kcmkclock - en to ku translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
ku: Li vir tu dikarî dîroka pergalê roja mehê, mehê û salê biguherînî.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
ku: Li vir tu dikarî demê pergalê biguherînî. Pêl cihê saetan, xulekan û çirkeyan bike ku biguherînî, tu hem dikarî bi bijkojkên jor û jêr re jî rast bikî hem jî dikarî demê nû binivîsî.

en: Unable to contact time server: %1.
ku: Nikare bigihîje pêşkêşkerê demê: %1

en: Can not set date.
ku: Nikare dîrokê ava bike.

en: Error setting new time zone.
ku: Avakirina demê herêmî de çewtî derket.

en: Time zone Error
ku: Çewtiya Demê herêmî

en: KDE Clock Control Module
ku: KDE Modûla Kontrola Demjimêrê

en: Original author
ku: Nivîskarê yekemîn

en: Current Maintainer
ku: Peydekerê Niha

en: Added NTP support
ku: Piştgirî ya NTP lê hate zêdekirin
