kcmkonq - en to nl translation catalogue (17 entries)

[ctx: @label:textbox]
en: Desktop folder:
nl: Bureaubladmap:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder contains all the files you see on your desktop.
nl: Deze map bevat alle bestanden die u ziet op uw bureaublad.

[ctx: @label:textbox]
en: Documents folder:
nl: Documentenmap:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save documents.
nl: Deze map wordt standaard gebruikt om documenten te openen of in op te slaan.

[ctx: @label:textbox]
en: Downloads folder:
nl: Map voor downloads:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
nl: Deze map wordt standaard gebruikt om gedownloade items in op te slaan.

[ctx: @label:textbox]
en: Videos folder:
nl: Map voor video's:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save video files.
nl: Deze map wordt standaard gebruikt om videobestanden te openen of in op te slaan.

[ctx: @label:textbox]
en: Pictures folder:
nl: Afbeeldingenmap:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save image files.
nl: Deze map wordt standaard gebruikt om afbeeldingsbestanden te openen of in op te slaan.

[ctx: @label:textbox]
en: Music folder:
nl: Muziekmap:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save music files.
nl: Deze map wordt standaard gebruikt om muziekbestanden te openen of in op te slaan.

[ctx: @label:textbox]
en: Public folder:
nl: Publieke map:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default for publicly-shared files when network sharing is enabled.
nl: Deze map wordt standaard gebruikt voor publieke gedeelde mappen wanneer delen via het netwerk is ingeschakeld.

[ctx: @label:textbox]
en: Templates folder:
nl: Sjabloonmap:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save file templates.
nl: Deze map wordt standaard gebruikt om bestandssjablonen te openen of in op te slaan.

[ctx: @action:button]
en: Choose new location
nl: Nieuwe locatie kiezen
