joystick - en to nb translation catalogue (42 entries)

en: Calibration
nb: Oppstartsinnstilling

en: Next
nb: Neste

en: Please wait a moment to calculate the precision
nb: Vent litt mens presisjonen beregnes

en: (usually X)
nb: (vanligvis X)

en: (usually Y)
nb: (vanligvis Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nb: <qt>Justeringsprosessen skal til å undersøke omfanget av signal fra enheten.<br /><br />Flytt <b>akse %1 %2</b> på enheten til <b>minste</b> posisjon.<br /><br /> Trykk en knapp på enheten eller velg «Neste» for å fortsette med neste steg.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nb: <qt>Justeringsprosessen skal til å undersøke omfanget av signaler fra enheten.<br /><br />Flytt <b>akse %1 %2</b> på enheten til <b>midtre</b> posisjon.<br /><br />Trykk en knapp på enheten eller velg «Neste» for å fortsette med neste steg.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nb: <qt>Justeringsprosessen skal til å undersøke omfanget av signaler fra enheten.<br /><br />Flytt <b>akse %1 %2</b> på enheten til <b>høyeste</b> posisjon.<br /><br /> Trykk en knapp på enheten eller velg «Neste» for å fortsette med neste steg.</qt>

en: Communication Error
nb: Kommunikasjonsfeil

en: You have successfully calibrated your device
nb: Oppstartsinnstillinga er gjennomført med hell

en: Calibration Success
nb: Oppstartsinnstillinga ble vellykket

en: Value Axis %1: %2
nb: Verdi akse %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
nb: Klarte ikke åpne den oppgitte enheten %1: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
nb: Den oppgitte enheten %1 er ikke en styrespak.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
nb: Klarte ikke hente kjernedriverversjon for styrespakenheten %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
nb: Den kjernedriveren som går nå (versjon %1.%2.%3) er ikke den som denne modulen ble kompilert for (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
nb: Klarte ikke finne antall knapper på styrespak-enheten %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
nb: Klarte ikke finne antall akser på styrespak-enheten %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
nb: Klarte ikke finne oppstartverdier for styrespak-enheten %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
nb: Klarte ikke tilbakestille oppstartverdiene for styrespak-enheten %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
nb: Klarte ikke finne oppstartverdiene for innstillinga av styrespak-enheten %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
nb: Klarte ikke sette inn oppstartverdier for styrespak-enheten %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
nb: intern feil – kode %1 ukjent

en: KDE Joystick Control Module
nb: KDEs styremodul for styrespaker

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
nb: KDE Systeminnstillingsmodul for å teste styrespaker

en: (c) 2004, Martin Koller
nb: © 2004 Martin Koller

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
nb: <h1>Styrespak</h1> Denne modulen hjelper til med å se etter at styrespaken virker riktig.<br />Hvis spaken gir feil verdier for aksene kan du forsøke å rette dette med oppstartsinnstillingene.<br />Modulen forsøker å finne alle tilgjengelige styrespakenheter ved å undersøke /dev/js[0-4] og /dev/input/js[0-4]<br />Hvis du har en annen enhetsfil kan du oppgi den i kombinasjonsboksen.<br />Lista «Knapper» viser tilstanden for alle knapper på styrespaken, og lista «akser» viser gjeldende verdi for alle akser. <br /> MERK: Enhetsdriveren for Linux (kjerne 2.4, 2.6) kan automatisk bare finne <ul><li> styrespak med 2 akser, 4 knapper</li><li> styrespak med 3 akser, 4 knapper</li><li> styrespak med 4 akser, 4 knapper</li><li>Saitek Cyborg digitale styrespaker</li></ul> (Mer detaljer finner du i kildekoden for Linux: Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
nb: Enhet:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
nb: Posisjon:

en: Show trace
nb: Vis spor

en: PRESSED
nb: TRYKKET

en: Buttons:
nb: Knapper:

en: State
nb: Tilstand

en: Axes:
nb: Akser:

en: Value
nb: Verdi

en: Calibrate
nb: Oppstartsinnstilling

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
nb: Ingen styrespak-enhet ble oppdaget automatisk på denne maskina.<br />Det ble lett i /dev/js[0-4] og /dev/input/js[0-4].<br />Dersom du vet at en spak er tilkoblet, kan du prøve å oppgi rett enhetsfil.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
nb: Det oppgitte enhetsnavnet er ikke gyldig (inneholder ikke /dev).
    Velg enhet fra lista eller oppgi en enhetsfil
    slik som /dev/js0.

en: Unknown Device
nb: Ukjent enhet

en: Device Error
nb: Enhetsfeil

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
nb: <qt>Oppstartsinnstillinga skal til å undersøke presisjonen.<br /><br /><b>Sett alle akser i senterstilling og rør deretter ikke på styrespaken.</b><br /><br />Trykk OK for å starte oppstartsinnstillinga </qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
nb: Alle oppstartverdiene for styrespak-enhet %1 er tilbakestilt.
