kaccess - en to ku translation catalogue (68 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ku: Bişkojka Shift hat kilîtkirin û dê ji bo bişkojkêd di rêzê de çalak be.

en: The Shift key is now active.
ku: Bişkojka Shift niha çalak e.

en: The Shift key is now inactive.
ku: Bişkojka Shift niha neçalak e.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ku: Bişkojka Control hat kilîtkirin û dê ji bo bişkojkêd di rêzê de çalak be.

en: The Control key is now active.
ku: Bişkojka Control niha çalak e.

en: The Control key is now inactive.
ku: Bişkojka Control neniha çalak e.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ku: Bişkojka Alt hat kilîtkirin û dê ji bo bişkojkêd di rêzê de çalak be.

en: The Alt key is now active.
ku: Bişkojka Alt niha çalak e.

en: The Alt key is now inactive.
ku: Bişkojka Alt niha neçalak e.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ku: Bişkojka Win hat kilîtkirin û dê ji bo bişkojkêd di rêzê de çalak be.

en: The Win key is now active.
ku: Bişkojka Win niha çalak e.

en: The Win key is now inactive.
ku: Bişkojka Win niha neçalak e.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ku: Bişkojka Meta hat kilîtkirin û dê ji bo bişkojkêd di rêzê de çalak be.

en: The Meta key is now active.
ku: Bişkojka Meta niha çalak e.

en: The Meta key is now inactive.
ku: Bişkojka Meta niha neçalak e.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ku: Bişkojka Super hat kilîtkirin û dê ji bo bişkojkêd di rêzê de çalak be.

en: The Super key is now active.
ku: Bişkojka Super niha çalak e.

en: The Super key is now inactive.
ku: Bişkojka Super niha neçalak e.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ku: Bişkojka Hyper hat kilîtkirin û dê ji bo bişkojkêd di rêzê de çalak be.

en: The Hyper key is now active.
ku: Bişkojka Hyper niha çalak e.

en: The Hyper key is now inactive.
ku: Bişkojka Super niha neçalak e.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ku: Bişkojka Alt Graph hat kilîtkirin û dê ji bo bişkojkêd di rêzê de çalak be.

en: The Alt Graph key is now active.
ku: Bişkojka Alt Graph niha çalak e.

en: The Alt Graph key is now inactive.
ku: Bişkojka Alt Graph niha neçalak e.

en: The Num Lock key has been activated.
ku: Bişkojka Num Lock hat çalakirin.

en: The Num Lock key is now inactive.
ku: Bişkojka Num Lock niha neçalak e.

en: The Caps Lock key has been activated.
ku: Bişkojka Caps Lock hat çalakirin.

en: The Caps Lock key is now inactive.
ku: Bişkojka Caps Lock niha neçalak e.

en: The Scroll Lock key has been activated.
ku: Bişkojka Scroll Lock hat çalakirin.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
ku: Bişkojka Scroll Lock niha neçalak e.

en: Warning
ku: Hişyarî

en: &When a gesture was used:
ku: &Demaku tevgerek hat bikaranîn:

en: Change Settings Without Asking
ku: Bêyî Pirskirinê Mîhengan Biguherîne

en: Show This Confirmation Dialog
ku: Vê Paceya Erêkirinê Nîşan Bide

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
ku: Hemû Tevger & taybetiyên AccessX Bigire

en: Slow keys
ku: Bişkojkên Hêdî

en: Bounce keys
ku: Bişkojkên Hilpekînê

en: Sticky keys
ku: bişkojkên Mezeloqî

en: Mouse keys
ku: Bişkojên Mişkî

en: Do you really want to deactivate "%1"?
ku: Ji dil dixwazî "%1"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
ku: Ji dil dixwazî "%1" û "%2"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
ku: Ji dil dixwazî "%1", "%2" û "%3"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ku: Ji dil dixwazî "%1", "%2", "%3" û "%4"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1"?
ku: Ji dil dixwazî "%1"ê çalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
ku: Ji dil dixwazî "%1"ê çalak bikî û "%2"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
ku: Ji dil dixwazî "%1"ê çalak bikî û "%2"û "%3"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
ku: Ji dil dixwazî "%1"ê çalak bikî û "%2", "%3" û "%4"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
ku: Ji dil dixwazî "%1"û "%2"ê çalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
ku: Ji dil dixwazî "%1"û "%2"ê çalak bikî û "%3"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
ku: Ji dil dixwazî "%1"û "%2"ê çalak bikî û "%3" û "%4"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
ku: Ji dil dixwazî "%1", "%2" û "%3"ê çalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
ku: Ji dil dixwazî "%1", "%2" û "%3" çalak bikî û "%4"ê neçalak bikî?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ku: Ji dil dixwazî "%1", "%2", "%3" û "%4"ê çalak bikî?

en: An application has requested to change this setting.
ku: Sepanek dixwaze ku ev mîheng biguhere.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
ku: Te 8 çirkeyan pêl bişkojka Shift kir an jî sepanek dixwaze ev mîheng biguhere.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
ku: Te 5 caran pêl bişkojka Shift kir an jî sepanek dixwaze ev mîheng biguhere.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
ku: Te pêl %1'ê kir an jî sepanek dixwaze ev mîheng biguhere.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
ku: Sepanek dixwaze van mîhengan biguherîne an jî te yek ji gelek tevgerên klavyeyê bi kar anî.

en: An application has requested to change these settings.
ku: Sepanek dixwaze van mîhengan biguherîne.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
ku: Bişkojkên Hêdî hatin çalakirin. Ji niha pê ve, divê tiliya te ji bo demekê li ser bişkojka ku dixwazî bi kar bînî bimîne.

en: Slow keys has been disabled.
ku: Bişkojkên Hêdî hatin neçalakirin.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
ku: Bişkojkên Hilpekînê hatin çalakirin. Ji niha pê ve, her bişkojk dê demekê piştî bikaranînê bê astenkirin.

en: Bounce keys has been disabled.
ku: Bişkojkên Hilpekînê hatin neçalakirin.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
ku: Bişkojkên Mezeloqî hatin çalakirin. Ji niha pê ve bişkojkên guherbar dê piştî bikaranînê çalak bimînin.

en: Sticky keys has been disabled.
ku: Bişkojkên Mezeloqî hatin neçalakirin.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
ku: Bişkojkên Mişkî hatin çalakirin. Ji niha pê ve ji bo kontrolkirina mişkî dikarî bişkojkên hejmarî ên klavyeyê bi kar bînî.

en: Mouse keys has been disabled.
ku: Bişkojkên Mişkî hatin neçalakirin.

en: Author
ku: Nivîskar
