kcmkeyboard - en to nds translation catalogue (53 entries)

en: Switch to Next Keyboard Layout
nds: Na nakamen Tasttoornen wesseln

en: Switch keyboard layout to %1
nds: Na de Tasttoornen „%1“ wesseln

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
nds: Toornen tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
nds: Tastkombinatschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
nds: Beteken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
nds: Vöransicht

en: KDE Keyboard Control Module
nds: Tastatuur-Kuntrullmoduul för KDE

en: (c) 2010 Andriy Rysin
nds: © 2010: Andriy Rysin

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
nds: <h1>Tastatuur</h1> Mit dit Kuntrullmoduul laat sik Tastatuurvörgaven un Toornen instellen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
nds: Reedschap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
nds: Tastatuur&modell:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
nds: Hier kannst Du en Tastatuur-Modell utsöken. Disse Instellen hangt nich vun Dien Toornen af, man de "Hardware" is meent - d.h. wo vele un welk Tasten Du redig vör Di hest. Modeern Tastaturen, as se opstunns mit Reekners utlevert warrt, hebbt normalerwies twee Extratasten un warrt 104-Tasten-Tastaturen nöömt. Dat is wohrschienlich de richtige Instellen, wenn Du nich nau weetst, vun welk Typ Dien Tastatuur is.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
nds: Toornen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
nds: Wenn Du de Regel "Programm" oder "Finster" utsöchst, warrt de niege Toornen bloots för dat aktuelle Programm oder Finster anwendt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
nds: Regeln för't Wesseln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
nds: &Globaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
nds: Schrief&disch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
nds: &Programm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
nds: &Finster

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
nds: Tastkombinatschonen för't Wesseln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
nds: Hööftkombinatschonen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
nds: Mit disse Tastkombinatschoon kannst Du de Toornen wesseln, se warrt vun den X-Server utföhrt. Sodennig funkscheneert ok Kombinatschonen, de bloots Sünnertasten bargt.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
nds: Kombinatschonen för 3. Evene:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
nds: Mit disse Tastkombinatschoon kannst Du de 3. Evene vun de aktive Toornen anstüern, wenn dat een gifft. Se warrt vun den X-Server utföhrt, un sodennig funkscheneert ok Kombinatschonen, de bloots Sünnertasten bargt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
nds: Anner Kombinatschoon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
nds: Toornen instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
nds: Tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
nds: Na baven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
nds: Na nerrn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
nds: Reserv-Toornen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
nds: Tall Hööfttoornen:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
nds: Verwiedert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
nds: Tastatuur-Optschonen &instellen

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
nds: Keen

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
nds[0]: %1 Tastkombinatschoon
nds[1]: %1 Tastkombinatschonen

[ctx: layout map name]
en: Map
nds: Utsehn

en: Layout
nds: Toornen

en: Variant
nds: Ünneroort

en: Label
nds: Beteken

en: Shortcut
nds: Tastkombinatschoon

[ctx: variant]
en: Default
nds: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
nds: Utprobeerrebeet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
nds: Tastwedderhalen un Tastluutstärk utproberen (man vergitt nich, dat Du de Ännern övernehmen muttst.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
nds: &Anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
nds: &Nich ännern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
nds: &Gauheit:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
nds: Wenn ünnerstütt, kannst Du mit disse Optschoon de Tiet fastleggen, na de en daalhollen Tast mehr Tekens utgifft. Mit de Wedderhalen giffst Du an, wo vele Tekens per Sekunn utgeven warrt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
nds: Wenn ünnerstütt, kannst Du mit disse Optschoon fastleggen, wo vele Tekens per Sekunn en daalhollen Tast utgifft.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
nds:  Wedderhalen/Sek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
nds: &Paus:
