kcmkonq - en to pa translation catalogue (17 entries)

[ctx: @label:textbox]
en: Desktop folder:
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder contains all the files you see on your desktop.
pa: ਇਹ ਫੋਲਡਰ ਤੁਹਾਡੇ ਡੈਸਕਟਾਪ ਉੱਤੇ ਤੁਹਾਨੂੰ ਦਿਸਣ ਵਾਲੀਆਂ ਸਾਰੀਆਂ ਫਾਇਲਾਂ ਰੱਖਦਾ ਹੈ।

[ctx: @label:textbox]
en: Documents folder:
pa: ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save documents.
pa: ਇਸ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਖੋਲ੍ਹਣ ਜਾਂ ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਵਰਤਿਆ ਜਾਵੇਗਾ।

[ctx: @label:textbox]
en: Downloads folder:
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
pa: ਇਸ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਤੁਹਾਡੀਆਂ ਡਾਊਨਲੋਡ ਆਈਟਮਾਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਣ ਥਈ ਵਰਤਿਆ ਜਾਵੇਗਾ।

[ctx: @label:textbox]
en: Videos folder:
pa: ਵੀਡਿਓ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save video files.
pa: ਇਸ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਵੀਡਿਓ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਣ ਜਾਂ ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਵਰਤਿਆ ਜਾਵੇਗਾ।

[ctx: @label:textbox]
en: Pictures folder:
pa: ਤਸਵੀਰ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save image files.
pa: ਇਸ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਚਿੱਤਰ ਫਾਈਲਾਂ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਣ ਜਾਂ ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਵਰਤਿਆ ਜਾਵੇਗਾ।

[ctx: @label:textbox]
en: Music folder:
pa: ਸੰਗੀਤ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save music files.
pa: ਇਸ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਸੰਗੀਤ ਫਾਈਲਾਂ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਣ ਜਾਂ ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਵਰਤਿਆ ਜਾਵੇਗਾ।

[ctx: @label:textbox]
en: Public folder:
pa: ਪਬਲਿਕ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default for publicly-shared files when network sharing is enabled.
pa: ਇਸ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਪਬਲਿਕ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਸਾਂਝਾ ਕੀਤੀਆਂ ਫਾਇਲਾਂ ਵਲੋਂ ਵਰਤਿਆ ਜਾਵੇਗਾ, ਜਦੋ ਕਿ ਨੈੱਟਵਰਕ ਸ਼ੇਅਰਿੰਗ ਸਮਰੱਥ ਹੈ।

[ctx: @label:textbox]
en: Templates folder:
pa: ਟੈਪਲੇਂਟ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save file templates.
pa: ਇਸ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਫਾਇਲ ਟੈਂਪਲੇਟ ਖੋਲ੍ਹਣ ਜਾਂ ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਵਰਤਿਆ ਜਾਵੇਗਾ।

[ctx: @action:button]
en: Choose new location
pa: ਨਵਾਂ ਟਿਕਾਣਾ ਚੁਣੋ
