plasma_applet_showdesktop - en to pa translation catalogue (9 entries)

en: Minimize All Applet Active Indicator
pa: ਸਭ ਐਪਲਿਟ ਐਕਟਿਵ ਇੰਡੀਕੇਟਰ ਨੂੰ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਕਰੋ

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Restore Windows
pa: ਵਿੰਡੋਆਂ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Minimize All Windows
pa: ਸਭ ਵਿੰਡੋਆਂ ਨੂੰ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਕਰੋ

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Restores the previously minimized windows
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਕੀਤੀਆਂ ਵਿੰਡੋਆਂ ਨੂੰ ਬਹਾਲ

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Shows the Desktop by minimizing all windows
pa: ਸਾਰੀਆਂ ਵਿੰਡੋਆਂ ਨੂੰ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਕਰਕੇ ਡੈਸਕਟਾਪ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Peek at Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਦੀ ਝਲਕ

[ctx: @action:button]
en: Stop Peeking at Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਦੀ ਝਲਕ ਰੋਕੋ

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves windows back to their original positions
pa: ਵਿੰਡੋਆਂ ਨੂੰ ਉਹਨਾਂ ਦੀ ਅਸਲ ਸਥਿਤੀ ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

[ctx: @info:tooltip]
en: Temporarily shows the desktop by moving windows away
pa: ਸਾਰੀਆਂ ਵਿੰਡੋਆਂ ਨੂੰ ਹਿਲਾ ਕੇ ਡੈਸਕਟਾਪ ਨੂੰ ਆਰਜ਼ੀ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਵੇਖਾਓ
