kcmkclock - en to mr translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
mr: दिनांक व वेळ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
mr: येथे तुम्ही प्रणालीचा दिनांक, महीना, वर्ष बदलू शकता.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
mr: वेळ क्षेत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
mr: स्थानिक वेळ क्षेत्र बदलविण्याकरिता, खालील यादीतून कृपया तुमचे क्षेत्र निवडा.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
mr: वर्तमान स्थानिक वेळ क्षेत्र :

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
mr: वर्तमान स्थानिक वेळ क्षेत्र: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
mr: वर्तमान स्थानिक वेळ क्षेत्र : %1 (%2)

en: Unable to contact time server: %1.
mr: टाइम सर्व्हरशी जुळवणी करू शकत नाही: %1.

en: Can not set date.
mr: दिनांक निश्चित करू शकत नाही.

en: Error setting new time zone.
mr: नवीन वेळ क्षेत्र संयोजीत करतेवेळी त्रुटी आढळली.

en: Time zone Error
mr: वेळ क्षेत्र त्रुटी

en: KDE Clock Control Module
mr: केडीई घड्याळ नियंत्रण विबाग

en: Original author
mr: मूळ लेखक

en: Paul Campbell
mr: पाउल केंपबेल

en: Current Maintainer
mr: वर्तमान नियंत्रक

en: Benjamin Meyer
mr: बेंजामिन मेयर

en: Added NTP support
mr: NTP समर्थन जोडले

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
mr: हि क्रिया अधिप्रमाणनास / चालविण्यास अपयश : %1, %2
