kcmsmserver - en to nb translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
nb: Bekreft utlogging

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
nb: Standardhandling ved avslutting

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
nb: Ved innlogging

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
nb: Programmer som skal ekskluderes fra økta

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
nb: Feil ved forespørsel om omstart for fastvareoppsett: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
nb: Neste gang maskinen startes på nytt, vil den starte innstillingene for UEFI-oppsett.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
nb: Neste gang maskinen startes på nytt, vil den starte innstillingene for fastvareoppsett.

en: Restart Now
nb: Start på nytt

[ctx: @title:group]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @label beginning of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: Ask for confirmation:
nb: Spør om bekreftelse:

[ctx: @option:check end of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: On shutdown, restart, and logout
nb: Ved avslåing, omstart og utlogging

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
nb: Øktgjenoppretting

en: On login, launch apps that were open:
nb: Åpne ved innlogging programmer som var åpne:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
nb: Ved siste utlogging

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
nb: Når økta ble manuelt lagret

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
nb: En knapp med teksten <interface>Lagre økt</interface> vises i <interface>programstarter</interface>-menyen. Når du trykker på knappen, vil Plasma huske programmene som er åpne og gjenopprette de ved neste innlogging. Trykk på knappen når du vil oppdatere hvilke programmer som skal huskes.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
nb: Start med tom økt

en: Ignored applications:
nb: Ignorer disse programmene:

en: Write apps' desktop file identifier or, on X11, executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:org.kde.konsole.desktop' or 'xterm,org.kde.konsole.desktop') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
nb: Skriv inn navn på skrivebords-ID-filer eller X11-programfiler (skilte med komma eller kolon, for eksempel «xterm:org.kde.konsole.desktop» eller «xterm,org.kde.konsole.desktop») du vil hindre at skal startes automatisk sammen med andre programmer autostartet fra tidligere økter.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
nb: Fastvare

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
nb: Etter neste omstart:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
nb: Gå til UEFI-oppsettmenyen

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
nb: Gå til fastvareoppsett-skjermen
