kaccess - en to ms translation catalogue (69 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ms: Kekunci Shift telah dikunci dan sekarang aktif untuk semua penggunaan kekunci berikut.

en: The Shift key is now active.
ms: Kekunci Shift sekarang aktif.

en: The Shift key is now inactive.
ms: Kekunci Shift sekarang tidak aktif.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ms: Kekunci Control telah dikunci dan sekarang aktif untuk semua penggunaan kekunci berikut.

en: The Control key is now active.
ms: Kekunci Control sekarang aktif.

en: The Control key is now inactive.
ms: Kekunci Control sekarang tidak aktif.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ms: Kekunci Alt telah dikunci dan sekarang aktif untuk semua penggunaan kekunci berikut.

en: The Alt key is now active.
ms: Kekunci Alt sekarang aktif.

en: The Alt key is now inactive.
ms: Kekunci Alt sekarang tidak aktif.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ms: Kekunci Win telah dikunci dan sekarang aktif untuk semua penggunaan kekunci berikut.

en: The Win key is now active.
ms: Kekunci Win sekarang aktif.

en: The Win key is now inactive.
ms: Kekunci Win sekarang tidak aktif.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ms: Kekunci Meta telah dikunci dan sekarang aktif untuk semua penggunaan kekunci berikut.

en: The Meta key is now active.
ms: Kekunci Meta sekarang aktif.

en: The Meta key is now inactive.
ms: Kekunci Meta sekarang tidak aktif.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ms: Kekunci Super telah dikunci dan sekarang aktif untuk semua penggunaan kekunci berikut.

en: The Super key is now active.
ms: Kekunci Super sekarang aktif.

en: The Super key is now inactive.
ms: Kekunci Super sekarang tidak aktif.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ms: Kekunci Hyper telah dikunci dan sekarang aktif untuk semua penggunaan kekunci berikut.

en: The Hyper key is now active.
ms: Kekunci Hyper sekarang aktif.

en: The Hyper key is now inactive.
ms: Kekunci Hyper sekarang tidak aktif.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ms: Kekunci Alt Graph telah dikunci dan sekarang aktif untuk semua penggunaan kekunci berikut.

en: The Alt Graph key is now active.
ms: Kekunci Alt Graph sekarang aktif.

en: The Alt Graph key is now inactive.
ms: Kekunci Alt Graph sekarang tidak aktif.

en: The Num Lock key has been activated.
ms: Kekunci Num Lock telah diaktifkan.

en: The Num Lock key is now inactive.
ms: Kekunci Num Lock sekarang tidak aktif.

en: The Caps Lock key has been activated.
ms: Kekunci Caps Lock telah diaktifkan.

en: The Caps Lock key is now inactive.
ms: Kekunci Caps Lock sekarang tidak aktif.

en: The Scroll Lock key has been activated.
ms: Kekunci Scroll Lock telah diaktifkan.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
ms: Kekunci Scroll Lock sekarang tidak aktif.

en: Warning
ms: Amaran

en: &When a gesture was used:
ms: &Apabila gesture digunakan:

en: Change Settings Without Asking
ms: Tukar Tetapan Tanpa Bertanya

en: Show This Confirmation Dialog
ms: Paparkan Dialog Pengesahan Ini

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
ms: Matikan Semua Ciri-ciri & Gesture AccessX

en: Slow keys
ms: Kekunci perlahan

en: Bounce keys
ms: Kekunci lantun

en: Sticky keys
ms: Kekunci melekat

en: Mouse keys
ms: Kekunci tetikus

en: Do you really want to deactivate "%1"?
ms: Adakah anda pasti mahu mematikan "%1"?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
ms: Adakah anda pasti mahu mematikan "%1" dan "%2"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
ms: Adakah anda pasti mahu mematikan "%1", "%2" dan "%3"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ms: Adakah anda pasti mahu mematikan "%1", "%2", "%3" dan "%4"?

en: Do you really want to activate "%1"?
ms: Adakah anda pasti mahu menghidupkan "%1"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
ms: Adakah anda benar-benar hendak mengaktifkan "%1" dan menyahaktifkan "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
ms: Adakah anda benar-benar hendak mengaktifkan "%1" dan menyahaktifkan "%2" dan "%3"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
ms: Adakah anda benar-benar hendak mengaktifkan "%1" dan menyahaktifkan "%2", "%3" dan "%4"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
ms: Adakah anda pasti mahu menghidupkan "%1" dan "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
ms: Adakah anda benar-benar hendak mengaktifkan "%1" dan "%2" dan menyahaktifkan "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
ms: Adakah anda benar-benar hendak mengaktifkan "%1", dan "%2" dan menyahaktifkan "%3" dan "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
ms: Adakah anda pasti mahu menghidupkan "%1", "%2" dan "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
ms: Adakah anda benar-benar hendak mengaktifkan "%1", "%2" dan "%3" dan menyahaktifkan "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ms: Adakah anda pasti mahu menghidupkan "%1", "%2", "%3" dan "%4"?

en: An application has requested to change this setting.
ms: Satu aplikasi telah meminta untuk menukar tetapan ini.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
ms: Anda menekan kekunci Shift selama 8 saat atau satu aplikasi telah meminta untuk menukar tetapan ini.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
ms: Anda menekan kekunci Shift 5 kali berturut-turut atau satu aplikasi telah meminta untuk menukar tetapan ini.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
ms: Anda menekan %1 atau satu aplikasi telah meminta untuk menukar tetapan ini.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
ms: Satu aplikasi telah meminta untuk menukar tetapan ini, atau anda telah menggunakan kombinasi beberapa gerak isyarat papan kekunci.

en: An application has requested to change these settings.
ms: Satu aplikasi telah meminta untuk menukar tetapan ini.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
ms: Tetapan AccessX ini diperlukan untuk segelintir pengguna dengan masalah pergerakan dan boleh ditetapkan didalam Tetapan Sistem KDE. Anda boleh juga menghidupkan dan mematikannya dengan gerak isyarat papan kekunci standard.
    
    Jika anda tidak memerlukannya, anda boleh memilih "Nyahaktifkan semua ciri dan gerak isyarat AccessX".

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
ms: Kekunci perlahan telah dihidupkan. Dari sekarang, anda perlu menekan setiap kekunci untuk suatu tempoh masa sebelum ia diterima.

en: Slow keys has been disabled.
ms: Kekunci perlahan telah dimatikan.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
ms: Kekunci lantun telah dihidupkan. Dari sekarang, setiap kekunci akan dihalang untuk suatu tempoh masa sebelum ia digunakan.

en: Bounce keys has been disabled.
ms: Kekunci lantun telah dimatikan.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
ms: Kekunci melekit telah dihidupkan. Dari sekarang, kekunci pembolehubah akan terus digunakan selepas anda melepaskannya.

en: Sticky keys has been disabled.
ms: Kekunci melekit telah dimatikan.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
ms: Kekunci tetikus telah dihidupkan. Daripada sekarang, anda boleh menggunakan pad nombor pada papan kekunci untuk mengawal tetikus.

en: Mouse keys has been disabled.
ms: Kekunci tetikus telah dimatikan.

en: Author
ms: Penulis
