kaccess - en to nn translation catalogue (74 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: Shift-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Shift key is now active.
nn: Shift-tasten er no slått på.

en: The Shift key is now inactive.
nn: Shift-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: Ctrl-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Control key is now active.
nn: Ctrl-tasten er no slått på.

en: The Control key is now inactive.
nn: Ctrl-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: Alt-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Alt key is now active.
nn: Alt-tasten er no slått på.

en: The Alt key is now inactive.
nn: Alt-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: Win-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Win key is now active.
nn: Win-tasten er no slått på.

en: The Win key is now inactive.
nn: Win-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: Meta-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Meta key is now active.
nn: Meta-tasten er no slått på.

en: The Meta key is now inactive.
nn: Meta-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: Super-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Super key is now active.
nn: Super-tasten er no slått på.

en: The Super key is now inactive.
nn: Super-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: Hyper-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Hyper key is now active.
nn: Hyper-tasten er no slått på.

en: The Hyper key is now inactive.
nn: Hyper-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: Alt Gr-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Alt Graph key is now active.
nn: Alt Gr-tasten er no slått på.

en: The Alt Graph key is now inactive.
nn: Alt Gr-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Num Lock key has been activated.
nn: Num Lock-tasten er no slått på.

en: The Num Lock key is now inactive.
nn: Num Lock-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Caps Lock key has been activated.
nn: Caps Lock-tasten er no slått på.

en: The Caps Lock key is now inactive.
nn: Caps Lock-tasten er no ikkje på lenger.

en: The Scroll Lock key has been activated.
nn: Scroll Lock-tasten er no slått på.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
nn: Scroll Lock-tasten er no ikkje på lenger.

en: Toggle Screen Reader On and Off
nn: Slå skjermlesar på/av

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
nn: Tilgjenge

en: AltGraph
nn: Alt Graph

en: Warning
nn: Åtvaring

en: &When a gesture was used:
nn: &Når ei muserørsle vart brukt:

en: Change Settings Without Asking
nn: Endra innstillingar utan å spørja

en: Show This Confirmation Dialog
nn: Vis dette vindauget for stadfesting

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
nn: Slå av alle AccessX-funksjonar og muserørsler

en: Slow keys
nn: Trege tastar

en: Bounce keys
nn: Filtertastar

en: Sticky keys
nn: Faste modifikasjonstastar

en: Mouse keys
nn: Musetastar

en: Do you really want to deactivate "%1"?
nn: Vil du verkeleg slå av «%1»?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
nn: Vil du verkeleg slå av «%1» og «%2»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
nn: Vil du verkeleg slå av «%1», «%2» og «%3»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
nn: Vil du verkeleg slå av «%1», «%2», «%3» og «%4»?

en: Do you really want to activate "%1"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1» og slå av «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1» og slå av «%2» og «%3»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1» og slå av «%2», «%3» og «%4»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1» og «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1» og «%2» og slå av «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1» og «%2» og slå av «%3» og «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1», «%2» og «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1», «%2» og «%3» og slå av «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
nn: Vil du verkeleg slå på «%1», «%2», «%3» og «%4»?

en: An application has requested to change this setting.
nn: Eit program ba om å få endra dette valet.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
nn: Du har halde «Shift»-knappen nede i meir enn 8 sekund, eller eit program har bedt om å få endra denne innstillinga.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
nn: Du har trykt ned «Shift»-knappen 5 gongar på rad, eller eit program har bedt om å få endra denne innstillinga.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
nn: Du har trykt %1 eller eit program har bedt om å få endra denne innstillinga.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
nn: Eit program har bedt om å få endra desse innstillingane, eller du har brukt ein kombinasjon av fleire tastetrykk.

en: An application has requested to change these settings.
nn: Eit program har bedt om å få endra desse innstillingane.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
nn: Desse AccessX-funksjonane er til hjelp for enkelte brukarar med rørslehemmingar. Du kan endra innstillingane i KDE-systemoppsettet. Du kan òg slå dei av eller på med standardiserte tastetrykk.
    
    Dersom du ikkje har bruk for dei, kan du velja «Slå av alle AccessX-funksjoner og tastekombinasjonar».

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
nn: Trege tastar er no slått på. Frå no av må du halda nede tastane ei lita stund før tastetrykket vert registrert.

en: Slow keys has been disabled.
nn: Trege tastar er slått av.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
nn: Filtertastar er slått på. Frå no av vert kvar tast blokkert ei lita stund etter at du har trykt han ned.

en: Bounce keys has been disabled.
nn: Filtertastar er slått av.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
nn: Faste valtastar er slått på. Frå no av vil valtastane kunna brukast sjølv etter at du har sleppt dei.

en: Sticky keys has been disabled.
nn: Faste valtastar er no slått av.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
nn: Musetastane er no slått på. Frå no av kan du styra musa med taltastaturet.

en: Mouse keys has been disabled.
nn: Mustastane er no slått av.

en: Accessibility
nn: Tilgjenge

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
nn: © 2000 Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Author
nn: Opphavsperson
