plasma-desktop - en to nb translation catalogue (72 entries)

[ctx: @title:group Launch app]
en: Launch
nb: Start

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
nb: Feil ved lagring av hurtigtasten %1: %2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
nb: Feil ved forsøk på å legge til %1. Det ser ut til at programmet ikke har noen handlinger.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
nb: Feil ved kommunikasjon med tjenesten for globale hurtigtaster

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
nb: Klarte ikke kommunisere med tjenesten for globale hurtigtaster

[ctx: @info %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to the common %2 action <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Re-assign it to %4?
nb: Hurtigtasten <shortcut>%1</shortcut> er allerede tildelt den vanlige «%2»-handlinga <interface>%3</interface>.<nl/> <nl/> Vil du tildele den på nytt til %4?

[ctx: @info]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to action <interface>%2</interface> of <application>%3</application>.<nl/><nl/>Reassign it to action <interface>%4</interface> of <application>%5</application>?
nb: Hurtigtasten <shortcut>%1</shortcut> er allerede tildelt <application>%3</application>-handlinga <interface>%2</interface>.<nl/> <nl/> Vil du tildele den på nytt til <application>%5</application>-handlinga <interface>%4</interface>?

[ctx: @title:window]
en: Resolve Shortcut Conflict
nb: Løs hurtigtastkonflikt

[ctx: @action:button]
en: Reassign
nb: Tilordne på nytt

en: File
nb: Fil

en: Edit
nb: Rediger

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: View
nb: Vis

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Help
nb: Hjelp

en: Applications
nb: Programmer

en: Commands
nb: Kommandoer

en: System Services
nb: Systemtjenester

en: Common Actions
nb: Vanlige handlinger

[ctx: @action:button Import shortcut scheme]
en: Import…
nb: Importer …

[ctx: @action:button]
en: Cancel Export
nb: Avbryt eksport

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
nb: Eksporter …

[ctx: @action:button Add new shortcut]
en: Add New
nb: Legg til ny

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
nb: Program …

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new application
nb: Legg til program

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
nb: Kommando eller skript …

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new command or script
nb: Legg til kommando eller skript

en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
nb: Klarte ikke eksportere oppsett når det finnes ulagrede endringer

en: Select the components below that should be included in the exported scheme
nb: Velg komponentene nedenfor som skal tas med i eksporten

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export
nb: Eksporter

[ctx: @option:check accessible export shortcuts %1 is application/group name]
en: Export %1
nb: Eksporter %1

[ctx: @action:button accessible %1 is the name of a custom command]
en: Edit command for %1
nb: Rediger kommando for %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the text of a custom command]
en: Edit command for %1
nb: Rediger kommando for %1

[ctx: @action:button accessible %1 is the name of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
nb: Fjern alle hurtigtaster for %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the text of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
nb: Fjern alle hurtigtaster for %1

[ctx: @action:button accessible]
en: Undo deletion
nb: Angre fjerning

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo deletion
nb: Angre fjerning

en: No items matched the search terms
nb: Ingen element samsvarer med søketeksten

en: Select an item from the list to view its shortcuts here
nb: Velg fra lista for å vise tilhørende hurtigtaster her

en: Export Shortcut Scheme
nb: Eksporter hurtigtastoppsett

en: Import Shortcut Scheme
nb: Importer hurtigtastoppsett

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
nb: Hurtigtastoppsett (*.kksrc)

en: Edit Command
nb: Rediger kommando

en: Add Command
nb: Legg til kommando

en: Save
nb: Lagre

en: Add
nb: Legg til

en: Enter a command or choose a script file:
nb: Skriv inn kommando eller velg skriptfil:

[ctx: @label:textbox A shell command]
en: Command:
nb: Kommando:

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Command
nb: Kommando

[ctx: @action:button]
en: Choose…
nb: Velg …

[ctx: @action:button accessible]
en: Choose script file
nb: Velg skriptfil

[ctx: @label:textfield Human-readable name given to a shell command]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter name here
nb: Skriv inn navnet

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
nb: Velg skriptfil

[ctx: Filename filters for file dialog. Do not translate any of the filename extensions]
en: Script files (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)
nb: Skriptfiler (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)

en: Select the scheme to import:
nb: Velg oppsett å importere:

en: Custom Scheme
nb: Tilpasset oppsett

en: Select File…
nb: Velg fil …

en: Import
nb: Importer

en: Editing shortcut: %1
nb: Rediger hurtigtast: %1

en: No active shortcuts
nb: Ingen hurtigtaster i bruk

[ctx: %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
nb[0]: Standard hurtigtast
nb[1]: Standard hurtigtaster

en: No default shortcuts
nb: Ingen standard hurtigtaster

en: Default shortcut %1 is enabled.
nb: Standard hurtigtast %1 er slått på.

en: Default shortcut %1 is disabled.
nb: Standard hurtigtast %1 er slått av.

en: Custom shortcuts
nb: Tilpasset hurtigtaster

[ctx: @action:button accessible]
en: Delete shortcut
nb: Fjern hurtigtast

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this shortcut
nb: Fjern hurtigtasten

[ctx: @action:button Add custom shortcut]
en: Add…
nb: Legg til …

[ctx: @action:button accessible]
en: Add custom shortcut
nb: Legg til tilpasset hurtigtast

[ctx: @action:button accessible]
en: Cancel capturing shortcut
nb: Avbryt tildeling av ny hurtigtast

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel capturing of new shortcut
nb: Avbryt tildeling av ny hurtigtast
