kcmkeyboard - en to nb translation catalogue (72 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
nb: Tastaturoppsett-bytter

en: Switch to Next Keyboard Layout
nb: Bytt til neste tastaturoppsett

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
nb: Bytt til sist brukte tastaturoppsett

en: Switch keyboard layout to %1
nb: Bytt tastaturoppsett til %1

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
nb: Forhåndsvisning av tastatur

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
nb: Visualisering av tastaturoppsett

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
nb: Klarte ikke laste tastaturgeometrien. Dette tyder vanligvis at den valgte modellen ikke støtter et viss oppsett eller en viss oppsettsvariant. Dette problemet vil trolig og oppstå når du prøver å bruke denne kombinasjonen av modell, oppsett og oppsettsvariant.
    Forhåndsvisning av oppsett som er definerte utenfor xkb-mappa, er ikke støttet, og vil og utløse denne feilmeldinga. Men det kan være oppsettene likevel vil fungere.

[ctx: @title]
en: Key Bindings
nb: Tastebindinger

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
nb: Sett opp tastaturinnstillinger

[ctx: @action:button]
en: Reset
nb: Tilbakestill

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
nb: Tilbakestill valgte instillinger for denne gruppa

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
nb: Tilbakestill valgte instillinger for denne gruppa

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
nb: Legg til tastaturoppsett

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
nb: Kort oppsettnavn

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
nb: Forkortet navn på det valgte tastaturoppsettet, som vises i systemkurven. Du kan endre dette selv.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
nb: Hurtigtast:

[ctx: @action:button]
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
nb: Sett opp bytting …

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
nb: Sett opp bytting

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
nb: Tastebindinger

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
nb: Tastebindinger

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
nb: Legg til …

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
nb: Legg til tastaturoppsett

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
nb: Ta i bruk

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
nb: Sett opp tastaturoppsett

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
nb: Modell:

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
nb: «Num Lock» ved oppstart:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
nb: Slå på

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
nb: Slå av

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
nb: La være uendret

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
nb: Tastegjentaking:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
nb: Tastegjentaking

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
nb: Forsinkelse:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
nb: Forsinkelse for tastegjentakelse %1v

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
nb: Hyppighet:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
nb: Hyppighet ved tastegjentakelse %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
nb: %1 gjentakelser/sekund

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
nb: gjentakelser/sekund

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
nb: Testområde:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
nb: Skriv her for å prøve innstillingene

[ctx: @title:view]
en: Layouts
nb: Oppsett

[ctx: @action:button]
en: Move Up
nb: Flytt opp

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
nb: Flytt %1 oppsett opp

[ctx: @action:button]
en: Move Down
nb: Flytt ned

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
nb: Flytt %1 oppsett ned

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

[ctx: @action:button]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
nb: Fjern oppsett %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
nb: Reserveoppsett:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
nb: Antall på reserveoppsett

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
nb: Hovedoppsett

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
nb: Du kan ha fire hovedoppsett, og resten blir reserveoppsett. Reserve­oppsettene tas ikke med når du blar gjennom tastaturoppsettene, men du får tilgang til de via tastaturoppsett-ikonet eller via en tilpasset hurtigtast.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
nb: Bytt oppsettsnarvei:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
nb: eller

[ctx: @title]
en: Configure Switching
nb: Sett opp bytting

[ctx: @title:group]
en: Behavior
nb: Atferd

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
nb: Bytting av oppsett påvirker:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
nb: Alle vinduer

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
nb: Alle vinduer på gjeldende skrivebord

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
nb: Alle vinduene til gjeldende program

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
nb: Bare det gjeldende vinduet

[ctx: @label:checkbox]
en: Show notification on layout change
nb: Vis varsling ved bytte av tastaturoppsett

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
nb: Hurtigtaster

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
nb: Bytt oppsett:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
nb: Bytt til sist brukte oppsett:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
nb: Historiske hurtigtaster

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
nb: Historiske X11-hurtigtaster tillater finjustering av hurtigtaster som kun er valgtaster, og har litt bedre støtte for visse tilfeller i X11. De kan og brukes i Wayland.<nl/> <nl/> Oppsett av disse hurtigtastene vil ta deg tilbake til «Tastebindinger»-siden.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
nb: Alternative symboler:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
nb: Valgtatster kan brukes til å skrive ytterligere tegn, symboler og diaktriske tegn.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
nb[0]: %1 snarvei
nb[1]: %1 snarveier

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
nb: Ingen
