kaccess - en to nb translation catalogue (72 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: Shift-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Shift key is now active.
nb: Shift-tasten er nå skrudd på.

en: The Shift key is now inactive.
nb: Shift-tasten er nå skrudd av.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: Ctrl-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Control key is now active.
nb: Ctrl-tasten er nå skrudd på.

en: The Control key is now inactive.
nb: Ctrl-tasten er nå skrudd av.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: Alt-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Alt key is now active.
nb: Alt-tasten er nå skrudd på.

en: The Alt key is now inactive.
nb: Alt-tasten er nå skrudd av.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: Win-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Win key is now active.
nb: Win-tasten er nå skrudd på.

en: The Win key is now inactive.
nb: Win-tasten er nå skrudd av.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: Meta-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Meta key is now active.
nb: Meta-tasten er nå skrudd på.

en: The Meta key is now inactive.
nb: Meta-tasten er nå skrudd av.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: Super-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Super key is now active.
nb: Super-tasten er nå skrudd på.

en: The Super key is now inactive.
nb: Super-tasten er nå skrudd av.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: Hyper-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Hyper key is now active.
nb: Hyper-tasten er nå skrudd på.

en: The Hyper key is now inactive.
nb: Hyper-tasten er nå skrudd av.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: Alt Gr-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Alt Graph key is now active.
nb: Alt Gr-tasten er nå skrudd på.

en: The Alt Graph key is now inactive.
nb: Alt Gr-tasten er nå skrudd av.

en: The Num Lock key has been activated.
nb: Num Lock-tasten er nå skrudd på.

en: The Num Lock key is now inactive.
nb: Num Lock-tasten er nå skrudd av.

en: The Caps Lock key has been activated.
nb: Caps Lock-tasten er nå skrudd på.

en: The Caps Lock key is now inactive.
nb: Caps Lock-tasten er nå skrudd av.

en: The Scroll Lock key has been activated.
nb: Scroll Lock-tasten er nå skrudd på.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
nb: Scroll Lock-tasten er nå skrudd av.

en: Toggle Screen Reader On and Off
nb: Slå skjermleser på og av

en: AltGraph
nb: Alt Graph

en: Warning
nb: Advarsel

en: &When a gesture was used:
nb: &Når en musebevegelse ble brukt:

en: Change Settings Without Asking
nb: Endre innstillingene uten spørsmål

en: Show This Confirmation Dialog
nb: Vis dette vinduet for bekreftelse

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
nb: Skru av alle AccessX-funksjoner og musebevegelser

en: Slow keys
nb: Trege taster

en: Bounce keys
nb: Filtertaster

en: Sticky keys
nb: Valgtaster

en: Mouse keys
nb: Musetaster

en: Do you really want to deactivate "%1"?
nb: Er du sikker på at du vil skru av «%1»?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
nb: Er du sikker på at du vil skru av «%1» og «%2»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
nb: Er du sikker på at du vil skru av «%1», «%2» og «%3»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
nb: Er du sikker på at du vil skru av «%1», «%2», «%3» og «%4»?

en: Do you really want to activate "%1"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1» og skru av «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1» og skru av «%2» og «%3»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1» og skru av «%2», «%3» og «%4»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1» og «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1» og «%2» og skru av «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1», «%2» og skru av «%3» og «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1», «%2» og «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1», «%2» og «%3» og skru av «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
nb: Er du sikker på at du vil skru på «%1», «%2», «%3» og «%4»?

en: An application has requested to change this setting.
nb: Et program ba om å få endre dette valget.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
nb: Du holdt «Shift»-knappen nede i mer enn 8 sekunder eller et program ba om å endre dette valget.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
nb: Du holdt «Shift»-knappen 5 ganger på rad eller et program ba om å endre dette valget.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
nb: Du trykket %1 eller et program ba om å endre dette valget.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
nb: Et program ba om å endre disse valgene, eller du brukte bestemte taste-kombinasjoner.

en: An application has requested to change these settings.
nb: Et program ba om å endre disse valgene.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
nb: Disse AccessX-valgene behøves er nødvendig for noen brukere med bevegelseshemmelser. Du kan endre valgene i KDE Systeminnstillinger. Du kan også skru dem av eller på med standardiserte taste-kombinasjoner.
    
    Hvis du ikke har bruk for dem, kan du velge «skru av alle AccessX-funksjoner og taste-kombinasjoner».

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
nb: Trege taster er nå slått på. Fra nå av må du holde nede tastene en liten stund før tastetrykket blir registrert.

en: Slow keys has been disabled.
nb: Trege taster er slått av.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
nb: Filtertaster er slått på. Fra nå av blir hver tast blokkert en liten stund etter at den er brukt.

en: Bounce keys has been disabled.
nb: Filtertaster er slått av.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
nb: Faste valgtaster er slått på. Fra nå av vil valgtastene kunne brukes selv etter at du har sluppet dem.

en: Sticky keys has been disabled.
nb: Faste valgtaster er nå slått av.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
nb: Musetastene er nå slått på. Fra nå av kan du styre musa med talltastaturet.

en: Mouse keys has been disabled.
nb: Mus-tastene er nå slått av.

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
nb: © 2000 Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Author
nb: Forfatter
