kcmkeyboard - en to pa translation catalogue (49 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ ਸਵਿੱਚਰ

en: Switch to Next Keyboard Layout
pa: ਅੱਗੇ ਕੀਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ ਬਦਲੋ

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
pa: ਆਖਰੀ ਵਰਤੇ ਕੀਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ ਲਈ ਬਦਲੋ

en: Switch keyboard layout to %1
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ %1 ਲਈ ਬਦਲੋ

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਝਲਕ

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ ਦੀ ਦਿੱਖ

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਚੋਣਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @action:button]
en: Reset
pa: ਮੁੜ-ਸੈੱਟ

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
pa: ਲੇਆਉਟ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
pa: ਛੋਟਾ ਲੇਆਉਟ ਨਾਂ

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ:

[ctx: @action:button]
en: Preview
pa: ਝਲਕ

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
pa: …ਬਦਲਣ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
pa: …ਜੋੜੋ

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
pa: ਲੇਆਉਟ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
pa: ਸਮਰੱਥ

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
pa: ਲੇਆਉਟ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
pa: ਮਾਡਲ:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
pa: ਚਾਲੂ ਕਰੋ

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
pa: ਅਣ-ਬਦਲਿਆ ਛੱਡੋ

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਰਪੀਟ:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਰਪੀਟ

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
pa: ਦੇਰੀ:

[ctx: @spinbox:value Repeat delay interval]
en: %1 ms
pa: %1 ਮਿੰਟ

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
pa: ਰੇਟ:

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
pa: ਟੈਸਟ ਖੇਤਰ:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਨੂੰ ਟੈਸਟ ਕਰਨ ਲਈ ਇੱਥੇ ਲਿਖੋ

[ctx: @action:button]
en: Move Up
pa: ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
pa: %1 ਲੇਆਉਟ ਨੂੰ ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

[ctx: @action:button]
en: Move Down
pa: ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
pa: ਝਲਕ

[ctx: @action:button]
en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
pa: %1 ਲੇਆਉਟ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
pa: ਜਾਂ

[ctx: @title]
en: Configure Switching
pa: ਬਦਲਣ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @title:group]
en: Behavior
pa: ਰਵੱਈਆ

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
pa: ਸਭ ਵਿੰਡੋ

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਡੈਸਕਟਾਪ ਉੱਤੇ ਸਭ ਵਿੰਡੋ

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦੀਆਂ ਸਭ ਵਿੰਡੋਆਂ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
pa: ਸਿਰਫ਼ ਮੌਜੂਦਾ ਵਿੰਡੋ

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
pa: ਲੇਆਉਟ ਨੂੰ ਬਦਲੋ:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
pa: ਆਖਰੀ ਵਰਤੇ ਲੇਆਉਟ ਲਈ ਬਦਲੋ

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
pa: ਪੁਰਾਣੇ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
pa: ਬਦਲਵੇਂ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ:

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
pa[0]: %1 ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ
pa[1]: %1 ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ
