kcmkonq - en to mai translation catalogue (15 entries)

en: Desktop
mai: डेस्कटाप

en: Documents
mai: दस्ताबेज

en: Downloads
mai: डाउनलोड

en: Music
mai: संगीत

en: Pictures
mai: छविसभ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Desktop path:
mai: डेस्कटाप पथ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Documents path:
mai: दस्ताबेज क' पथः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_documentsLocation)
en: This folder will be used by default to load or save documents from or to.
mai: ई फोल्डर मूलभूत द्वारा दस्ताबेज केँ लोड करब अथवा सहेजबा मे उपयोग मे लेल जएताह.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloads path:
mai: दस्ताबेज क' पथः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_downloadsLocation)
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
mai: ई फोल्डर मूलभूत द्वारा दस्ताबेज केँ लोड करब अथवा सहेजबा मे उपयोग मे लेल जएताह.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_videosLocation)
en: This folder will be used by default to load or save movies from or to.
mai: ई फोल्डर मूलभूत द्वारा मूवी केँ लोड करब अथवा सहेजबा मे उपयोग मे लेल जएताह.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pictures path:
mai: चित्र क' पथः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_picturesLocation)
en: This folder will be used by default to load or save pictures from or to.
mai: ई फोल्डर मूलभूत द्वारा चित्र केँ लोड करब अथवा सहेजबा मे उपयोग मे लेल जएताह.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Music path:
mai: संगीत पथ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_musicLocation)
en: This folder will be used by default to load or save music from or to.
mai: ई फोल्डर मूलभूत द्वारा चित्र केँ लोड करब अथवा सहेजबा मे उपयोग मे लेल जएताह.
