kcmaccess - en to lv translation catalogue (169 entries)

en: Toggle Invert Effect
lv: Pārslēgt invertēšanas efektu

en: Toggle Invert Effect on Window
lv: Pārslēgt invertēšanas efektu logam

en: Move Left
lv: Pārvietot pa kreisi

en: Move Right
lv: Pārvietot pa labi

en: Move Up
lv: Pārvietot augšup

en: Move Down
lv: Pārvietot lejup

en: Move Mouse to Focus
lv: Pārvietot peli uz fokusu

en: Move Mouse to Center
lv: Pārvietot peli uz centru

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
lv: Neizdevās iestatīt „gsettings“ priekš „Orca“: „%1“ neizdevās

en: Error: Could not launch "orca --setup"
lv: Kļūda: neizdevās palaist „orca --setup“

note: i18n: ectx: label, entry (Gestures), group (Keyboard)
en: Use Gestures
lv: Lietot žestus

note: i18n: ectx: label, entry (GestureConfirmation), group (Keyboard)
en: Ask for Confirmation for a gesture
lv: Jautāt pēc žesta apstiprinājuma

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyAccess), group (Keyboard)
en: Confirm access to the Keyboard
lv: Apstiprināt piekļuvi tastatūrai

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeout), group (Keyboard)
en: Use a timeout delay
lv: Lietot aizkavi

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeoutDelay), group (Keyboard)
en: Delay for timeout
lv: Aizkaves ilgums

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXBeep), group (Keyboard)
en: Use a beep for access
lv: Pieejai lietot pīkstienu

note: i18n: ectx: label, entry (SystemBell), group (Bell)
en: Use System Bell
lv: Lietot sistēmas zvanu

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBell), group (Bell)
en: Customize system bell
lv: Pielāgot sistēmas zvanu

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBellFile), group (Bell)
en: Sound file for the Bell
lv: Sistēmas zvana skaņa

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBell), group (Bell)
en: Use a visual bell instead of a sound
lv: Skaņas vietā lietot redzamu zvanu

note: i18n: ectx: label, entry (InvertScreen), group (Bell)
en: Invert the system colors on the bell
lv: Zvana brīdī invertēt sistēmas krāsas

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellColor), group (Bell)
en: Color of the Visual Bell
lv: Vizualizētā zvana krāsa

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellPause), group (Bell)
en: Duration of the Visual Bell
lv: Vizualizētā zvana ilgums

note: i18n: ectx: label, entry (ColorblindnessCorrection), group (Plugins)
en: Whether Colorblindness Correction is enabled
lv: Vai ir ieslēgta krāsu akluma korekcija

note: i18n: ectx: label, entry (Invert), group (Plugins)
en: Whether the Invert effect is enabled
lv: Vai ir ieslēgts invertēšanas efekts

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeys), group (Keyboard)
en: Use sticky Keys
lv: Lietot lipīgos taustiņus

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysLatch), group (Keyboard)
en: Lock the sticky keys
lv: Fiksēt lipīgos taustiņus

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
lv: Izslēgt lipīgos taustiņus, kad vienlaicīgi ir nospiesti divi taustiņi

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a sticky key press
lv: Pīkstiens, nospiežot lipīgo taustiņu

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleKeysBeep), group (Keyboard)
en: Toggle keys beep
lv: Pārslēgt taustiņu pīkstienus

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyModifiers), group (Keyboard)
en: Notify when a keyboard modifier is pressed
lv: Paziņot, kad ir nospiests tastatūras mēmais taustiņš

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeys), group (Keyboard)
en: Use slow keypresses
lv: Lietot lēnos taustiņus

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysDelay), group (Keyboard)
en: Delay for the key press
lv: Aizkave, nospiežot taustiņu

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysPressBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a slow keypress
lv: Pīkstiens lēnai taustiņu nospiešanai

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysAcceptBeep), group (Keyboard)
en: Beep on an accepted keypress
lv: Pīkstiens, pieņemot taustiņa spiedienu

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a rejected keypress
lv: Pīkstiens, noraidot taustiņa spiedienu

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
lv: Atlecošie taustiņi

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysDelay), group (Keyboard)
en: Use a delay for bouncing
lv: Lietot aizkavi atkalnospiešanai

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep if a bounce key event is rejected
lv: Pīkstēt, ja tiek noraidīts atlecošais taustiņš

note: i18n: ectx: label, entry (MouseKeys), group (Mouse)
en: Use keys to control the mouse
lv: Lietot taustiņus, lai kontrolētu peli

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationDelay), group (Mouse)
en: Delay for the mouse movement
lv: Aizkave peles kustībām

note: i18n: ectx: label, entry (RepetitionInterval), group (Mouse)
en: Repetition interval for the mouse movement
lv: Atkārtošanas intervāls peles kustībām

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationTime), group (Mouse)
en: Time to hit maximum velocity
lv: Laiks līdz maksimālā ātruma sasniegšanai

note: i18n: ectx: label, entry (MaxSpeed), group (Mouse)
en: Maximum Velocity
lv: Maksimālais ātrums

note: i18n: ectx: label, entry (ProfileCurve), group (Mouse)
en: Mouse Key Curve
lv: Peles taustiņa līkne

note: i18n: ectx: label, entry (Enabled), group (ScreenReader)
en: Enable Screen Reader
lv: Ieslēgt ekrāna lasītāju

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursor), group (Plugins)
en: Whether Shake Cursor is enabled
lv: Vai ir ieslēgta kursora kratīšana

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursorMagnification), group (Effect-shakecursor)
en: Magnification
lv: Tuvinājums

note: i18n: ectx: label, entry (Zoom), group (Plugins)
en: Whether the Zoom effect is enabled
lv: Vai ir ieslēgts tālummaiņas efekts

note: i18n: ectx: label, entry (Magnifier), group (Plugins)
en: Whether the Magnifier effect is enabled
lv: Vai ir ieslēgts lupas efekts

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
lv: Aktivācijas saīsnes:

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
lv: Lai ieslēgtu lipīgos taustiņus, piecas reizes nospiediet „Shift“ taustiņu

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
lv: Lai ieslēgtu lēnos taustiņus, astoņas sekundes turiet nospiestu „Shift“ taustiņu

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
lv: Izslēgt lipīgos taustiņus un lēnos taustiņus pēc:

en: %1 min | %1 min
lv[0]: %1 min.
lv[1]: %1 min.
lv[2]: %1 min.

[ctx: short for minute(s)]
en: min | min
lv[0]: min.
lv[1]: min.
lv[2]: min.

en: When a shortcut is used:
lv: Kad izmanto saīsni:

en: Display a confirmation dialog
lv: Parādīt apstiprinājuma lodziņu

en: Ring the system bell
lv: Lietot sistēmas zvanu

en: Show a notification
lv: Parādīt paziņojumu

en: Configure Notifications…
lv: Konfigurēt paziņojumus…

en: Please choose an audio file
lv: Izvēlieties skaņas datni

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
lv: ogg, oga un wav skaņas datnes (*.ogg *.oga *.wav)

en: Audible bell:
lv: Dzirdams zvans:

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
lv: Pielāgota skaņa:

en: Search audio file for the system bell
lv: Meklēt skaņas datni sistēmas zvanam

en: Button search audio file
lv: Skaņas datnes meklēšanas poga

en: Visual bell:
lv: Vizualizēts zvans:

[ctx: Enable visual bell]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
lv: Invertēt ekrāna krāsas

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
lv: Uzzibsnīt ekrānu

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
lv: Krāsa

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
lv: Ilgums:

[ctx: @label]
en: Color blindness correction:
lv: Krāsu akluma korekcija:

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @label]
en: Mode:
lv: Režīms:

[ctx: @option]
en: Protanopia (red weak)
lv: Protanopija (vāja sarkanās krāsas uztvere)

[ctx: @option]
en: Deuteranopia (green weak)
lv: Deiteranopija (vāja zaļās krāsas uztvere)

[ctx: @option]
en: Tritanopia (blue-yellow)
lv: Tritanopija (zila un dzeltena)

[ctx: @label]
en: Intensity:
lv: Intensitāte:

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
lv: Vidēja

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
lv: Intensīva

en: Red
lv: Sarkana

en: Green
lv: Zaļa

en: Blue
lv: Zila

en: Purple
lv: Violeta

[ctx: @label]
en: Invert:
lv: Invertēt:

[ctx: @option check, Enable invert effect]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @label Hint for invert effect enable button]
en: Use shortcuts to toggle inverting display and window colors
lv: Lai pārslēgt displeja un logu krāsu invertēšanu, izmantojiet saīsnes

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
lv: Konfigurēt saīsnes…

en: Slow keys:
lv: Lēnie taustiņi:

[ctx: Enable slow keys]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @info:tooltip]
en: For a key to be accepted, it has to be held until the set amount of time. Useful if you accidentally type more than one key at a time or have difficulty pressing the key you want the first time.
lv: Lai sistēma taustiņu pieņemtu, tas ir jānotur piespiests noteiktu ilgumu. Noderīgi, ja mēdzat nejauši nospiest vairāk par vienu taustiņu vai ja jums ir grūtības ar pirmo reizi nospiest vēlamo taustiņu.

[ctx: Slow keys Delay]
en: Delay:
lv: Aizkave:

en: Ring system bell:
lv: Izmantot sistēmas zvanu:

[ctx: Use system bell when a key is pressed]
en: when any key is &pressed
lv: kad ir &nospiests jebkurš taustiņš

[ctx: Use system bell when a key is accepted]
en: when any key is &accepted
lv: kad tiek &pieņemts jebkurš taustiņš

[ctx: Use system bell when a key is rejected]
en: when any key is &rejected
lv: kad tiek &noraidīts jebkurš taustiņš

en: Bounce keys:
lv: Atlecošie taustiņi:

[ctx: Bounce keys enable]
en: Enable
lv: Ieslēgts

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore rapid, repeated keypresses of the same key. Useful if you have hand tremors that cause you to press a key multiple times when you only intend to press once.
lv: Ignorēt viena un tā paša taustiņa strauju atkārtotu nospiešanu. Lietderīgi, ja jums trīc rokas, kā dēļ sanāk taustiņu nospiest vairākas reizes, kad mēģināt to izdarīt tikai vienreiz.

[ctx: Bounce keys delay]
en: Delay:
lv: Aizkave:

en: Ring system bell when rejected
lv: Sistēmas zvans noraidīšanas brīdī

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Zoom & Magnifier
lv: Tuvinājums un lupa

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
lv: Sistēmas zvans

[ctx: System Modifier Keys]
en: Modifier Keys
lv: Mēmie taustiņi

[ctx: System keyboard filters]
en: Keyboard Filters
lv: Tastatūras filtri

[ctx: System mouse navigation]
en: Mouse Navigation
lv: Navigācijas ar peli

en: Activation Shortcuts
lv: Aktivācijas žesti

[ctx: System mouse navigation]
en: Screen Reader
lv: Ekrāna lasītājs

[ctx: Correction for color blindness]
en: Color Blindness Correction
lv: Krāsu akluma korekcija

[ctx: @title Category name in sidebar, for inverting screen colors]
en: Invert
lv: Invertēšana

[ctx: Shake cursor to find it]
en: Shake Cursor
lv: Kursora kratīšana

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
lv: Lipīgie taustiņi:

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @info:tooltip]
en: Modifier keys like Ctrl, Shift, Alt, and the Meta/Super/Windows key act as though they “stick in place” and no longer need to be held down when typing a keyboard shortcut.
lv: Modifikācijas taustiņš, piemēram, „Ctrl“, „Shift“, „Alt“ un „Meta“/„Super“/„Windows“ taustiņš, darbojas tā it kā būtu iesprūdis savā vietā, tāpēc, mēģinot nospiest taustiņu kombināciju, tas nebūs jātur.

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
lv: Fiksēt lipīgos taustiņus

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing a modifier key twice will keep it in active state until pressed again.
lv: Modifikatora taustiņa nospiešana divas reizes to aktivizēs līdz nākamajai nospiešanai.

en: Disable when two keys are held down
lv: Izslēgt, nospiežot reizē divus taustiņus

en: Ring system bell when modifier keys are used
lv: Sistēmas zvans, kad ir nospiests mēmais taustiņš

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
lv: Atgriezeniskā saite:

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
lv: Lietot sistēmas zvanu ikreiz, kad ieslēdzat vai izslēdzat fiksēšanas taustiņu

[ctx: @info:tooltip]
en: The locking keys are Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock.
lv: Slēgtaustiņi ir „Caps Lock“, „Num Lock“ and „Scroll Lock“.

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
lv: Parādīt paziņojumu, kad ir nospiests modificēšanas taustiņš vai fiksēšanas taustiņš

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
lv: Konfigurēt paziņošanu…

[ctx: @option:check]
en: Use number pad to move cursor:
lv: Kursora pārvietošanai izmantot cipartastatūru:

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @info:tooltip]
en: The numpad key <shortcut>5</shortcut> functions as a mouse click. The keys <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>, and <shortcut>8</shortcut> allow for cardinal movement (down, left, right, and up). The keys <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>, and <shortcut>9</shortcut> allow for diagonal movement.
lv: Cipartastatūras taustiņš <shortcut>5</shortcut> darbojas kā peles klikšķis. Taustiņš <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>un <shortcut>8</shortcut> pārvieto kursoru attiecīgā virzienā (lejup, pa kreisi, pa labi un augšup). Taustiņš <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut> un <shortcut>9</shortcut> ļauj kursoru pārvietot diagonāli.

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
lv: Paātrinājuma aizkave:

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
lv: Atkārtošanas intervāls:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
lv: Paātrinājuma laiks:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
lv: Maksimālais ātrums

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
lv: Peles rādītāja paātrinājums:

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
lv: „Orca“ ekrāna lasītājs nav instalēts

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
lv: Ieinstalējiet to, tad aizveriet šo logu un atveriet no jauna

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
lv: Ieslēgt ekrāna lasītāju

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
lv: Atvērt „Orca“ ekrāna lasītāja konfigurāciju…

[ctx: @label]
en: Shake cursor to find it:
lv: Pakratīt kursoru, lai to atrastu:

[ctx: @option check, Enable shake cursor effect]
en: Enable
lv: Ieslēgts

[ctx: @label Cursor magnification level]
en: Magnification:
lv: Tuvinājums:

[ctx: @label Normal cursor size]
en: Normal
lv: Normāls

[ctx: @label Large cursor size]
en: Large
lv: Liels

[ctx: @label, followed by 'full screen' or 'magnify region']
en: Zoom:
lv: Tuvinājums:

[ctx: @option:check, enable zoom effect, following 'Zoom:']
en: Full screen
lv: Viss ekrāns

[ctx: @label:spinbox]
en: Show pixel grid at zoom level:
lv: Rādīt pikseļu režģi tuvinājuma līmenim:

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse pointer:
lv: Peles rādītājs:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scale
lv: Mērogs

[ctx: @item:inlistbox]
en: Keep
lv: Paturēt

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hide
lv: Slēpt

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse tracking:
lv: Peles izsekošana:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Proportional
lv: Proporcionāli

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
lv: Centrēts

[ctx: @item:inlistbox]
en: Push
lv: Spiest

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled
lv: Izslēgts

[ctx: @option:check]
en: Enable focus tracking
lv: Ieslēgt fokusa izsekošanu

[ctx: @option:check]
en: Enable text caret tracking
lv: Ieslēgt teksta kursora izsekošanu

[ctx: @label]
en: Scroll gesture modifier keys:
lv: Ritināšanas žestu modifikatora taustiņi:

[ctx: @info:tooltip, indicates feature unavailable on X11]
en: Zoom scroll gestures are only available on Wayland.
lv: Tuvinājuma ritināšanas žesti ir pieejami tikai ar „Wayland“.

[ctx: @label Hint for scroll gestures]
en: Scroll while modifier keys are pressed to zoom
lv: Tālummaiņai ritiniet, turiet nospiestus modifikatora taustiņus

[ctx: @option:check, enable magnify effect, following 'Zoom:']
en: Magnify region
lv: Tuvināt reģionu

[ctx: @label:spinbox]
en: Width:
lv: Platums:

[ctx: short for pixel(s)]
en: %1 px | %1 px
lv[0]: %1 piks.
lv[1]: %1 piks.
lv[2]: %1 piks.

[ctx: short for pixel(s)]
en: px
lv: piks.

[ctx: @label:spinbox]
en: Height:
lv: Augstums:

[ctx: @option:check, disable zoom/magnify effect]
en: Disabled
lv: Izslēgts

[ctx: @label:spinbox]
en: Zoom factor:
lv: Tālummaiņas koeficients:

[ctx: @label Hint for zoom/magnify effect usage]
en: Use shortcuts to control zoom
lv: Tālummaiņu mainiet ar saīsnēm
