kcmaccess - en to mk translation catalogue (10 entries)

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
mk: Притиснете %1 додека се активни NumLock, CapsLock и ScrollLock

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
mk: Притиснете %1 додека се активни CapsLock и ScrollLock

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
mk: Притиснете %1 додека се активни NumLock и ScrollLock

en: Press %1 while ScrollLock is active
mk: Притиснете %1 додека е активен ScrollLock

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
mk: Притиснете %1 додека се активни NumLock и CapsLock

en: Press %1 while CapsLock is active
mk: Притиснете %1 додека е активен CapsLock

en: Press %1 while NumLock is active
mk: Притиснете %1 додека е активен NumLock

en: Press %1
mk: Притиснете %1

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
mk: Исклучи лепливи копчиња кога се притиснати две копчиња истовремено

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
mk: Отскочни тастери
