូដ​គ្រាប់ចុច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ​ខណៈ​ពេល​ចុច​គ្រាប់​ចុច ។

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
km:  ធ្វើ​ម្ដ​ងទៀត/វិ.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en:  ms
km:  មិល្លីវិនាទី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
km: ការពន្យារ ៖
