joystick - en to nn translation catalogue (42 entries)

en: Calibration
nn: Kalibrering

en: Next
nn: Neste

en: Please wait a moment to calculate the precision
nn: Vent litt mens presisjonen vert målt

en: (usually X)
nn: (vanlegvis X)

en: (usually Y)
nn: (vanlegvis Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nn: <qt>Kalibreringsprosessen skal til å undersøkja kor høge og låge verdiar eininga kan senda frå seg.<br/><br/>Flytt <b>akse %1 %2</b> på eininga til <b>minste</b> posisjon.<br/><br/> Trykk ein knapp på eininga, eller vel «Neste» for å halda fram med neste steg.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nn: <qt>Kalibreringsprosessen skal til å undersøkja kor høge og låge verdiar eininga kan senda frå seg.<br/><br/>Flytt <b>akse %1 %2</b> på eininga til <b>midtre</b> posisjon.<br/><br/> Trykk ein knapp på eininga eller vel «Neste» for å halda fram med neste steg.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
nn: <qt>Kalibreringsprosessen skal til å undersøkja kor høge og låge verdiar eininga kan senda frå seg.<br/><br/>Flytt <b>akse %1 %2</b> på eininga til <b>høgste</b> posisjon.<br/><br/> Trykk ein knapp på eininga eller vel «Neste» for å halda fram med neste steg.</qt>

en: Communication Error
nn: Kommunikasjonsfeil

en: You have successfully calibrated your device
nn: Eininga er kalibrert

en: Calibration Success
nn: Kalibrering vellukka

en: Value Axis %1: %2
nn: Verdi akse %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
nn: Klarte ikkje opna oppgjeven eining %1: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
nn: Eininga %1 er ikkje ein styrespak.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
nn: Klarte ikkje henta kjernedrivarversjon for styrespakeining %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
nn: Den kjernedrivaren som går no (versjon %1.%2.%3) er ikkje den same som denne modulen er kompilert for (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
nn: Klarte ikkje finna talet på knappar for styrespak-eining %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
nn: Klarte ikkje finna talet på aksar for styrespak-eining %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
nn: Klarte ikkje finna kalibreringsverdiar for styrespak-eining %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
nn: Klarte ikkje tilbakestilla kalibreringsverdiar for styrespak-eining %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
nn: Klarte ikkje setja startverdiar for kalibrering av styrespak-eining %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
nn: Klarte ikkje setja inn kalibreringsverdiar for styrespak-eining %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
nn: intern feil – kode %1 ukjend

en: KDE Joystick Control Module
nn: KDE-kontrollmodul for styrespakar

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
nn: KDE-modul for å testa styrespakar

en: (c) 2004, Martin Koller
nn: © 2004 Martin Koller

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
nn: <h1>Styrespak</h1> Denne modulen hjelper til med å sjå etter at styrespaken verkar på rett måte.<br/> Dersom spaken gjev feil verdiar for aksane, kan du prøva å retta dette med kalibreringa.<br/> Modulen prøver å finna alle tilgjengelege styrespakeiningar ved å undersøkja /dev/js[0-4] og /dev/input/js[0-4]<br/>Dersom du brukar ei anna einingsfil, kan du oppgje ho i kombinasjonsboksen.<br/> Lista «Knappar» viser tilstanden for alle knappane på styrespaken, og lista «Aksar» viser gjeldande verdi for alle aksar. <br/> MERK: Einingsdrivaren for Linux (kjerne 2.4, 2.6) kan automatisk berre finna <ul><li>styrespak med 2 aksar, 4 knappar</li><li>styrespak med 3 aksar, 4 knappar</li><li>styrespak med 4 aksar, 4 knappar</li><li>Saitek Cyborg digitale styrespakar</li></ul> (Du finn fleire detaljar i kjeldekoden for Linux: Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
nn: Eining:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
nn: Posisjon:

en: Show trace
nn: Vis spor

en: PRESSED
nn: TRYKT

en: Buttons:
nn: Knappar:

en: State
nn: Tilstand

en: Axes:
nn: Aksar:

en: Value
nn: Verdi

en: Calibrate
nn: Kalibrer

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
nn: Inga styrespak-eining vart oppdaga automatisk på denne maskina.<br />Det vart leita i /dev/js[0-4] og /dev/input/js[0-4].<br />Dersom du veit at ein spak er tilkopla, kan du oppgje adressa til rett einingsfil.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
nn: Det oppgjevne einingsnamnet er ikkje gyldig (inneheld ikkje /dev).
    Vel ei eining frå lista eller oppgje ei einingsfil
    slik som /dev/js0.

en: Unknown Device
nn: Ukjend eining

en: Device Error
nn: Einingsfeil

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
nn: <qt>Kalibreringa skal til å undersøkja presisjonen.<br/><br/><b>Set alle aksane i midtstilling og rør deretter ikkje på styrespaken.</b><br/><br/>Trykk OK for å starta kalibreringa.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
nn: Alle kalibreringsverdiar for styrespak-eininga %1 er tilbakestilte.
