kcmkeyboard - en to nn translation catalogue (79 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
nn: Tastaturoppsett-bytar

en: Switch to Next Keyboard Layout
nn: Byt til neste tastaturoppsett

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
nn: Byt til sist brukte tastaturoppsett

en: Switch keyboard layout to %1
nn: Byt tastaturoppsett til %1

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
nn: Førehandsvising av tastatur

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
nn: Visualisering av tastaturutforming

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
nn: Klarte ikkje lasta tastatur­geometrien. Denne tyder vanlegvis at den valde modellen ikkje støttar ei viss utforming eller ein viss utformings­variant. Dette problemet vil truleg òg oppstå når du prøver å bruka denne kombinasjonen av modell, utforming og utformingsvariant.
    Førehandsvising av utformingar som er definerte utanfor xkb-mappa, er ikkje støtta, og vil òg utløysa denne feilmeldinga. Men det kan vera utformingane likevel vil fungera.

[ctx: @title]
en: Configure Key Bindings…
nn: Set opp snøggtastar …

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
nn: Definer tilpassingar av tastatur

[ctx: @action:button]
en: Reset
nn: Tilbakestill

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
nn: Tilbakestill valde innstillingar for denne gruppa

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
nn: Tilbakestill valde innstillingar for denne gruppa

[ctx: @title:window]
en: Set Layout
nn: Tilbakestill oppsett

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
nn: Legg til tastaturoppsett

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
nn: Kort oppsettnamn

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
nn: Forkorta namn på det valde tastatur­oppsettet, som vert vist i systemtrauet. Du kan endra dette sjølv.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
nn: Snøggtast:

[ctx: @action:button]
en: Preview
nn: Førehandsvising

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
nn: Set opp veksling …

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
nn: Set opp veksling

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
nn: Tastebindingar

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
nn: Tastebindingar

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
nn: Legg til …

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
nn: Legg til tastaturoppsett

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
nn: Ta i bruk

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
nn: Definer tastaturoppsett

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
nn: Modell:

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
nn: «Num Lock» ved oppstart:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
nn: Slå på

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
nn: Slå av

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
nn: La vera uendra

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
nn: Tastegjentaking:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
nn: Tastegjentaking

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
nn: Forseinking:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
nn: Forseinking for tastegjentaking %1

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
nn: Hyppigheit:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
nn: Hyppigheit ved tastegjentaking %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
nn: %1 gjentakingar/sekund

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
nn: gjentakingar/sekund

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
nn: Testområde:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
nn: Skriv her for å prøva innstillingane

[ctx: @title:view]
en: Layouts
nn: Oppsett

[ctx: @action:button]
en: Move Up
nn: Flytt opp

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
nn: Flytt %1 oppsett opp

[ctx: @action:button]
en: Move Down
nn: Flytt ned

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
nn: Flytt %1 oppsett ned

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
nn: Førehandsvising

[ctx: @action:button]
en: Remove
nn: Fjern

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
nn: Fjern oppsett %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
nn: Reserveoppsett:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
nn: Talet på ekstra hovudoppsett

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
nn: hovudoppsett

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
nn: Du kan ha fire hovudoppsett, og resten vert reserveoppsett. Reserve­oppsetta vert ikkje tekne med når du blar gjennom tastaturoppsetta, men du får tilgang til dei via tastaturoppsett-ikonet eller via ein sjølvvalt snøggtast.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
nn: Snøggtast for byte av oppsett:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
nn: eller

[ctx: @title form header]
en: Model & Layout
nn: Modell og oppsett

[ctx: @label:listbox]
en: Keyboard Model
nn: Tastaturmodell

[ctx: @option:check]
en: Custom Layout
nn: Tilpass oppsett

[ctx: @action:button]
en: Change Layout...
nn: Byt oppsett …

[ctx: @title:group]
en: Key Repeat
nn: Tastegjentaking

[ctx: @option:check]
en: Customize Repeat
nn: Tilpass tastegjentaking

[ctx: @title]
en: Configure Switching
nn: Set opp veksling

[ctx: @title:group]
en: Behavior
nn: Åtferd

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
nn: Byte av oppsett påverkar:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
nn: Alle vindauga

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
nn: Alle vindauga på gjeldande skrivebord

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
nn: Alle vindauga til gjeldande program

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
nn: Berre det gjeldande vindauget

[ctx: @label:checkbox]
en: Show OSD popup on layout change
nn: Vis skjermmelding ved endring av oppsett

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
nn: Snøggtastar

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
nn: Byt oppsett:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
nn: Byt til sist brukte oppsett:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
nn: Historiske snøggtastar

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
nn: Historiske X11-snøggtastar tillèt finjustering av snøggtastar som berre er valtastar og har litt betre støtte for i X11. Dei kan òg brukast i Wayland.<nl/><nl/>Oppsett av disse snøggtastane tek deg til «Snarvegar»-sida.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
nn: Alternative symbol:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
nn: Valtastar kan brukast til å skriva fleire teikn, symbol og diakritiske teikn.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
nn[0]: %1 snarveg
nn[1]: %1 snarvegar

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
nn: Ingen
