kcmkeyboard - en to nb translation catalogue (53 entries)

en: Switch to Next Keyboard Layout
nb: Bytt til neste tastaturoppsett

en: Switch keyboard layout to %1
nb: Bytt tastaturoppsett til %1

[ctx: layout - variant]
en: %1 - %2
nb: %1 – %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
nb: Legg til tastaturoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
nb: Snarvei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
nb: Etikett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: KDE Keyboard Control Module
nb: KDE Kontrollmodul for tastatur

en: (c) 2010 Andriy Rysin
nb: © 2010 Andriy Rysin

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
nb: <h1>Tastatur</h1>  Denne styringsmodulen kan brukes til å sette opp tastaturinnstillinger og utforminger.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
nb: Maskinvare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
nb: Tastatur&modell:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
nb: Her kan du velge en tastaturmodell. Denne innstillinga er uavhengig av tastaturoppsettet og henviser til «maskinvare»-modellen, dvs hvordan tastaturet ble laget. Moderne tastaturer som leveres med datamaskinen din har vanligvis to ekstra taster og kalles «104-tasters»-modeller, som er det vanligste. Bruk dette valget hvis du er usikker på hva du har.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
nb: Oppsett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
nb: Hvis du bruker byttevalget «Program» eller «Vindu», vil endringer i tastaturoppsettet bare påvirke det programmet eller vinduet du bruker akkurat nå.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
nb: Byttepraksis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
nb: &Skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
nb: &Program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
nb: &Vindu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
nb: Snarveier for å bytte tastaturoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
nb: Hovedsnarveier:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
nb: Dette er en snarvei for å bytte tastaturoppsett som håndteres av X.org. Du kan da bruke snarveier med bare valgtaster.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
nb: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
nb: Snarveier for tredje nivå:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
nb: Dette er en snarvei for å bytte til et tredje nivå av det valgte oppsettet, som håndteres av X.org. Du kan da bruke snarveier med bare valgtaster.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
nb: Alternativ snarvei:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
nb: Still inn oppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
nb: Flytt opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
nb: Flytt ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
nb: Reserveoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
nb: Antall hovedoppsett:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
nb: Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
nb: &Sett opp tastaturinnstillinger

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
nb: Ingen

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
nb[0]: %1 snarvei
nb[1]: %1 snarveier

[ctx: layout map name]
en: Map
nb: Kart

en: Layout
nb: Tastaturutforming

en: Label
nb: Etikett

en: Shortcut
nb: Snarvei

[ctx: variant]
en: Default
nb: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
nb: Testområde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
nb: Her kan du prøve tasterepetisjon og lydstyrken for klikk (men ikke glem å ta i bruk endringene).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
nb: Slå &på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
nb: Slå &av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
nb: La være &uendret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
nb: Fa&rt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
nb: Hvis dette er støttet, så kan dette valget stille inn en forsinkelse før en holdt tast begynner å sende gjentatte tegn. «Fart»-innstillinga styrer hvor fort slike tegn sendes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
nb: Hvis dette er støttet, så kan dette valget brukes til å sette hvor fort tegn sendes mens en tast holdes nede.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
nb:  gjentakelser/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
nb: &Forsinkelse:
