plasma_applet_pager - en to nn translation catalogue (30 entries)

en: General
nn: Generelt

en: General:
nn: Generelt:

en: Show window outlines
nn: Vis omriss av vindauge

en: Show application icons on window outlines
nn: Vis programikon på vindaugsomriss

en: Show only current screen
nn: Vis berre gjeldande skjerm

en: Navigation wraps around
nn: Navigering går rundt

en: Layout:
nn: Utforming:

[ctx: The pager layout]
en: Default
nn: Standard

en: Horizontal
nn: Vassrett

en: Vertical
nn: Loddrett

en: Text display:
nn: Tekst som skal visast:

en: No text
nn: Ingen tekst

en: Activity number
nn: Aktivitetsnummer

en: Desktop number
nn: Skrivebordstal

en: Activity name
nn: Aktivitetsnamn

en: Desktop name
nn: Skrivebordsnamn

en: Selecting current Activity:
nn: Vel gjeldande aktivitet:

en: Selecting current virtual desktop:
nn: Vel gjeldande virtuelle skrivebord:

en: Does nothing
nn: Gjer ikkje noko

en: Shows the desktop
nn: Viser skrivebordet

en: …and %1 other window | …and %1 other windows
nn[0]: … og %1 anna vindauge
nn[1]: … og %1 andre vindauge

en: %1 Window: | %1 Windows:
nn[0]: %1 vindauge:
nn[1]: %1 vindauge:

en: %1 Minimized Window: | %1 Minimized Windows:
nn[0]: %1 minimerte vindauge:
nn[1]: %1 minimerte vindauge:

en: Desktop %1
nn: Skrivebord %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the name of a virtual desktop or an activity]
en: Switch to %1
nn: Byt til %1

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Show Activity Manager
nn: Vis aktivitetshandsamar

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Add Virtual Desktop
nn: Legg til virtuelt skrivebord

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Remove Virtual Desktop
nn: Fjern virtuelt skrivebord

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: &Configure Activities…
nn: &Set opp aktivitetar …

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Configure Virtual Desktops…
nn: Set opp virtuelle skrivebord …
