plasma_applet_pager - en to pa translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: General
pa: ਆਮ

[ctx: @title:group prefix for checkbox group]
en: General:
pa: ਆਮ:

[ctx: @option:check]
en: Show window outlines
pa: ਵਿੰਡੋ ਆਉਟਲੁਾਈਨ ਨੂੰ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @option:check]
en: Show application icons on window outlines
pa: ਵਿੰਡੋ ਬਾਹਰਲੀ ਹੱਦ ਉੱਤੇ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @option:check]
en: Show only current screen
pa: ਸਿਰਫ਼ ਮੌਜੂਦਾ ਸਕਰੀਨ ਨੂੰ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @option:check]
en: Navigation wraps around
pa: ਨੇਵੀਗੇਸ਼ਨ ਪਾਸਿਓ ਸਮੇਟੋ

[ctx: @title:listbox]
en: Layout:
pa: ਖ਼ਾਕਾ:

[ctx: @item:inlistbox The pager layout]
en: Default
pa: ਮੂਲ

[ctx: @item:inlistbox The pager layout]
en: Horizontal
pa: ਲੇਟਵਾਂ

[ctx: @item:inlistbox The pager layout]
en: Vertical
pa: ਖੜ੍ਹਵਾਂ

[ctx: @title:group prefix for radiobutton group]
en: Text display:
pa: ਲਿਖਤ ਡਿਸਪਲੇਅ:

[ctx: @option:radio text display]
en: No text
pa: ਕੋਈ ਲਿਖਤ ਨਹੀਂ

[ctx: @option:radio text display]
en: Activity number
pa: ਸਰਗਰਮੀ ਨੰਬਰ

[ctx: @option:radio text display]
en: Desktop number
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਨੰਬਰ

[ctx: @option:radio text display]
en: Activity name
pa: ਸਰਗਰਮੀ ਨਾਂ

[ctx: @option:radio text display]
en: Desktop name
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਨਾਂ

[ctx: @label Start of the sentence 'Selecting current activity does nothing/shows the desktop']
en: Selecting current Activity:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਸਰਗਰਮੀ ਚੁਣਨੀ:

[ctx: @label Start of the sentence 'Selecting current virtual desktop does nothing/shows the desktop']
en: Selecting current virtual desktop:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਰਚੁਅਲ ਡੈਸਕਟਾਪ ਨੂੰ ਚੁਣਨਾ:

[ctx: option:check completes the sentence 'Selecting current activity/virtual desktop does nothing']
en: Does nothing
pa: ਕੁਝ ਨਾ ਕਰੋ

[ctx: option:check completes the sentence 'Selecting current activity/virtual desktop shows the desktop']
en: Shows the desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਨੂੰ ਵੇਖਾਉਂਦਾ ਹੈ

[ctx: @info:tooltip overflow label]
en: …and %1 other window | …and %1 other windows
pa[0]: …ਅਤੇ %1 ਹੋਰ ਵਿੰਡੋ
pa[1]: …ਅਤੇ %1 ਹੋਰ ਵਿੰਡੋਆਂ

[ctx: @info:tooltip start of list]
en: %1 Window: | %1 Windows:
pa[0]: %1 ਵਿੰਡੋ:
pa[1]: %1 ਵਿੰਡੋਆਂ:

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 Minimized Window: | %1 Minimized Windows:
pa[0]: %1 ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਕੀਤੀ ਵਿੰਡੋ:
pa[1]: %1 ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਕੀਤੀਆਂ ਵਿੰਡੋ:

[ctx: @info:whatsthis Accessible name for pager section]
en: Desktop %1
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the name of a virtual desktop or an activity]
en: Switch to %1
pa: %1 ਲਈ ਬਦਲੋ

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Show Activity Manager
pa: ਸਰਗਰਮੀ ਮੈਨੇਜਰ ਨੂੰ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Add Virtual Desktop
pa: ਵਰਚੁਅਲ ਡੈਸਕਟਾਪ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Remove Virtual Desktop
pa: ਵਰਚੁਅਲ ਡੈਸਕਟਾਪ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: &Configure Activities…
pa: …ਸਰਗਰਮੀਆਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ(&C)

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Configure Virtual Desktops…
pa: …ਵਰਚੁਅਲ ਡੈਸਕਟਾਪਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ
