joystick - en to pa translation catalogue (26 entries)

en: Calibration
pa: ਇਕਸਾਰਤਾ

en: Next
pa: ਅੱਗੇ

en: Please wait a moment to calculate the precision
pa: ਸ਼ੁੱਧਤਾ ਮਾਪਣ ਲਈ ਇੱਕ ਪਲ਼ ਉਡੀਕੋ ਜੀ

en: (usually X)
pa: (ਅਕਸਰ X)

en: (usually Y)
pa: (ਅਕਸਰ Y)

en: Communication Error
pa: ਸੰਚਾਰ ਗਲਤੀ

en: You have successfully calibrated your device
pa: ਤੁਸੀਂ ਆਪਣੇ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਕਾਮਯਾਬੀ ਨਾਲ ਇਕਸਾਰ ਕਰ ਲਿਆ ਹੈ

en: Calibration Success
pa: ਇਕਸਾਰਤਾ ਕਾਮਯਾਬ

en: Value Axis %1: %2
pa: ਧੁਰਾ %1 ਮੁੱਲ: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
pa: ਦਿੱਤਾ ਡਿਵਾਈਸ %1 ਖੋਲ੍ਹਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
pa: ਦਿੱਤਾ ਡਿਵਾਈਸ %1 ਜਾਏਸਟਿੱਕ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: internal error - code %1 unknown
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ ਗਲਤੀ - ਕੋਡ %1 ਅਣਜਾਣ

en: KDE Joystick Control Module
pa: KDE ਜਾਏਸਟਿੱਕ ਕੰਟਰੋਲ ਮੈਡੀਊਲ

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
pa: KDE ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗ ਮੋਡੀਊਲ, ਜੋ ਕਿ ਜਾਏਸਟਿੱਕ ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰਦਾ ਹੈ

en: (c) 2004, Martin Koller
pa: (c) 2004, ਮਾਰਟਿਨ ਕੋਲਰ

en: Device:
pa: ਜੰਤਰ:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
pa: ਸਥਿਤੀ:

en: Show trace
pa: ਟਰੇਸ ਵੇਖਾਓ

en: PRESSED
pa: ਦਬਾਇਆ

en: Buttons:
pa: ਬਟਨ:

en: State
pa: ਹਾਲਤ

en: Axes:
pa: ਧੁਰਾ:

en: Value
pa: ਮੁੱਲ

en: Calibrate
pa: ਇਕਸਾਰ

en: Unknown Device
pa: ਅਣਜਾਣ ਜੰਤਰ

en: Device Error
pa: ਜੰਤਰ ਗਲਤੀ
