plasma-desktop - en to lt translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
lt: Kiek mėnesių saugoti veiklos istoriją

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
lt: Kokius duomenis saugoti veiklos istorijoje

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
lt: Sąrašas programų, kurių veiklos istorija bus įrašoma

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
lt: Sąrašas programų, kurių veiklos istorija nebus įrašoma

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
lt: Amžinai

en: Forget the last hour
lt: Pamiršti pastarąją valandą

en: Forget the last two hours
lt: Pamiršti pastarąsias dvi valandas

en: Forget a day
lt: Pamiršti dieną

en: Forget everything
lt: Pamiršti viską

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
lt[0]:  mėnesį
lt[1]:  mėnesius
lt[2]:  mėnesių
lt[3]:  mėnesį

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
lt: Veiklos istorija išvalyta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
lt: Saugoti istoriją:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
lt: Išvalyti istoriją

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
lt: Iš &visų programų

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
lt: &Neprisiminti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
lt: Tik iš &tam tikrų programų:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
lt: Prisiminti atvertus dokumentus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
lt: Įtraukti sąraše nesančias programas į juodąjį sąrašą
