kcminput - en to mai translation catalogue (31 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
mai: सामान्य (&G)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
mai: बटन क्रम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
mai: दहिन्ना हाथबला (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
mai: बम्माँ हाथ बला (&f)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
mai: माउस व्हील केर स्क्रालिंग अथवा 4था आओर 5वाँ माउस बटनक दिशा बदलू.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
mai: विपरीत स्क्रोल दिशा (&v)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
mai: उन्नत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
mai: सूचक त्वरणः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
mai: सूचक सीमाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
mai: डबल क्लिक अंतरालः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
mai: ड्रेग प्रारंभ समयः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
mai: ड्रेग प्रारंभ दूरीः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
mai: माउस व्हील स्क्रोल करताह:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
mai: मि.से.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
mai: कुंजीपट केर सँग सूचक केँ घसकाबू (न्यूमेरिक पैड केर उपयोग सँ) (&M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
mai: त्वरण देरीः (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
mai: दोहराबै क' अंतराल (&e):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
mai: त्वरण समयः (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
mai: अधिकतम गतिः (&x)

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
mai: पिक्सेल्स/सेक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
mai: त्वरण प्रोफाइलः (&p)

en: Mouse
mai: माउस

en: Patrick Dowler
mai: पेट्रिक डाउलर

en: Dirk A. Mueller
mai: डिर्क ए. मुलर

en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

en: Bernd Gehrmann
mai: बेर्न्द गेहर्मन

en: Rik Hemsley
mai: रिक हेम्सले

en: Brad Hughes
mai: ब्रेज हजेस

en: Brad Hards
mai: ब्रेड हार्ड्स

en:  pixel |  pixels
mai[0]: पिक्सेल
mai[1]: पिक्सेल

en:  line |  lines
mai[0]: पंक्ति
mai[1]: पंक्ति
