plasma-desktop - en to nb translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
nb: Hvor mange måneder å lagre i aktivitetsloggen

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
nb: Hvilke data som skal lagres i aktivitetsloggen

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
nb: Oversikt over programmer å lagre aktivitetslogg for

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
nb: Oversikt over programmer aktivitetslogg ikke skal lagres for

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
nb: For alltid

en: Forget the last hour
nb: Glem siste time

en: Forget the last two hours
nb: Glem siste to timer

en: Forget a day
nb: Glem siste døgn

en: Forget everything
nb: Glem alt

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
nb[0]:  måned
nb[1]:  måneder

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
nb: Tømte aktivitetsloggen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
nb: Behold historikk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
nb: Tøm historikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
nb: For &alle programmene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
nb: &Ikke husk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
nb: Bare for &valgte programmer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
nb: Husk åpnede dokumenter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Exclude applications not on the list
nb: Ekskluder alle programmene som ikke er på lista
