kcmkclock - en to nb translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
nb: Dato og klokkeslett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
nb: Still inn dato og klokkeslett &automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
nb: &Tidstjener:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
nb: Her kan du endre dato, måned og år for systemet ditt.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
nb: Tidssone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
nb: Velg et område fra lista nedenfor for å endre tidssone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
nb: Gjeldende lokale tidssone:

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
nb: Det ble ikke funnet noe NTP-verktøy. Installer «ntpdate» eller «rdate»-kommandoene for å få til automatisk oppdatering av dato og tid.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
nb: Her kan du endre systemtiden. Klikk på time-, minutt- eller sekundfeltene for å endre verdiene. Du kan gjøre det enten ved å bruke opp- eller ned-knappen til høyre eller skrive inn en ny verdi.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
nb: Gjeldende lokale tidssone: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
nb: Gjeldende lokale tidssone: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
nb: Offentlig tidstjener (pool.ntp.org), asia.pool.ntp.org, europe.pool.ntp.org, north-america.pool.ntp.org, oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
nb: Får ikke kontakt med tidstjeneren: %1.

en: Can not set date.
nb: Kan ikke endre datoen.

en: Error setting new time zone.
nb: Feil ved innstilling av ny tidssone.

en: Time zone Error
nb: Tidssonefeil

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
nb: <h1>Dato og klokkeslett</h1>I denne systeminnstillingsmodulen kan du stille inn dato og klokkeslett på systemet. Siden disse innstillingene ikke bare påvirker deg som bruker, men hele systemet, så kan du bare endre disse innstillingene når du starter Systeminnstillinger som root. Hvis du ikke har root-passordet, men ser at systemklokka bør endres. så ta kontakt med systemadministratoren.

en: KDE Clock Control Module
nb: Kontrollmodul for KDE-klokka

en: (c) 1996 - 2001 Luca Montecchiani
nb: © 1996–2001 Luca Montecchiani

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Current Maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Added NTP support
nb: Lagt til NTP-støtte

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
nb: <h1>Dato og klokkeslett</h1>I denne kontrollmodulen kan du stille inn dato og klokkeslett på systemet. Siden disse innstillingene ikke bare påvirker deg som bruker, men hele systemet, så kan du bare endre disse innstillingene når du starter Systeminnstillinger som root. Hvis du ikke har root-passordet, men ser at systemklokka bør endres. så ta kontakt med systemadministratoren.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
nb: Kan ikke autentisere/utføre handlingen: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
nb: Klarte ikke å endre NTP-innstillinger

en: Unable to set current time
nb: Klarer ikke å stille inn gjeldende tid

en: Unable to set timezone
nb: Klarer ikke å stille inn tidssone
