kcmaccess - en to lv translation catalogue (11 entries)

en: Hyper
lv: Hiper

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
lv: Nospied %1, kamēr ir aktīvi NumLock, CapsLock un ScrollLock

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
lv: Nospied %1, kamēr  ir aktīvi CapsLock un ScrollLock

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
lv: Nospied %1, kamēr  ir aktīvi NumLock un ScrollLock

en: Press %1 while ScrollLock is active
lv: Nospied %1, kamēr  ir aktīvs ScrollLock

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
lv: Nospied %1, kamēr  ir aktīvi NumLock un CapsLock

en: Press %1 while CapsLock is active
lv: Nospied %1, kamēr  ir aktīvs CapsLock

en: Press %1 while NumLock is active
lv: Nospied %1, kamēr  ir aktīvs NumLock

en: Press %1
lv: Nospied %1

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
lv: Atslēgt taustiņu slēdža režīmu, kad vienlaicīgi nospiesti divi taustiņi

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
lv: Atkalnospiešans aizture
