plasma-desktop - en to pa translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
pa: ਰੰਗ ਸਕੀਮ ਨਾਂ

note: i18n: ectx: label, entry (singleClick), group (KDE)
en: Single click to open files
pa: ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਇੱਕ ਵਾਰ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global Look and Feel package
pa: ਗਲੋਬਲ ਦਿੱਖ ਅਤੇ ਛੋਹ ਪੈਕੇਜ

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLightLookAndFeel), group (KDE) i18n: ectx: label, entry (defaultDarkLookAndFeel), group (KDE)
en: Global Look and Feel package, alternate
pa: ਗਲੋਬਲ ਦਿੱਖ ਅਤੇ ਛੋਹ ਪੈਕੇਜ, ਬਦਲ

note: i18n: ectx: label, entry (animationDurationFactor), group (KDE)
en: Animation speed
pa: ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਗਤੀ

en: Animation speed:
pa: ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਗਤੀ:

[ctx: Animation speed]
en: Slow
pa: ਹੌਲੀ

[ctx: Animation speed]
en: Instant
pa: ਫ਼ੌਰਨ

en: Change Wallpaper…
pa: …ਵਾਲਪੇਪਰ ਬਦਲੋ

en: More Appearance Settings…
pa: …ਹੋਰ ਦਿੱਖ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders [opens them/selects them]']
en: Clicking files or folders:
pa: ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਜਾਂ ਫੋਲਡਰ ਉੱਤੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰਨਾ:

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders opens them']
en: Opens them
pa: ਉਹਨਾਂ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Select by clicking on item's selection marker
pa: ਆਈਟਮ ਦੇ ਚੋਣ ਨਿਸ਼ਾਨ ਨੂੰ ਕਲਿੱਕ ਕਰਕੇ ਚੁਣੋ

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders selects them']
en: Selects them
pa: ਉਹਨਾਂ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Open by double-clicking instead
pa: ਇਸ ਦੀ ਬਜਾਏ ਦੋ ਵਾਰ ਕਲਿੱਕ ਕਰਕੇ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: More Behavior Settings…
pa: …ਹੋਰ ਰਵੱਈਆ ਸੈਟਿੰਗਾਂ
