plasma-desktop - en to nn translation catalogue (80 entries)

[ctx: @title:group Launch app]
en: Launch
nn: Start

[ctx: @item:intable]
en: Window Management
nn: Vindaugshandsaming

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Workspace
nn: Plasma-arbeidsområde

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
nn: Feil ved lagring av snøggtasten %1: %2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
nn: Feil ved forsøk på å leggja til %1. Det ser ut til at programmet ikkje har nokon handlingar.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
nn: Feil ved kommunikasjon med tenesta for globale snøggtastar

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
nn: Klarte ikkje kommunisera med tenesta for globale snøggtastar

[ctx: @info %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to the common %2 action <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Re-assign it to %4?
nn: Snøggtasten <shortcut>%1</shortcut> er alt tildelt den vanlege «%2»-handlinga <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Vil du tildela han på nytt til %4?

[ctx: @info]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to action <interface>%2</interface> of <application>%3</application>.<nl/><nl/>Reassign it to action <interface>%4</interface> of <application>%5</application>?
nn: Snøggtasten <shortcut>%1</shortcut> er alt tildelt <application>%3</application>-handlinga <interface>%2</interface>.<nl/><nl/>Vil du tildela han på nytt til <application>%5</application>-handlinga <interface>%4</interface>?

[ctx: @title:window]
en: Resolve Shortcut Conflict
nn: Løys snøggtastkonflikt

[ctx: @action:button]
en: Reassign
nn: Tilordna på nytt

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Navigation
nn: Navigasjon

en: View
nn: Vis

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Help
nn: Hjelp

[ctx: @title:group list section name]
en: Applications
nn: Program

[ctx: @title:group list section name]
en: Commands
nn: Kommandoar

[ctx: @title:group list section name]
en: System Services
nn: Systemtenester

[ctx: @title:group list section name]
en: Common Actions
nn: Vanlege handlingar

[ctx: @action:button Import shortcut scheme]
en: Import…
nn: Importer …

[ctx: @action:button accessible]
en: Import shortcut scheme
nn: Importer snøggtastoppsett

[ctx: @action:button]
en: Cancel Export
nn: Avbryt eksport

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
nn: Eksporter …

[ctx: @action:button accessible]
en: Export shortcut scheme
nn: Eksporter snøggtastoppsett

[ctx: @action:button Add new shortcut]
en: Add New
nn: Legg til ny

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
nn: Program …

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new application
nn: Legg til nytt program

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
nn: Kommando eller skript …

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new command or script
nn: Legg til ny kommando eller skript

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
nn: Kan ikkje eksportera oppsett når det finst ulagra endringar

[ctx: @info:usagetip]
en: Select the components below that should be included in the exported scheme
nn: Vel komponentane nedanfor som skal takast med i eksporten

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export
nn: Eksporter

[ctx: @option:check accessible export shortcuts %1 is application/group name]
en: Export %1
nn: Eksporter %1

[ctx: @action:button %1 is the name of a custom command]
en: Edit command for %1
nn: Rediger kommando for %1

[ctx: @action:button %1 is the name of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
nn: Fjern alle snøggtastar for %1

[ctx: @action:button]
en: Undo deletion
nn: Angra fjerning

[ctx: @info:status placeholdermessage]
en: No items matched the search terms
nn: Ingen element passar til søkjeteksten

[ctx: @info]
en: These shortcuts will be deleted when changes are applied.
nn: Desse snøggtestane vert sletta når endringane vert tekne i bruk.

[ctx: @action:button]
en: Undo
nn: Angra

[ctx: @action:button]
en: Undo deleting shortcuts
nn: Anga sletting av snøggtestar

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage]
en: Select an item from the list to view its shortcuts here
nn: Vel frå lista for å visa tilhøyrande snøggtastar her

[ctx: @title:window dialog]
en: Export Shortcut Scheme
nn: Eksporter snøggtastoppsett

[ctx: @title:window dialog]
en: Import Shortcut Scheme
nn: Importer snøggtastoppsett

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
nn: Snøggtastoppsett (*.kksrc)

[ctx: @title:window dialog]
en: Edit Command
nn: Rediger kommando

[ctx: @title:window dialog]
en: Add Command
nn: Legg til kommando

[ctx: @action:button in dialog, save changes to custom command]
en: Save
nn: Lagra

[ctx: @action:button in dialog, add entry as new custom command]
en: Add
nn: Legg til

[ctx: @action:button accessible]
en: Save command
nn: Lagra kommando

[ctx: @action:button accessible]
en: Add command
nn: Legg til kommando

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter a command or choose a script file:
nn: Skriv inn kommando eller vel skriptfil:

[ctx: @label:textbox A shell command]
en: Command:
nn: Kommando:

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Command
nn: Kommando

[ctx: @action:button]
en: Choose…
nn: Vel …

[ctx: @action:button accessible]
en: Choose script file
nn: Vel skriptfil

[ctx: @label:textfield Human-readable name given to a shell command]
en: Name:
nn: Namn:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter name here
nn: Skriv inn namnet

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
nn: Vel skriptfil

[ctx: Filename filters for file dialog. Do not translate any of the filename extensions]
en: Script files (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)
nn: Skript-filer (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)

[ctx: @label:listbox regarding 'shortcut schemes']
en: Select the scheme to import:
nn: Vel oppsett å importera:

[ctx: @item:inlistbox regarding 'shortcut schemes']
en: Custom Scheme
nn: Tilpassa oppsett

[ctx: @action:button]
en: Select File…
nn: Vel fil …

[ctx: @action:button import shortcut scheme]
en: Import
nn: Importer

[ctx: @action:button accessible]
en: Select shortcut scheme file
nn: Vel snøggtastoppsett

[ctx: @action:button accessible]
en: Add shortcut scheme
nn: Legg til snøggtastoppsett

[ctx: @action:button Collapse shortcuts view]
en: Collapse
nn: Fald saman

[ctx: @action:button]
en: Expand to configure shortcuts
nn: Utvida for å setja opp snøggtastar

[ctx: @info:whatsthis accessible name %1 is shortcut label (not sequence)]
en: Editing shortcut: %1
nn: Redigerer snøggtast: %1

[ctx: @info:status]
en: No active shortcuts
nn: Ingen verksame snøggtastar

[ctx: @title:column %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
nn[0]: Standard snøggtast
nn[1]: Standard snøggtastar

[ctx: @label for shortcut with no default bindings]
en: No default shortcuts
nn: Ingen standard snøggtastar

[ctx: @info:whatsthis accessible name]
en: Default shortcut %1 is enabled.
nn: Standard snøggtast %1 er slått på.

[ctx: @info:whatsthis accessible name]
en: Default shortcut %1 is disabled.
nn: Standard snøggtast %1 er slått av.

[ctx: @title:column]
en: Custom shortcuts
nn: Tilpassa snøggtastar

[ctx: @action:button accessible]
en: Delete shortcut
nn: Fjern snøggtast

[ctx: @action:button Add custom shortcut]
en: Add…
nn: Legg til …

[ctx: @action:button accessible]
en: Add custom shortcut
nn: Tilordna eigen snøggtast

[ctx: @action:button accessible]
en: Cancel capturing shortcut
nn: Avbryt tilordning av ny snøggtast
