kcminput - en to ms translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
ms: <h1>Tetikus</h1> Modul ini membenarkan anda untuk memilih pelbagai pilihan untuk pengendalian peranti penunjuk anda. Peranti penunjuk boleh jadi tetikus, bebola trek, atau perkakasan lain yang menawarkan fungsi yang sama.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
ms: U&mum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
ms: Jika anda kidal, anda mungkin lebih gemar menyaling tukar fungsi butang kiri dengan kanan pada peranti tuding anda dengan memilih opsyen 'kidal'. Jika peranti tuding anda mempunyai lebih daripada dua butang, hanya yang berfungsi sebagai butang kiri dan kanan akan terlibat. Misalnya, jika anda mempunyai tetikus tiga butang, butang tengah tidak terlibat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
ms: Tertib Butang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
ms: &Tangan Kanan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
ms: Tangan K&iri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
ms: Ubah arah penskrolan bagi reroda tetikus atau butang tetikus ke-4 dan ke-5.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
ms: &Patah balik arah skrol

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
ms: Lanjutan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
ms: Pecutan penunjuk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
ms: Ambang penuding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
ms: Senggang klik dua kali:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
ms: Masa mula tarik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
ms: Jarak-mula tarik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
ms: Bola tetikus skrol dengan:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
ms: <p>Pilihan ini membolehkan anda mengubah hubungan antara jarak penuding tetikus bergerak di skrin dan pergerakan relatif peranti fizikal itu sendiri (yang boleh jadi tetikus, bebola trek, atau peranti tuding lain.)</p><p>Nilai pecutan yang tinggi akan membawa kepada pergerakan besar penuding tetikus di skrin sekalipun apabila anda hanya membuat pergerakan kecil dengan peranti fizikal. Memilih nilai yang sangat tinggi boleh menyebabkan penuding tetikus terbang merentasi skrin, menyebabkannya sukar dikawal.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
ms: <p>Ambang ialah jarak terkecil penuding tetikus mesti bergerak di skrin sebelum pecutan berfungsi. Jika pergerakan lebih kecil daripada ambang. penuding tetikus bergerak seolah-olah pecutan ditetapkan kepada 1X;</p><p> justeru apabila anda membuat pergerakan kecil dengan peranti fizikal, tiada pecutan langsung, memberikan anda darjah kawalan yang lebih besar ke atas penuding tetikus. Dengan pergerakan lebih besar bagi peranti fizikal, anda boleh gerakkan penuding tetikus dengan pantas ke kawasan berbeza di skrin.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
ms: Klik dua kali jeda ialah masa maksimum (dalam milisaat) di antara dua klik tetikus yang mengubahnya kepada klik dua kali. Jika klik kedua berlaku lewat daripada jeda masa ini selepas klik pertama, ia dicam sebagai klik yang berasingan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
ms: Jika anda klik dengan tetikus (misalnya editor berbilang baris) dan mula menggerakkan tetikus dalam masa mula seret, operasi seret akan dimulakan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
ms: Jika anda klik tetikus dan mula menggerakkan tetikus sekurang-kurangnya jarak mula seret, operasi seret akan dimulakan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
ms: Jika anda menggunakan reroda tetikus, nilai ini menentukan bilangan baris untuk skrol bagi setiap pergerakan reroda. Perhatikan bahawa bilangan ini melebihi bilangan baris dapat dilihat, ia akan diabaikan dan pergerakan reroda akan dikendalikan sebagai pergerakan ke atas/ke bawah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
ms: Alihkan penunjuk dengan papan kekunci (guna pad no&m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
ms: &Tempo pecutan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
ms: Ulang s&enggang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
ms: Masa pecu&tan :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
ms: Kelaj&uan Maksima:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
ms:  piksel/saat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
ms: &Profil pecutan:

en: Mouse
ms: Tetikus

en:  pixel |  pixels
ms[0]:  piksel
ms[1]:  piksel
