joystick - en to km translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
km: ការ​ក្រិត​តាម​ខ្នាត

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Please wait a moment to calculate the precision
km: សូម​រង់ចាំ​មួយ​ភ្លែត ដើម្បី​គណនា​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: (usually X)
km: (ជា​ទូទៅ X)

en: (usually Y)
km: (ជា​ទូទៅ Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
km: <qt>ការ​ក្រិត​តាម​ខ្នាតរៀប​នឹង​ពិនិត្យ​មើល​ជួរ​តម្លៃ​ដែល​ឧបករណ៍​របស់​អ្នក​ផ្ដល់​ឲ្យ ។<br /><br /> សូម​ផ្លាស់ទី <b>អ័ក្ស %1 %2</b> លើ​ឧបករណ៍​របស់​អ្នក​ទៅ​ទីតាំង <b>អប្បបរមា</b> ។<br /><br /> ចុច​ប៊ូតុង​ណា​មួយ​លើ​​ឧបករណ៍ ឬ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង បន្ទាប់ ដើម្បី​បន្ត​ជំហាន​បន្ទាប់​ទៀត​ ។</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
km: <qt>ការ​ក្រិត​តាម​ខ្នាតរៀប​​នឹង​ពិនិត្យ​មើល​ជួរ​តម្លៃ​ដែល​ឧបករណ៍​របស់​អ្នក​ផ្ដល់​ឲ្យ ។<br /><br /> សូម​ផ្លាស់ទី <b>អ័ក្ស %1 %2</b> លើ​ឧបករណ៍​របស់​អ្នក​ទៅ​ទីតាំង <b>កណ្ដាល</b> ។<br /><br /> ចុច​ប៊ូតុង​ណា​មួយ​លើ​ឧបករណ៍ ឬ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង់​បន្ទាប់ ដើម្បី​បន្ត​ជំហាន​បន្ទាប់ ។</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
km: <qt>ការ​ក្រិត​តាម​ខ្នាតរៀបនឹង​​ពិនិត្យ​មើល​ជួរ​តម្លៃ​ដែល​ឧបករណ៍​របស់​អ្នក​ផ្ដល់​ឲ្យ ។<br /><br /> សូម​ផ្លាស់ទី <b>អ័ក្ស %1 %2</b> លើ​ឧបករណ៍​របស់​អ្នក​ទៅ​ទីតាំង <b>អតិបរមា</b> ។<br /><br /> ចុច​ប៊ូតុង​ណា​មួយ​លើ​ឧបករណ៍ ឬ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​បន្ទាប់ ដើម្បី​បន្ត​ជំហាន​បន្ទាប់ ។</qt>

en: Communication Error
km: កំហុសក្នុង​ការ​ទំនាក់ទំនង

en: You have successfully calibrated your device
km: អ្នក​បាន​ក្រិត​ឧបករណ៍​របស់​អ្នក​តាម​ខ្នាត​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Calibration Success
km: ការ​ក្រិត​តាមខ្នាត​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Value Axis %1: %2
km: អ័ក្ស​តម្លៃ %1 ៖ %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
km: ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ផ្ដល់ %1 មិន​អាច​បើក​បាន​ឡើយ ៖ %2

en: The given device %1 is not a joystick.
km: ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ផ្តល់ %1 មិន​មែន​ជា​យ៉យ​ស្ទីក​ឡើយ ។

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
km: មិន​អាច​យក​កំណែ​កម្មវិធី​បញ្ជា​ខឺណែល សម្រាប់​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក %1 ៖ %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
km: កំណែ​កម្មវិធី​បញ្ជា​ខឺណែល​ដែល​កំពុង​រត់​បច្ចុប្បន្ន (%1.%2.%3) មិន​មែន​ជា​កំណែ​ដែល​ចងក្រង​សម្រាប់​ម៉ូឌុល (%4.%5.%6) ឡើយ ។

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
km: មិន​អាច​យក​លេខ​ប៊ូតុង សម្រាប់​ឧបករណ៍​យ៉យ​ស្ទីក %1 ៖ %2 បានទេ

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
km: មិន​អាច​យក​លេខ​អ័ក្ស សម្រាប់​ឧបករណ៍​យ៉យ​ស្ទីក %1 ៖ %2 បានទេ

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
km: មិន​អាច​យក​តម្លៃ​ក្រិត​ទៅ​ឲ្យ​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក %1 ៖ %2 បានទេ

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
km: មិន​អាច​ស្តារ​តម្លៃ​ក្រិត​ទៅ​ឲ្យ​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក %1 ៖ %2 បាន​ទេ

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្តើម​តម្លៃ​ក្រិត​ទៅ​ឲ្យ​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក %1 ៖ %2 បានទេ

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
km: មិន​អាច​កំណត់​តម្លៃ​ក្រិត ទៅ​ឲ្យ​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក %1 ៖ %2 បានទេ

en: internal error - code %1 unknown
km: កំហុស​ខាង​ក្នុង - មិន​ស្គាល់​កូដ %1

en: KDE Joystick Control Module
km: ម៉ូឌុលត្រួត​ពិនិត្យ​យ៉យស្ទីក​ KDE

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
km: ម៉ូឌុល​​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​របស់ KDE ដើម្បី​សាកល្បង​យ៉យស្ទីក

en: (c) 2004, Martin Koller
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៤ ដោយ​ Martin Koller

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
km: <h1>យ៉យស្ទីក</h1>ម៉ូឌុល​នេះ​ជួយ​ពិនិត្យ​មើល​ថាតើ​យ៉យស្ទីក​របស់​អ្នក​ធ្វើការត្រឹមត្រូវឬទេ ។<br />បើ​វា​ផ្តល់​តម្លៃ​ខុស​សម្រាប់​អ័ក្ស អ្នក​អាច​សាកល្បង​ដោះស្រាយបញ្ហា​នោះ​ដោយ​ប្រើការក្រិត​តាមខ្នាត ។<br />ម៉ូឌុល​នេះ​ព្យាយាម​ស្វែងរក​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក​ដែល​មាន​ទាំងអស់ ដោយ​ពិនិត្យ មើល /dev/js[0-4] និង /dev/input/js[0-4]<br />ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​ឯកសារ​ឧបករណ៍​ផ្សេងទៀត បញ្ចូល​វា​ក្នុង​ប្រអប់ បន្សំ ។<br />បញ្ជី​ប៊ូតុង​បង្ហាញ​សភាព​របស់​ប៊ូតុង​នៅ​លើ​យ៉យស្ទីក​របស់ អ្នក ។ បញ្ជី​អ័ក្ស​បង្ហាញ​តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​សម្រាប់​អ័ក្សទាំងអស់ ។<br /> ចំណាំ ៖ កម្មវិធី​បញ្ជា​ឧបករណ៍ Linux បច្ចុប្បន្ន (ខឺណែល ២.៤ ២៦) អាច​រកឃើញ​តែ<ul><li> យ៉យស្ទីក អ័ក្ស ២ ប៊ូតុង ៤</li><li>យ៉យ​ស្ទីក អ័ក្ស ៣ ប៊ូតុង ៤</li><li>យ៉យស្ទីក អ័ក្ស ៤ ប៊ូតុង ៤ </li><li>យ៉យស្ទីក​ឌីជីថល Saitek Cyborg</li></ul> (ចំពោះ​សេចក្តី​លម្អិត អ្នក​អាច​ពិនិត្យ​មើល Linux source/Documentation/input/joystick.txt របស់​អ្នក)

en: Device:
km: ឧបករណ៍ ៖

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
km: ទីតាំង ៖

en: Show trace
km: បង្ហាញ​ដាន

en: Buttons:
km: ប៊ូតុង ៖

en: State
km: ស្ថានភាព

en: Axes:
km: អ័ក្ស ៖

en: Value
km: តម្លៃ

en: Calibrate
km: ក្រិត​តាម​ខ្នាត

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
km: គ្មាន​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក​ណា​មួយ ​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​នេះ​ឡើយ ។
    ការ​ពិនិត្យ​មើល​បាន​ធ្វើ​ក្នុង /dev/js[0-4] និង /dev/input/js[0-4]
    បើ​អ្នក​ដឹង​ថា​មាន​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក​មួយ​បាន​តភ្ជាប់ សូម​បញ្ចូល​ឯកសារ​ឧបករណ៍​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
km: ឈ្មោះ​ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ផ្ដល់ គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ (មិន​មាន /dev) ។
    សូម​ជ្រើស​ឧបករណ៍​មួយ​ពី​បញ្ជី ឬ
    បញ្ចូល​ឯកសារ​របស់​ឧបករណ៍​មួយ ដូចជា /dev/js0 ជាដើម ។

en: Unknown Device
km: ឧបករណ៍​ដែល​មិន​ស្គាល់

en: Device Error
km: កំហុស​ឧបករណ៍

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
km: <qt>ការ​ក្រិត​តាម​ខ្នាត​ទំនង​ជា​ពិនិត្យ​មើល​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។<br /><br /><b>សូម​ផ្លាស់ទី​អ័ក្សរ​ទាំងអស់​ទៅ​កាន់​ទីតាំង​កណ្តាល​របស់​ពួក​គេ ហើយកុំ​ប៉ះ​យ៉យស្ទីក​តទៅ​ទៀត ។</b><br /><br />ចុច យល់ព្រម ដើម្បី​ចាប់​ផ្តើម​ការ​ក្រិត​តាម​ខ្នាត ។</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
km: បាន​ស្តារ​តម្លៃ​ក្រិត​ទាំងអស់ សម្រាប់​ឧបករណ៍​យ៉យស្ទីក %1 ។
