joystick - en to ms translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
ms: Tentukuran

en: Next
ms: Maju

en: Please wait a moment to calculate the precision
ms: Tunggu sebentar untuk pengiraan kejituan

en: (usually X)
ms: (kebiasaannya X)

en: (usually Y)
ms: (kebiasaannya Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ms: <qt>Tentukuran akan memeriksa julat nilai yang peranti anda boleh berikan.<br /><br />Sila gerakkan <b>paksi %1 %2</b> pada peranti anda ke kedudukan <b>minimum</b><br /><br />Tekan sebarang butang pada peranti atau klik pada butang 'Maju' untuk meneruskan dengan langkah seterusnya.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ms: <qt>Tentukuran akan memeriksa julat nilai yang peranti anda boleh berikan.<br /><br />Sila gerakkan <b>paksi %1 %2</b> pada peranti anda ke kedudukan <b>tengah</b>.<br /><br />Tekan sebarang butang pada peranti atau klik pada butang 'Maju' untuk meneruskan dengan langkah seterusnya.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ms: <qt>Tentukuran akan memeriksa julat nilai yang peranti anda boleh berikan.<br /><br />Sila gerakkan <b>paksi %1 %2</b> pada peranti anda ke kedudukan <b>maksimum</b>.<br /><br />Tekan sebarang butang pada peranti atau klik pada butang 'Maju' untuk meneruskan dengan langkah seterusnya.</qt>

en: Communication Error
ms: Ralat Komunikasi

en: You have successfully calibrated your device
ms: Anda telah berjaya menentukur peranti anda

en: Calibration Success
ms: Tentukuran Berjaya

en: Value Axis %1: %2
ms: Nilai Paksi %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
ms: Peranti %1 yang diberi tidak boleh dibuka: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
ms: Peranti %1 diberi bukan pedal permainan.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
ms: Tidak boleh mendapat versi pemandu kernel untuk peranti pedal permainan %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
ms: Versi pemandu kernel semasa yang dilaksanakan (%1.%2.%3) adalah bukan untuk modul ini yang dihimpun untuknya (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
ms: Tidak boleh mendapat jumlah butang untuk peranti pedal permainan %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
ms: Tidak boleh mendapat jumlah paksi untuk peranti pedal permainan %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
ms: Tidak boleh mendapat nilai tentukur untuk peranti pedal permainan %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
ms: Tidak dapat mengembalikan nilai tentukur untuk peranti pedal permainan %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
ms: Tidak dapat memulakan nilai tentukur untuk peranti pedal permainan %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
ms: Tidak dapat menerapkan nilai tentukur untuk peranti pedal permainan %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
ms: ralat dalaman - kod %1 tidak diketahui

en: KDE Joystick Control Module
ms: Modul Kawalan Pedal Permainan KDE

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
ms: Modul Tetapan Sistem KDE untuk menguji Pedal Permainan

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
ms: <h1>Pedal permainan</h1>Modul ini membantu untuk memeriksa sama ada pedal permainan anda berfungsi dengan betul.<br />Jika ia memberikan nilai yang salah untuk paksinya, anda boleh mencuba untuk menyelesaikannya dengan tentukuran.<br />Modul ini cuba mencari semua peranti pedal permainan yang ada dengan memeriksa /dev/js[0-4] dan /dev/input/js[0-4]<br />Jika anda mempunyai fail peranti lain, masukkannya dalam kekotak kombo.<br />Senarai Butang memaparkan keadaan butang pada pedal permainan anda, senarai Paksi memaparkan nilai semasa untuk semua paksi.<br />NOTA: pemandu peranti Linux semasa (Kernel 2.4, 2.6) hanya boleh autokesan<ul><li>pedal permainan 2-paksi, 4 butang</li><li>pedal permainan 3-paksi, 4 butang</li><li>pedal permainan 4-paksi, 4-butang</li><li></li>pedal permainan Saitek Cyborg 'digital'</ul>(Untuk perincian anda boleh memeriksa sumber Linux/Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
ms: Peranti:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
ms: Kedudukan:

en: Show trace
ms: Tunjuk jejak

en: PRESSED
ms: TELAH DITEKAN

en: Buttons:
ms: Butang:

en: State
ms: Keadaan

en: Axes:
ms: Paksi:

en: Value
ms: Nilai

en: Calibrate
ms: Tentukur

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
ms: Tiada peranti pedal permainan dijumpai secara automatik pada komputer ini.<br />Pemeriksaan telah dibuat pada /dev/js[0-4] dan /dev/input/js[0-4]<br />Jika anda tahu terdapat peranti telah dipasang, sila masukkan fail peranti yang betul.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
ms: Nama peranti yang diberi tidak sah (tidak mengandungi /dev).
    Sila pilih peranti daripada senarai atau
    masukkan fail peranti, seperti /dev/js0

en: Unknown Device
ms: Peranti Tidak Diketahui

en: Device Error
ms: Ralat Peranti

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
ms: <qt>Tentukuran akan menguji ketepatan.<br /><br /><b>Sila gerakkan semua paksi ke posisi tengah dan jangan sentuh pedal permainan lagi.</b><br /><br />Klik OK untuk memulakan tentukuran</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
ms: Kembalikan semua nilai tentukuran untuk peranti pedal permainan %1
