joystick - en to ku translation catalogue (39 entries)

en: Calibration
ku: Pîvan

en: Next
ku: Pêşve

en: Please wait a moment to calculate the precision
ku: Tikaye raweste ta ku hûrî bên jimardin

en: (usually X)
ku: (bi asayî X)

en: (usually Y)
ku: (bi asayî Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ku: <qt>Pîvandin warê nirxa ku amûrê dide, azmûn dike.<br /><br />Tikaye rake <b>tewere %1 %2</b>ji ser amûrê xwe bibe ser <b>kêmtirîn</b> der.<br /><br />Bişkokekî amûrê bi kar bîne yanjî  " Pêşve" bitepîne jibo bi gava li pêş berdewam bike .</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ku: <qt>Pîvandin warê nirxa ku amûrê dide, azmûn dike.<br /><br />Tikaye rake <b>tewere %1 %2</b>ji ser amûrê xwe bibe ser <b>navend</b> der.<br /><br />Bişkokekî amûrê bi kar bîne yanjî  " Pêşve" bitepîne jibo bi gava li pêş berdewam bike .</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ku: <qt>Pîvandin warê nirxa ku amûrê dide, azmûn dike.<br /><br />Tikaye rake <b>tewere %1 %2</b>ji ser amûrê xwe bibe ser <b>bihtirîn</b> der.<br /><br />Bişkokekî amûrê bi kar bîne yanjî  " Pêşve" bitepîne jibo bi gava li pêş berdewam bike .</qt>

en: Communication Error
ku: Çewtyeke ragihandinî

en: You have successfully calibrated your device
ku: Te amûra xwe bi serkeftin pîvand

en: Calibration Success
ku: Pîvandin bi serket

en: Value Axis %1: %2
ku: Nirxê tewere %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
ku: Ev Amûr %1 nehat vekirin: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
ku: Ev Amûr %1 ne joystick e.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
ku: Guhertoya ajokarê kernel jibo amûrê joystick peyîde nebû %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
ku: Guherto yê ajokarê kernel yê niha (%1.%2.%3) ne yê ku jêre ev module  berhev bûye (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
ku: Hijmara bişkokê amûrê joystick nehatin naskirin%1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
ku: Hijmara tewere yê  amûrê joystick nehatin naskirin%1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
ku: Nirxê pîvanê ya amûrê joystick nehatin naskirin %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
ku: Nirxê pîvanê yê amûrê joystick nehatin vegerandin %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
ku: Nirxê pîvanê ya amûrê joystick nehatin destpêkirin %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
ku: Nirxê pîvanê ya amûrê joystick  bikar nehatin %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
ku: Çewetîyek hundirî - kod %1 nenas

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
ku: <h1>Joystick</h1>Ev module alîkarî dike ka joystick a te bi durustî kardike.<br />Heke ew nirxin çewt dide tewereyan,tu dikare jibo çareserkirna vê bi rîya Pîvan hewl bide.<br />Ev module hew ldide jibo dîtina hemû amûrin joystick yên berdestbar bi azmûnkirina /dev/js[0-4] û /dev/input/js[0-4]<br />Heke dosya amûrekê dî hebe, vêna têke combobox.<br /> Lîsta bişkokan rewşa bişkokên  joystick a te diyar dike, lista tewereyan nirxa anha ya hemû tewreyan diyar dike.<br />TEBÎNÎ: ajokare amûra Linux yê niha (Kernel 2.4, 2.6) dikare van cureyan tenê bibîne<ul><li> joystickê bi 2-tewre  û 4-bişkokan </li><li>joystickê bi 3-tewre  û 4-bişkokan</li><li>joystickê bi 4-tewre  û 4-bişkokan</li><li> û Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(Jibo bihtirîn hûragahîyan temaşke li Linux source/Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
ku: Amûr:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
ku: Cih:

en: Show trace
ku: Şopê diyar bike

en: PRESSED
ku: TEPANDÎ

en: Buttons:
ku: Bişkok:

en: State
ku: Rewş

en: Axes:
ku: Tewere:

en: Value
ku: Nirx

en: Calibrate
ku: Pîvan

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
ku: Lêgerîna bixwebixwe li amûrê joystick biser neket.<br />Di  /dev/js[0-4] û di /dev/input/js[0-4] hate lêgerîn <br /> Heke tu dizane ku amûrek hatîye girêdan,tikaye doseya durust ya amûrê bide.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
ku: Navê amûrê ne rewa ye ( /dev  têde tune).
    Tikaye amûrekê ji lîstê hilbijêre yan
    dosya amûrekê bide, wek /dev/js0.

en: Unknown Device
ku: Amûrek neneas

en: Device Error
ku: Çewtîyek amûrê

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
ku: <qt>Pîvan hûrî azmûn dike.<br /><br /><b>Tikaye hemû tewereyan bibe dera navend û dest nede joystick.</b><br /><br />Jibo bidestpêkirna pîvan, Ok bitepî ne .</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
ku: Hemû nirxê pîvanê yê amûrê joystick vegerîne %1.
