kcmkeyboard - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
pl: Przełącznik układu klawiatury

en: Switch to Next Keyboard Layout
pl: Przełącz do następnego układu klawiatury

en: Switch keyboard layout to %1
pl: Przełącz układ klawiatury na %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
pl: Dodaj układ

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
pl: Szukaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
pl: Skrót:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
pl: Etykieta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
pl: Podgląd

en: KDE Keyboard Control Module
pl: Moduł sterowania klawiaturą KDE

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
pl: <h1>Klawiatura</h1> Tę część sterującą można użyć do ustawienia parametrów i układów klawiatury.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
pl: Sprzęt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
pl: &Model klawiatury:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
pl: Tutaj możesz wybrać model klawiatury. Ustawienie to jest niezależne od Twojego układ klawiatury i odnosi się do modelu "sprzętowego", tj. ze sposobu w jaki klawiatura została wytworzona. Nowoczesne klawiatury takie jak w twoim komputerze zazwyczaj posiadają dwa dodatkowe klawisze i określane są jako modele "104 klawiszowe". Taki model prawdopodobnie należy wybrać jeśli nie wiesz jaką klawiaturę Ty posiadasz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
pl: Układy klawiatur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
pl: Jeśli wybierzesz "program" lub "okno" jako  zasadę przełączania, zmiana układu klawiatury będzie dotyczyć tylko bieżącego programu lub okna.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
pl: Zasady przełączania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
pl: &Globalnie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
pl: &Pulpit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
pl: P&rogram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
pl: &Okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
pl: Skróty do przełączania układów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
pl: Główne skróty:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
pl: To są skróty do przełączania układu klawiatury obsługiwanym przez X.org. Można używać skrótów składających się z samych modyfikatorów.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
pl: Żaden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
pl: Skróty 3-ciego poziomu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
pl: To są skróty do przełączania do trzeciego poziomu w aktywnym układzie klawiatury (jeśli ten jest jedynym) obsługiwanym przez X.org. Dozwolone są skróty składające się z samych modyfikatorów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
pl: Zamienny skrót:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
pl: To są skróty do przełączania układu klawiatury. Takie skróty nie mogą składać się z samych modyfikatorów oraz mogą również nie działać w niektórych sytuacjach (np. jeśli aktywne jest wyskakujące okno lub wygaszacz ekranu).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
pl: Ustawienia układów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
pl: Przesuń w górę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
pl: Przesuń w dół

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
pl: Zapasowe układy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
pl: Liczba głównych układów:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
pl: Rozszerzone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
pl: Dodatkowe u&stawienia klawiatury

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
pl: Brak

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
pl[0]: %1 skrót
pl[1]: %1 skróty
pl[2]: %1 skrótów

[ctx: layout map name]
en: Map
pl: Mapa

en: Layout
pl: Układ

en: Variant
pl: Wariant

en: Label
pl: Etykieta

en: Shortcut
pl: Skrót

[ctx: variant]
en: Default
pl: Domyślny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
pl: Gdy klawisz jest przytrzymywany:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
pl: &Pokaż znaki podobne i z akcentem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
pl: Powtó&rz klawisz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
pl: &Nic nie rób

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
pl: Obszar próbny:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
pl: Pozwala na przetestowanie powtarzania klawiatury  oraz głośności kliknięcia (tylko nie zapomnij zatwierdzić zmian)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
pl: Jeśli obsługiwana, ta opcja pozwala ustawić stan NumLock po uruchomieniu Plazmy.<p> Można włączyć i wyłączyć NumLock albo zdecydować, że Plazma ma nie ustawiać tego stanu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
pl: NumLock po uruchomieniu Plazmy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
pl: &Włącz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
pl: W&yłącz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
pl: Nie &zmieniaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
pl: P&rędkość:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
pl: Jeśli jest obsługiwana, ta opcja pozwala ustawić opóźnienie po którym naciśnięty klawisz zacznie generować kody klawisza. Opcja 'Prędkość powtarzania' reguluje częstość tych kodów.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
pl: Jeśli obsługiwana, ta opcja pozwala ustawić częstość, z jaką są generowane kody klawisza, kiedy jest on wciśnięty.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
pl:  powtórzeń/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
pl: &Opóźnienie:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
pl: Podgląd klawiatury

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
pl: Zobrazowanie układu klawiatury

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
pl: Nie udało się wczytać geometrii klawiatury. Zazwyczaj oznacza to, że wybrany model nie obsługuje danego układu lub odmiany układu. Ten kłopot lub się także pojawiać, gdy użyte jest połączenie modeli, układów i odmian.
