kcmkeyboard - en to mai translation catalogue (19 entries)

en: Switch to Next Keyboard Layout
mai: अगिला कुंजीपट खाकामे स्विच करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
mai: लेबल:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
mai: जँ अहाँ चुनैत छी "अनुप्रयोग" अथवा "विंडो" स्विचिंग नीति,  कुंजीपट खाका बदलल जाएनाइ केवल मोजुदा अनुप्रयोग अथवा विंडो केँ प्रभावित करत.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
mai: स्विचिंग नीति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
mai: वैश्विक (&G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
mai: डेस्कटाप (&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
mai: अनुप्रयोग (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
mai: विंडो (&W)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
mai: 3सर स्तरक शार्टकट:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
mai: वैकल्पिक शार्टकट:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
mai: उन्नत

en: Layout
mai: लेआउट

en: Variant
mai: वेरिएंट

en: Label
mai: लेबल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
mai: चालू करू (&u)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
mai: अपरिवर्तित छोड़ि दिअ'(&g)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
mai: दरः (&R)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
mai: जँ समर्थित अछि तँ ई विकल्प अहाँक जखन कुँजी पट दबाओल जएताह तँ कओन दर सँ की-कोड जेनरेट हाएत एकरा सेट करए देत अछि.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
mai: देरीः (&D)
