kcmkonq - en to nn translation catalogue (19 entries)

[ctx: @label:textbox]
en: Desktop folder:
nn: Skrivebordsmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder contains all the files you see on your desktop.
nn: Dette er mappa som inneheld alle filene du ser på skrivebordet.

[ctx: @label:textbox]
en: Documents folder:
nn: Dokumentmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save documents.
nn: Dette er mappa som dokument vanlegvis vert lagra til eller lesne frå.

[ctx: @label:textbox]
en: Downloads folder:
nn: Nedlastingsmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
nn: Dette er mappa som nedlasta filer vanlegvis vert lagra i.

[ctx: @label:textbox]
en: Videos folder:
nn: Videomappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save video files.
nn: Dette er mappa som filmar og videoklipp vanlegvis vert lagra til eller lesne frå.

[ctx: @label:textbox]
en: Pictures folder:
nn: Biletmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save image files.
nn: Dette er mappa som filmar og videoklipp vanlegvis vert lagra til eller lesne frå.

[ctx: @label:textbox]
en: Music folder:
nn: Musikkmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save music files.
nn: Dette er mappa som musikkfiler vanlegvis vert lagra til eller lesne frå.

[ctx: @label:textbox]
en: Public folder:
nn: Offentleg mappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default for publicly-shared files when network sharing is enabled.
nn: Dette er mappa som offentleggjorde filer vanlegvis vert henta frå når fildeling over nettverket er slått på.

[ctx: @label:textbox]
en: Templates folder:
nn: Malmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save file templates.
nn: Dette er mappa som malar vanlegvis vert lagra til eller lesne frå.

[ctx: @label:textbox]
en: Projects folder:
nn: Prosjektmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save projects.
nn: Dette er mappa som prosjekt vanlegvis vert lagra til eller lesne frå.

[ctx: @action:button]
en: Choose new location
nn: Vel ny mappe
