joystick - en to nds translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
nds: Afstimmen

en: Next
nds: Nakamen

en: Please wait a moment to calculate the precision
nds: De Nauigkeit warrt utreekt, bitte en lütt beten töven

en: (usually X)
nds: (normalerwies X)

en: (usually Y)
nds: (normalerwies Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nds: <qt>För't Afstimmen warrt nu keken, binnen welk Grenzen de Weerten liggt, de Dien Reedschap utgifft.<br /><br />Bitte beweeg dat Ingaavelement vun Dien Reedschap langs de <b>Ass %1 %2</b> na de <b>Minimaalpositschoon</b>.<br /><br />Drück op jichtenseen Knoop vun de Reedschap oder klick op den "Nakamen"-Knoop, wenn Du na den nakamen Schritt gahn wullt.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nds: <qt>För't Afstimmen warrt nu keken, binnen welk Grenzen de Weerten liggt, de Dien Reedschap utgifft.<br /><br />Bitte beweeg dat Ingaavelement vun Dien Reedschap langs de <b>Ass %1 %2</b> na de <b>Mittpositschoon</b>.<br /><br />Drück op jichtenseen Knoop vun de Reedschap oder klick op den "Nakamen"-Knoop, wenn Du na den nakamen Schritt gahn wullt.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nds: <qt>För't Afstimmen warrt nu keken, binnen welk Grenzen de Weerten liggt, de Dien Reedschap utgifft.<br /><br />Bitte beweeg dat Ingaavelement vun Dien Reedschap langs de <b>Ass %1 %2</b> na de <b>Maximaalpositschoon</b>.<br /><br />Drück op jichtenseen Knoop vun de Reedschap oder klick op den "Nakamen"-Knoop, wenn Du na den nakamen Schritt gahn wullt.</qt>

en: Communication Error
nds: Överdregen-Fehler

en: You have successfully calibrated your device
nds: De Reedschap is nu afstimmt

en: Calibration Success
nds: Afstimmen funkscheneer

en: Value Axis %1: %2
nds: Assweert %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
nds: De angeven Reedschap %1 lett sik nich anstüern: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
nds: De angeven Reedschap %1 is keen Joystick.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
nds: De Verschoon vun den Kerneldriever för de Reedschap %1 lett sik nich faststellen: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
nds: De jüst lopen Kernel-Drieververschoon (%1.%2.%3) is nich de sülve as de, för de dit Moduul kompileert wöör (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
nds: De Knööptall vun de Joystick-Reedschap %1 lett sik nich faststellen: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
nds: De Assentall vun de Joystick-Reedschap %1 lett sik nich faststellen: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
nds: De Afstimmweerten för de Joystick-Reedschap "%1" laat sik nich affragen: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
nds: De Afstimmweerten för de Joystick-Reedschap "%1" laat sik nich wedder herstellen: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
nds: De Afstimmweerten för de Joystick-Reedschap "%1" laat sik nich torechtmaken: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
nds: De Afstimmweerten för de Joystick-Reedschap "%1" laat sik nich anwennen: %2

en: internal error - code %1 unknown
nds: Intern Fehler - Kode %1 nich begäng

en: KDE Joystick Control Module
nds: KDE-Kuntrullmoduul för Joysticks

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
nds: KDE-Systeeminstellenmoduul för't Utproberen vun Joysticks

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
nds: <h1>Joystick</h1>Dit Moduul hölpt bi dat Utproberen, wat Dien Joystick richtig warkt.<br />Wenn he verkehrte Weerten för de Assen utgifft, kannst versöken, dat mit en Afstimmen to lösen.<br />Dit Moduul versöcht, all verföögbore Joystick-Reedschappen to finnen, dor pröövt dat /dev/js[0-4] un /dev/input/js[0-4] för.<br />Wenn Du en anner Reedschapdatei bruukst, kannst Du dat in dat Köör-Textfeld ingeven.<br />De Knööplist wiest den Tostand vun de Knööp op Dien Reedschap, de Assenlist wiest de aktuellen Weerten för all Assen.<br />Beacht bitte: De aktuelle Linux-Driever (Kernel 2.4, 2.6) kann bloots disse Reedschappen automaatsch wedderkennen: <ul><li>Joystick mit 2 Assen un 4 Knööp</li><li>Joystick mit 3 Assen un 4 Knööp</li><li>Joystick mit 4 Assen un 4 Knööp</li><li>Joystick "Saitek Cyborg digital"</li></ul>(Wenn Du mehr weten wullt, kiek binnen den Linux-Bornkode ünner Documentation/input/joystick.txt.)

en: Device:
nds: Reedschap:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
nds: Positschoon:

en: Show trace
nds: Spoor wiesen

en: PRESSED
nds: Drückt

en: Buttons:
nds: Knööp:

en: State
nds: Tostand

en: Axes:
nds: Assen:

en: Value
nds: Weert

en: Calibrate
nds: Afstimmen

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
nds: Op dissen Reekner lett sik keen Joystick-Reedschap finnen.<br />De Reedschapdateien /dev/js[0-4] un /dev/input/js[0-4] sünd pröövt worrn.<br />Wenn Du weetst, dat een tokoppelt is, giff bitte de richtige Reedschapdatei in.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
nds: De angeven Reedschapnaam gellt nich (bargt keen "/dev").
    Bitte söök en Reedschap ut de List ut, oder
    giff en Reedschapdatei in, as t.B. /dev/js0.

en: Unknown Device
nds: Nich begäng Reedschap

en: Device Error
nds: Reedschap-Fehler

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
nds: <qt>För't Afstimmen warrt nu de Nauigkeit pröövt.<br /><br /><b>Bitte beweeg all Ingaavelementen na se ehr Mittpositschoon un röhr se denn nich mehr an.</b><br /><br />Klick OK, wenn Du dat Afstimmen starten wullt.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
nds: All Afstimmweerten för Joystick-Reedschap "%1" wedderherstellt.
