kcmkeyboard - en to nn translation catalogue (65 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
nn: Tastaturoppsett-bytar

en: Switch to Next Keyboard Layout
nn: Byt til neste tastaturoppsett

en: Switch keyboard layout to %1
nn: Byt tastaturoppsett til %1

[ctx: layout - variant]
en: %1 - %2
nn: %1 – %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
nn: Legg til tastaturoppsett

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
nn: Søk …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
nn: Snarveg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
nn: Kode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
nn: Førehandsvising

en: KDE Keyboard Control Module
nn: Tastaturkontrollmodul frå KDE

en: (c) 2010 Andriy Rysin
nn: © 2010 Andriy Rysin

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
nn: <h1>Tastatur</h1>Denne kontrollmodulen kan brukast til å setja opp tastaturinnstillingar og tastaturutformingar.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
nn: Maskinvare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
nn: Tastatur&modell:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
nn: Her kan du velja tastaturmodellen. Denne innstillinga er uavhengig av tastaturoppsettet, og handlar om den fysiske modellen, altså måten tastaturet er laga på. Moderne tastatur har vanlegvis to ekstra tastar, og vert kalla «104-tasts tastatur». Dersom du ikkje veit kva for tastaturmodell du har, har du truleg eit slikt.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
nn: Oppsett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
nn: Dersom du vel bytemetode «Program» eller «Vindauge», vil endringar i tastaturoppsettet berre påverka det programmet eller vindauget du brukar når du byt tastaturoppsett.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
nn: Bytemetode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
nn: &Skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
nn: &Program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
nn: &Vindauge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
nn: Snarvegar for å byte tastaturoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
nn: Hovudsnarvegar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
nn: Dette er ein snarveg for å byte oppsett som er handsama av X.org. Han tillèt berre snarvegar med valtastar.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
nn: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
nn: Snarvegar på tredje nivå:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
nn: Dette er ein snarveg for å byte til tredje nivå på det gjeldande oppsettet (dersom oppsettet har det) som er handsama av X.org. Han tillèt berre snarvegar med valtastar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
nn: Alternativ snarveg:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
nn: Dette er ein snarveg for å byta tastaturoppsett. Han støttar ikkje snarvegar med berre valtastar, og det kan òg henda at han ikkje verkar i visse situasjonar (for eksempel dersom eit sprettoppvindauge er framme eller når pauseskjermen er på).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
nn: Definer tastaturoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
nn: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
nn: Flytt opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
nn: Flytt ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
nn: Reserveoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
nn: Tal på hovudoppsett:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
nn: Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
nn: &Definer tilpassingar av tastatur

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
nn: Ingen

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
nn[0]: %1 snarveg
nn[1]: %1 snarvegar

[ctx: layout map name]
en: Map
nn: Kart

en: Layout
nn: Oppsett

en: Label
nn: Kode

en: Shortcut
nn: Snarveg

[ctx: variant]
en: Default
nn: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
nn: Når ein tast vert halden inne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
nn: &Vis aksentteikn og liknande bokstavar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
nn: &Gjenta tasten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
nn: &Ikkje gjer noko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
nn: Testområde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
nn: Her kan du prøva tasterepetisjon og lydstyrken for klikk (men ikkje gløym å ta i bruk endringane).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
nn: Dersom det er støtta, lèt denne funksjonen deg velja tilstanden til «Num Lock» ved Plasma-oppstart.<p>Du kan velja om «Num Lock» skal vera på eller av, eller velja at Plasma ikkje skal bry seg.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
nn: «Num Lock» ved Plasma-oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
nn: Slå &på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
nn: &Slå av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
nn: La vera &uendra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
nn: &Fart:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
nn: Dersom det er støtta, kan du med denne funksjonen velja kor lang tid det skal gå frå du trykkjer ein tast til han genererer tastekodar. Alternativet «Fart» vel kor raskt tastekodane skal komma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
nn: Dersom det er støtta, kan du med denne funksjonen velja kor fort tastekodane skal verta genererte når du trykkjer ein tast.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
nn:  gjentakingar/sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
nn: &Forseinking:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
nn: Førehandsvising av tastatur

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
nn: Visualisering av tastaturutforming

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
nn: Klarte ikkje lasta tastatur­geometrien. Denne tyder vanlegvis at den valde modellen ikkje støttar ei viss utforming eller ein viss utformings­variant. Dette problemet vil truleg òg oppstå når du prøver å bruka denne kombinasjonen av modell, utforming og utformingsvariant.
