kcmaccess - en to nb translation catalogue (10 entries)

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
nb: Trykk %1 mens NumLock, CapsLock og ScrollLock er på

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
nb: Trykk %1 mens CapsLock og ScrollLock er på

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
nb: Trykk %1 mens NumLock og ScrollLock er på

en: Press %1 while ScrollLock is active
nb: Trykk %1 mens ScrollLock er på

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
nb: Trykk %1 mens NumLock og CapsLock er på

en: Press %1 while CapsLock is active
nb: Trykk %1 mens CapsLock er på

en: Press %1 while NumLock is active
nb: Trykk %1 mens NumLock er på

en: Press %1
nb: Trykk %1

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
nb: Slå av faste valgtaster når to taster blir trykket ned samtidig

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
nb: Filtertaster
